Veertig koppels strijden om de voetvolleytitel Wijkhuijs completeert selectie Hoek 13 Vanaf aanstaande vrijdag draait in Vogelwaarde weer heel veel om het jaarlijkse beachevenement. Dat begint vrijdagavond met een beachsoccertoernooi en wordt na twee feestavonden zondag afge sloten met de inmiddels 21ste edi tie van het vermaarde voetvolley- toernooi. René van Eijsden en Barry Ruitenberg verdedigen dan hun vorig jaar veroverde titel. Het beachsoccertoernooi wordt vrijdagavond voor de vierde keer gespeeld, met twaalf regionale teams. Er komen zowel mannen als vrouwen in actie. Aanvang op de tot strand omgebouwde par keerplaats van de voetbalvereni ging is 19.00 uur. Zowel vrijdag- als zaterdag avond vindt er een feestavond plaats, waarna zondag het 21ste beachvoetvolleytoernooi wordt gespeeld. Ook dit jaar was het maximum aantal van veertig teams snel bereikt. René van Eijs den is inmiddels een bekend ge zicht in Vogelwaarde. Hij doet al jaren mee, won het toernooi in 2014 en 2015 met Jesse van Oord en pakte de titel vorig jaar met Barry Ruitenberg. In de finale was het duo toen te sterk voor de Bel gen Jochen van Gestel en Ruben Veestraeten. De plaatselijke favo rieten zijn Dennis en Martijn van Passel. Zij moeten de strijd aan gaan met koppels als Jeroen René van Eijsden en Barry Ruitenberg zijn opnieuw de favorieten in Vogelwaarde Claessens/Robin Mac Taggart, Niek Luime/Mario de Fouw en Jaimy de Visser/Michal Szcza- winski. Ralph Zegers en Jordy Bakker, die de afgelopen jaren vaak ver kwamen, doen dit jaar niet mee. De entree in Vogel waarde is gratis. Het toernooi be gint zondag om 12.00 uur, de fi nale staat rond 17.00 uur gepland. de kersverse eersteklasser Bruse Boys op woensdag 12 juli de tegen stander is. De kans is groot dat de Haagse ploeg in die periode ook oefent tegen zondag-hoofdklasser Halsteren, de nieuwe club van scheidend VC Vlissingen-trainer Ruud Pennings. Willem II eindigde afgelopen seizoen in de eredivisie op de der tiende plaats, met slechts twee punten meer dan het afgelopen weekend gedegradeerde NEC. Willem II staat onder leiding van trainer Er- win van de Looi, die een jaar geleden FC Groningen - de club waar hij zelf ook voor speelde en warmee hij als hoofdtrainer de KNVB-beker won - ver ruilde voor de Til burgse ere- divisionist. De uit Biggekerke afkomstige Wijkhuijs kreeg op 17 mei pas te horen dat er komend seizoen bij FC Dordrecht geen plek meer is voor hem. „Ik had het gevoel dat Gérard wel met me door wilde", vertelde Wijkhuijs gisteren. „Maar technisch directeur Marco Boogers wilde afscheid nemen van de jon gens die op amateurbasis bij de club speelden. Daar was ik er één van. Ik had nog kunnen blijven om bij de beloften te spelen, maar dat zag ik niet zitten." Kwam de mededeling dat er ei genlijk geen prijs meer op hem werd gesteld als een verrassing? Wijkhuijs: „Ja, eigenlijk wel. Ik had verwacht te kunnen blijven en aan te kunnen sluiten bij de eerste se lectie. Ik rekende niet op een con tract, maar had het op amateurba sis wel willen proberen." Toen hij in december door schoof naar de eerste selectie zette hij zijn studie commerciële econo mie in Rotterdam even op pauze. Komend schooljaar wil hij de draad weer oppakken, het liefst op de Hogeschool Zeeland in Vlissin- gen. „Dat is goed te combineren met voetballen bij Hoek." Nadat duidelijk was dat hij ging vertrek ken bij FC Dordrecht, trainde Wijkhuijs mee bij derdedivisionist ASWH. Hij sprak ook met Vlissin- gen en Hoek en koos uiteindelijk voor de Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser. „Ik kreeg een goed gevoel bij Hoek. Ze lieten blijken me er graag bij te willen hebben", zei de 19-jarige Wijkhuijs. „De club is ambitieus en wil graag meedoen om de titel. Zelf hoop ik veel aan spelen toe te komen, om zo nog stappen te kunnen zetten. Het mooiste zou zijn om met Hoek te promoveren." Oude bekenden Vandaag vertrekt hij op vakantie, naar Italië. Na terugkomst onder gaat hij op 20 juni de medische tes ten, zoals alle spelers van Hoek die krijgen. Op maandag 17 juli begint hij aan de voorbereiding met zijn nieuwe club, waar hij een paar oude bekenden tegenkomt. „Ru ben Besuyen is één van mijn beste vrienden, we hebben tot dit sei zoen samen bij FC Dordrecht ge speeld. En Douwe Zeegers ken ik ook goed, hij is vorig jaar van Dor drecht naar Hoek gegaan. Dat er veel Belgen bij Hoek spelen, vind ik eigenlijk wel leuk. Het is weer eens wat anders. Ik heb er in ieder geval heel veel zin in." Nu de komst van Wijkhuijs ze ker is, heeft Hoek de selectie voor komend seizoen rond. Van de se lectie die afgelopen seizoen teleur stellend achtste werd in de hoofd klasse A, blijven slechts zeven spe lers de club trouw. Wijkhuijs is de twaalfde nieuwe speler bij Hoek, waardoor trainer Jannes Tant met een selectie van negentien spelers aan het seizoen begint. woensdag 31 mei 2017 2V Barry van der Hooft Vogelwaarde A ADO Den Haag. FOTO OLAF KRAAK/ANP M Erwin van de Looi. FOTOTOIN DAMEN/ANP A Ralph Zegers (rechts) en Jordy Bakker zijn dit jaar niet van de partij in Vogelwaarde, fotocamileschelstraete Met de komst van Marijn Wijk huijs is de selectie van Hoek voor het komend seizoen rond. De linksbenige Wijkhuijs komt over van FC Dordrecht, waar hij dit seizoen vooral in de beloften speelde. Trainer Gérard de Nooijer liet de oud-speler van onder meer JVOZ en FC Twente op 3 maart, uit tegen FC Volen- dam, debuteren in het betaalde voetbal maar het bleef bij die ene invalbeurt. Barry van der Hooft Biggekerke A Marijn Wijkhuijs speelt komend seizoen voor Hoek. foto andrede heus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70