BUSREIZEN 2017 r effeweg.nl Tegenlicht Parels DIVERSE TOPBESTEMMINGEN! 21 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 GEEN verplichte aanbetaling! trok de zanger mee in de slipstream van Rutting richting Aruba. „Ik was daar twee jaar geleden geweest om de vele gezichten van Aruba te foto graferen, maar voor mijn gevoel was ik nog niet klaar. Ik wilde terug", ver telt Rutting die Marco Borsato voor stelde: „Als je echt iets wilt leren, ga dan een week met me mee." De twee kennen elkaar al jaren. In een fotozaak in Utrecht bladerde de zanger ooit door Oog op Afrika, een boek met portretten van ex-kindsol daten uit Congo, Soedan en Oeganda. 'Als je geïnteresseerd bent, bel je toch gewoon de fotograaf op', zei de me dewerker en gaf Ruttings nummer aan Borsato, die de tip ter harte nam. Sindsdien zijn de leermeester en leerling vrienden. „Vorig jaar belde Tijdens concerten kan ik nooit tussen mijn publiek staan. Met deze expo sitie wel Marco me op. Hij ging meedoen aan Het Perfecte Plaatje, het fotopro gramma. Hij wilde nog even een op friscursus. Zijn we twee dagen op pad geweest", aldus Rutting. Marco Borsato viel net af voor de fi nale van Het Perfecte Plaatje, dat door Humberto Tan werd gewonnen. Twee maanden later kwam alsnog een 'prijs', althans zo voelde dat: een trip naar Aruba met Rutting. „Dat was een masterclass", vond Borsato. „Ik heb zo veel geleerd. Over tech niek, compositie, invalshoeken, licht." Carnaval Ze fotografeerden de verschillende kanten van Aruba, van het carnaval en stranden tot monumenten en cu linaire hoogstandjes. „Marco heeft portretten gedaan. Veel studiowerk, nu kwam hij uit zijn comfortzone. Hij is enorm gedreven en vindt niets te gek. Ergens op staan, knielen, zit ten, al moet hij voor een foto in een plas gaan liggen, hij doet 't." Voorheen registreerde Borsato vooral, nu kennen zijn foto's 'ge laagdheid'. „Als kind was ik al gefas cineerd door fotografie. Mijn leven is zo vluchtig, zo snel, dat ik behoefte had om dingen vast te leggen. Het is heerlijk om de volledige artistieke vrijheid te hebben", stelt Borsato, die lacht om de kritiek dat 'deze zanger ook zo nodig moet fotograferen'. „De acteur die gaat zingen, moet door vooroordelen heen, net als de zanger die gaat schilderen of de artiest die gaat fotograferen. Als de angst re geert, kom je nooit een stap verder. Deze expositie maakt me trots." Overigens: zijn muziekfans hoe ven niet bang te zijn: op 23 en 24 juni staat hij in Ziggodome en dit najaar komt er een nieuw album aan. „Ook daar ben ik heel druk mee bezig, maar eerlijk gezegd blijf ik voor fotografie ruimte houden in mijn agenda. En het mooie: tijdens concerten kan ik nooit tussen mijn publiek staan. Dat kan met deze ex positie wel." Stedentrip Londen Rondreis Portugal en Spanje Zwitserse Alpen met bus en trein Toscane: Pisa, Florence en Elba Fietsreis Rijn en Moezel va. €619 va. €669 Wenen en het Wienerwald donderdag 1 juni 2017 GO plaatjes van Marco Jongen met carnavalsverentooi aan de kust. Dit is de mooiste foto die ik tijdens mijn reis op Aruba heb gemaakt. De sereniteit van het onbewaakte ogenblik. Het is alsof aartsengel Gabriël neer strijkt, het levert een bijna surrea listisch beeld op. „De binnenstad van Oranjestad huisvest veel mooie historische schatten die voor het grote pu bliek vaak verborgen blijven. Anne Witsenburg, directeur van Monumentenfonds Aruba, nam ons mee op sleeptouw en gaf mij de gelegenheid om cul turele parels zoals deze vast te leggen." 44 Marco Borsato Gezichten van Aruba - featuring Raymond Rutting Marco Borsato: van 2 juni tot en met 27 augustus te bekijken in 5&33 Gallery in art'otel in Amsterdam 3/4/5 daagse busreis Vertrek o.a.: 26 jun, 17, 24, 31 jul, 7,14,21 aug, 8, 15 sep, 13, 27 okt 15 daagse busreis Vertrek o.a.: 17 jul, 28 aug, 16 okt 8 daagse busreis Vertrek o.a.: 16 jun, 14 jul, 11 auc 11 daagse busreis Vertrek: 4 aug, 8 sep, 13, 20 okt 5 daagse fiets-busreis Vertrek: 17 jul, 4 sep VERTREKGARANTIE VERTREKGARANTIE VERTREKGARANTIE VERTREKGARANTIE 8 daagse busreis Vertrek: 14, 28 jul, 25 aug, 15 sep Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21