Met mobiel betalen in ov is voor velen onmogelijk Tot UiliWMJ.IJ.I.I! vakantiegeld V\)& Q&v&n hst gewoon weg... Boek vóór 5 juni of bel ons 088 - 70 70 600 StlP 7 Fabrikanten moeten verkoop staken en melders terughalen Consumenten die afgelopen jaren een koolmonoxidemelder in huis haalden, hebben mogelijk een exemplaar dat niet werkt. Tien fabrikanten moeten de verkoop staken omdat de sensors falen. De Nederlandse Voedsel- en Wa renautoriteit (NVWA) onderzocht nagenoeg alle zogenoemde CO- melders die in 20t6 in Nederland in bouwmarkten en via internet te koop waren. Het gaat om 29 mo dellen. Acht zijn zo slecht dat het alarm niet afgaat als er sprake is van koolmonoxide in huis. Vier daarvan geven ook nog eens geen waarschuwing wanneer de sensor defect is die het giftige goedje moet meten. Twee andere apparaten hebben alleen dit laatste euvel. Consumenten die de melders aanschaffen, hebben vaak geen idee dat het apparaat het niet doet. Ze kunnen namelijk niet zelf tes ten of de melder afgaat als er te hoge concentraties koolmonoxide zijn. Ze moeten blind vertrouwen op merken, maar een derde van de onderzochte fabrikanten verkoopt ondeugdelijke spullen, blijkt nu. Volgens de NVWA voldoen de af gekeurde melders in theorie wel aan de gestelde normen, maar gaat het vermoedelijk mis in de pro ductie. „Mogelijk gebruiken ze slechte materialen of hebben ze onvoldoende controle op het pro ductieproces, waardoor er niet werkende apparaten op de markt komen", zegt adviseur productvei ligheid Rudy Nieuwenhuis van de NVWA. De inspecteur wil niet zo ver gaan dat de bedrijven met opzet sjoemelen. „Sommige gerenom meerde bedrijven waren stomver baasd dat hun producten het niet deden. Voordat ze in productie gingen, waren ze uitgebreid getest en toen was er niets aan de hand." Tien apparaatjes mogen van de NVWA helemaal niet meer wor den verkocht en de fabrikant moet ze ook nog eens terughalen bij de consument. Zes andere modellen moeten per direct uit de handel, maar kopers kunnen ze nog wel gebruiken. Hier deugde het etiket bijvoorbeeld niet of was de be schrijving niet helemaal in orde. Om hoeveel stuks het in totaal gaat, is niet bekend. Signalen Twee jaar geleden waren er al sig nalen dat koolmonoxidemelders niet doen wat de fabrikant belooft. Uit een Europees onderzoek kwam toen naar voren dat vier melders die ook in Nederland werden ver kocht, niet deugden. De NVWA besloot toen nagenoeg alle Neder landse melders uitgebreid te tes ten. Elk jaar sterven tien tot vijftien mensen als gevolg van koolmo noxidevergiftiging. De stof is kleurloos, reukloos en niet met het blote oog te zien. Vooral geisers en cv-ketels kunnen gevaarlijk zijn als ze niet goed zijn aangesloten. Niet voor niets wordt koolmo noxide aangeduid als onzichtbare sluipmoordenaar. Afgelopen maart nog overleed een echtpaar in Alphen door koolmonoxidevergif tiging in hun woning. ROTTERDAM Reizen betalen met je mobiel kampt nog met zulke grote opstartproblemen, dat de nieuwe betaalmethode voor het openbaar vervoer deels uit de lucht is gehaald. Er waren zó veel klanten van KPN, Telfort, Simyo en Yes Tele com die er niet in slaagden de app 'OV-chip mobiel' werkend te krij gen, dat de organisatie de app voor die reizigers niet meer beschikbaar stelt. Dat meldt woordvoerder Nicky Jansen van OV-chip mobiel. Er is veel kritiek op de nieuwe be taalmethode. Van de vierhonderd reizigers die de app beoordeelden, hebber er bijna driehonderd slechts één ster voor over. Het duurt ter gend lang of het lukt überhaupt niet om de maandag gelanceerde app te installeren. Bovendien moe ten reizigers drie apps downloaden. „We zijn met man en macht be zig om het probleem op te lossen", verklaart woordvoerder Jansen. Ruim tweeduizend mensen zijn er volgens haar in geslaagd de app wél werkend te krijgen. OV-chip mo biel is alleen nog beschikbaar voor reizigers met een Android-telefoon én een abonnement bij Vodafone. Autovakanties Zee- riviercruises 474 Kijk voor alle aanbiedingen op onze website (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) woensdag 31 mei 2017 GO Koolmonoxidemeter faalt in veel gevallen Raymond Boere Utrecht Van de geteste melders zijn acht zo slecht, dat ze niet af gaan als er koolmonoxide in huis is. 10% éxtra All Inclusive Caribbean 9 dagen Oktober t/m april 100 korting per persoon Hopps Hotel All Inclusive Sicilië 8 of 15 dagen Juli t/m oktober €75 korting per boeking Highlights of Sri Lanka 16 dagen Juni t/m december €150 korting per boeking Schlosshotel Weilburg - Hessen 5 t/m 11 dgn Juni t/m maart 10% korting All Inclusive Middellandse Zee 739 8 dagen Juni t/m oktober 665 10% korting Dubai, Oman Abu Dhabi 819 8 dagen December t/m maart 782 €75 korting per boeking Canarische Eilanden Deluxe 89$ 8 dagen November t/m april 854 5% korting Aegean View Aqua Resort Kos 8 t/m 29 dagen Juni t/m oktober €50 korting per boeking Grand Park Lara All Inclusive Turkije 8 t/m 15 dagen Juni t/m oktober €75 korting per boeking Livingstone Jan Thiel Resort Curasao 7 t/m 23 dagen Juni '17 t/m oktober '18 662 €75 korting per boeking 499 349 312 Bali Strand 1049 15 dagen November t/m maart 944 10% korting Amazing Thailand 1249 15 dagen Oktober t/m maart 1149 €100 korting per persoon Highlights van Toscane 839 8 dagen September of oktober 485 10% korting Hotel Impero - Toscane 89 4 t/m 15 dgn Juni t/m oktober 80 10% korting First Mountain Hotel Montafon - Vorarlberg 275 6 of 8 dgn Juni t/m oktober 248 10% korting Sporthotel Bohemia - Reuzengebergte 139 8 of 15 dgn Juni t/m sept. 10% korting Bovengenoemde vanafprijzen zijn reeds incl. korting. stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. De korting is uitsluitend geldig voor nieuwe boekingen. Zie onze website voor alle voorwaarden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Let op: de bovenstaande prijzen zijn vanafprijzen. De prijzen kunnen per vertrekdatum variëren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7