II Ook ouders zijn geobsedeerd door hun telefoon Pleidooi topambtenaar tijdens formatieproces Het ministerie van Veiligheid en Justitie moet niet worden opgesplitst. Het volgende kabinet kan beter twee aparte ministers op het departement aanstellen. Dat zegt de hoogste ambtenaar van het mi nisterie van Veiligheid en Justitie, Siebe Riedstra (62, foto) in een interview met deze krant. Het is zeldzaam dat een topambtenaar zich roert tijdens de formatie, maar Riedstra sprak zich gisteren ook intern uit en pleit juist voor transparantie. Het ontmantelen van het 'superministerie', dat de VVD op tuigde om zich als veiligheidspartij te profi leren, is onderwerp van discussie omdat het te groot en onbestuurbaar zou zijn. Het aftre den van bewindslieden Ivo Opstelten, Fred Teeven en Ard van der Steur zou daarvan (uiteindelijk) het gevolg zijn geweest, vinden partijen in de Tweede Kamer. Bovendien zou de rechtsstaat te vaak ondersneeuwen bij op sporing van criminelen. PvdA, D66, Groen- Links, Christenunie en SP zijn daarom voor een splitsing, door bijvoorbeeld politie, mi gratie of rechtspraak onder te brengen bij een ander ministerie. Minder efficiënt Secretaris-generaal Riedstra vindt dat de omvang van het ministerie 'niet uitmaakt'. Het is volgens hem 'vele malen minder effi ciënt' als bijvoorbeeld de politie weer wordt ondergebracht bij het ministerie van Bin nenlandse Zaken. „Alle onderwerpen die wij hier doen grijpen in elkaar. Hier zitten al die diensten bij elkaar aan tafel en zeggen we: jouw probleem is ook mijn probleem. Dat werkt niet zo als je twee afzonderlijke minis- Nieuwsmedia Veel mensen, hardlopers en fiet sers in het bijzonder, zijn bang om op straat een hond te passeren. Deze week nog werd een hardloper in Geertruidenberg toegetakeld en Kees Verkerke uit Zierikzee werd in december slachtoffer van bijtgrage honden. Hondentrainster Silke Heddema heeft een paar goede tips. Uit Thuis Knarsetand op veelkleurig festival Anywave En de kinderen lijden eronder teries hebt." Riedstra pleit er liever voor twee ministers aan te stellen. Zo kan de een oog houden voor de opsporing van criminelen en bewaakt de ander 'privacybelangen en rechtstatelijke beginselen'. Hij ziet dat die 'spanning te lang is ontkend'. „Natuurlijk botst het. Ik denk dat met twee ministers, die ieder een van die twee belangen in het oog Met twee ministers krijg je makkelijker discussie op punten waar spanning zit houdt, je gemakkelijker dis cussie krijgt. De één zegt dan: houd je wel de rechtsstaat in de gaten. Terwijl de ander met de veiligheidsdilem ma's komt. Op punten waar spanning zit, krijg je makkelijker discus sie." Riedstra zegt dat het 'daarbij kan helpen' als die twee ministers van een ver schillende partij zijn. De topambtenaar zit middenin het proces om het ministerie te ver beteren. 'Zie af van opsplitsen Veiligheid en Justitie' Tobias den Hartog Den Haag donderdag 1 juni 2017 23°C Zonnig pzc.nl weerbeeld Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bei 088-0561510 Durf-» hierlangs? ZEELAND2 —Siebe Riedstra, topambtenaar P4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1