"O O 'Ontevreden' Van Inkel zit thuis 66 Wildplukker 20 M ANGELA KIJKT TV Marco Borsato debuteert vandaag met zijn eerste foto-expositie. Zijn fans kunnen gerust zijn: er komt ook een nieuw album aan. „Maar voor fotografie blijf ik ruimte maken." *8* m W) M; De noodzaak of zin om RTL Late Night te kijken is al tijden ver te zoeken in huize De Jong. Wéér een RTL-gezicht, wéér een RTL-programma dat geplugd moet worden, dat weten we nu wel. Niks mis met lichte onderwerpen - sterker nog, Pauw is er enorm van opgeknapt dat er daar aan tafel, in navolging van het succes van Jinek, niet langer de neus wordt opgehaald voor andere genres dan politiek, vluchtelingen, Trump en econo mie. Maar bij Late Night voel je als kijker in na genoeg elk item de sturende hand van de RTL- directie. Wat eeuwig zonde is, want daarmee is een ooit zo succesvol programma verworden tot een propagandamachine waarbij steeds meer kijkers afhaken. Want diezelfde kijkers zijn heus niet gek en voelen haarfijn aan of wat zij voorgeschoteld krijgen echt is of niet. Humberto Tan had Youp van 't Hek en Wendy van Dijk samen aan tafel. Het was net een re clamespotje voor Echte Boter, alleen de room gele badjassen ontbraken. Die hadden plaats gemaakt voor flesjes roze, rode, paarse en blauwe (nagel)Lak door Tijn. (Te koop voor een tientje op internet, doen!) Vooropgesteld: het is schitterend dat twee aartsvijanden hun wederzijdse weerzin kun nen parkeren voor een hoger en veel belangrij ker doel: geld ophalen voor de behandeling van kinderen met hersenstamkanker die nu nog ten dode zijn opgeschreven. Maar het zorgde tegelijk voor een uiterst merkwaardig tafereel aan de talkshowtafel. Want dat Youp en Wendy elkaar nog steeds niet pruimen na alle openbare hatelijkheden afgelopen maanden in columns en op Twitter - waar de twee het ove rigens opvallend eensgezind niet over wilden hebben - dat zag een blinde nog. Youp keek Wendy bijvoorbeeld niet of nauwelijks aan tij dens het gesprek. Ook voelde hij zich zichtbaar detoneren in dat commerciële decor dat hij normaal graag op de korrel neemt. Daarom ging hij overdreven meespelen toen Humber- to's sidekick Marieke Elsinga aankondigde dat Gordon in november gaat trouwen - op RTL natuurlijk - met een hem nu nog onbekende man. de nagels van Youp lakken in alle vier de kleu ren en werd de stemming uitgelaten. De caba retier grapte dat hij meteen door kon naar de Reguliersdwarsstraat, dé uitgaansstraat voor homo's in Amsterdam. Het was vrolijke tv, het was legendarische tv, het was alleen duidelijk een toneelstukje. Maar voor een levensecht, mooi doel. Quote van de dag Youp en Wendy al op ton Realitysoap Dré Hazes ebruari 2009. Marco Borsato en Raymond Rutting zijn in Co lombia. Ze maken fo to's in opdracht van War Child, de stich ting waarvoor de zan ger al jarenlang ambassadeur is. Ze schieten beelden. Van dorpjes. Van scholen. Van ex-kindsoldaten. Van minister Koenders die op werkbe zoek is. Als ze een jochie zien dat tegen een boom aanleunt en op een cocablad kauwt, pakken de twee onmiddellijk hun toestel. Trots toont Marco Bor sato even later zijn foto aan Ray mond. „Dat vond ik een mooi plaatje. Maar toen hij het zijne liet zien, zag ik pas het verschil. Bij Raymond zag je op de achtergrond twee militairen. Die foto kwam echt tot leven, ver telde een veel indringender verhaal." Prijzen Het verschil is niet verwonderlijk: Rutting is de prof die al meer dan 35 jaar zijn beroep uitoefent als foto graaf, de wereld rondgaat, prijzen won en (koninklijk) onderscheiden werd. Borsato is de leergierige lief- hebber die altijd gefascineerd was door fotografie, op reis ging voor War Child, foto's maakte voor de Linda, maar zich steeds meer wilde bekwa men in dit metier. Acht jaar later is de kloof verkleind en debuteert Marco Borsato met zijn eerste exposi tie, een initiatief van de Aruba Tour ism Authority. Voor Gezichten van Aruba, vanaf morgen te zien in S&33 Gallery in art'otel in Amsterdam, Tjm'i Volgens de officiële le zing zit Jeroen van In kel thuis vanwege ge zondheidsproblemen. De 55-jarige Van Inkel gaat niet in op berich ten dat hij een hartin farct zou hebben ge had. „Het is een privé- gelegenheid, ik ben op Ouder worden vind ik geen feest. Ik zou er liever uitzien zoals toen ik 30 was. y echter dat de gezond heidsproblemen alles te maken hebben met onvrede over zijn werkgever, die hem heeft 'verbannen' naar het weekend. Voor heen maakte Van Inkel jarenlang vijf dagen per week een pro gramma op Veronica. De radiomaker zou zelfs vrezen zijn baan te verliezen. Zelf houdt Van Inkel het bij een kort state ment over zijn toe komst: „Een terugkeer op korte termijn zit er niet in." Ik ben op dit moment niet in staat op vaste basis een programma te maken dit moment niet in staat op vaste basis een programma te ma ken", aldus Van Inkel. Ingewijden zeggen Lak Maar dinsdagavond zat ik natuurlijk klaar. Aan het einde van het gesprek ging Wendy Reageren? angela@persgroep.nl donderdag 1 juni 2017 GO De teller bij de nagellak-actie #lakdoor van Youp van 't Hek en Wendy van Dijk staat op 100.000 euro. Het streefbe drag is 1 miljoen euro voor de behandeling van hersenstamkan ker. De actie volgt op die bij Serious Request van Tijn van Kol- steren (6), die aan deze ziekte lijdt. André Hazes krijgt een reali tysoap op SBS 6. In de serie wordt de zanger gevolgd in aan loop naar zijn concerten in Ahoy in oktober. André liet weten dat hij alleen zijn werk laat fil men en dat de camera's niet achter zijn voor deur komen. Het programma is komend na jaar te zien. 3 De mooiste Dennis Jansen „Frank Kelly - ook wel Taki the Fo rager genoemd - is de kruiden man. Deze wildplukker duikt de zee in en struint langs steile rot sen om met eetbare bloemen en planten terug te komen die hij aan restaurants verkoopt, maar waar hij ook zelf gerechten en smoot hies mee maakt. Één van de meest bijzondere mensen die ik op het eiland heb ontmoet." r/ i' Y x -wltëi ife.S iM Marco Borsato en Raymond Rut ting kregen ook tijdens het carna val op Aruba van de gelegenheid gebruik om mooie foto's te maken. Is het zijn gezond heid, of een arbeids conflict? Jeroen van Inkel wil weinig kwijt over zijn afwezigheid op Radio Veronica. Voorlopig is de dj niet op de zender te horen. —Actrice Tjitske Reidinga in Beau Monde Jeroen van Inkel is voorlopig niet meer te horen. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20