c IF 'Baksteen' wint voor Segboer O O) 0) O 12 ZE Van der Linde troeft favoriet Briquet af Jeugd van topclubs naar Bassevelde Geen EK onder 19 voor Van Drongelen OEFENWEDSTRIJDEN TEGEN EREDIVISIECLUBS PAARDENSPORT Anniek van der Linde schreef op de spring- wedstrijd van de RV De Eendracht in Vrou wenpolder de in handicap verreden klasse M/Z op haar naam. In de verzengende hitte stuurde Van der Linde in de barrage de schimmelmerrie Chanel Z in 49.62 seconden foutloos over het parkoers. De Combinatie uit 's-Heer Arendskerke liet de gedoodverfde fa voriet Ellen Briquet (Vogelwaarde) met de schimmelruin Corporal RMZ verrassend ach ter zich (0/0/51.05). Cees Wisse (Ritthem) stuurde de merrie Byachinthe in 42.71 naar een nipte overwinning in klasse L. Miguel Broodman (15) en de ruin Rabby waren in de Klasse B het sterkste koppel. In het Belgische Bassevelde, niet ver van Phi lippine, wordt dit weekend de 22ste editie van de U13 Cup gespeeld. Vrijdagavond spelen de Onder 15-teams van Club Brugge en AZ vanaf 19.00 uur een wedstrijd. Het toernooi voor de Onder 13-teams gaat op zaterdagochtend om 9.30 uur van start. Grote publiekstrekker is het team van FC Barcelona. De Spaanse club won eerder in 2012,2013 en 2015 in Bassevelde. Vo rig jaar ging de eindzege naar Celtic, dat dit jaar die titel komt verdedigen. De Neder landse inbreng komt van AZ en PSV. De finale van de U13 Cup in Bassevelde wordt zondag middag om 17.00 uur gespeeld. Rick van Drongelen, met links van hem Justin Kluivert. foto roelbos/orange pictures Vorig jaar kreeg hij geen toestemming om mee te doen aan het EK voor spelers onder 19 jaar in Duitsland, deze zomer ontbreekt Rick van Drongelen ook bij het EK in Georgië. „Ik krijg geen toestemming van Sparta", vertelde de verdediger gisteren, nadat de Oranje-selec tie bekend was gemaakt. Van Drongelen is niet de enige speler van een eredivisieclub die het EK moet laten schieten. Ook spelers als Justin Kluivert (Ajax), Justin Hoogma (Hera cles Almelo), Mitchell van Bergen (Vitesse), Giovanni Troupée (FC Utrecht) en Sherel Flo- ranus, ploeggenoot van Van Drongelen bij Sparta, gaan niet naar het EK, dat 2 juli begint. zv JVOZ Tolhoek Van Rijs De Stichting Zeeuws elftal heeft twee eredivisieploe- gen weten te strikken om in juli te oefenen tegen de beste voetballers van deze provincie. Op vrijdag 14 juli speelt het Zeeuws elftal om 19.00 uur in Yerseke te gen ADO Den Haag en ruim een week later, op zaterdag 22 juli, is Willem II de tegenstander. Dat duel wordt vanaf 17.00 uur op het veld van Veere gespeeld. Bij de Stichting Zeeuws Elftal zijn ze meer dan tevreden met deze twee affiches. Want, zo blijkt ieder jaar maar weer, makkelijk is het niet om enigszins aansprekende ploe gen naar Zeeland te halen. „Het is iedere keer weer een uitdaging om clubs te interesseren naar Zeeland te komen", zegt stichtingsvoorzit ter Kees Roelse. „Maar dankzij de inzet van veel mensen en de hulp van sponsoren is het weer gelukt. We zijn ook blij dat de clubs Yer seke en Veere deze wedstrijden mede mogelijk maken." FC Dordrecht Afgelopen zomer oefende de Zeeuwse selectie in Zierikzee tegen FC Dordrecht. Er kwamen toen slechts zo'n 400 toeschouwers op het duel af. De selectie van trainer Gérard de Nooijer moest destijds nog verder aangevuld worden en herbergde weinig aansprekende namen. Het Zeeuws elftal verloor dat duel met 0-2, nadat de Schouwse selectie een week eerder in Burgh-Haamstede nog met 2-1 had gewonnen van de Jupiler Leagueclub. Voor het Zeeuws elftal was het duel met FC Dordrecht de tweede oefenwedstrijd van die zomer. Half juni speelde de selectie tegen VC Vlissingen, ter ere van het hon derdjarig bestaan van de Walcherse club. Het werd 2-2, met - toen nog - bondscoach Danny Blind als één van de aandachtige toeschouwers. De grote vraag is, zoals ieder jaar het geval is, welke spelers een uit nodiging krijgen van de Stichting Zeeuws Elftal en wie er vervolgens Het is iedere keer weer een uitdaging om clubs te interesseren naar Zeeland te komen ook daadwerkelijk beschikbaar zijn. Vorig jaar konden en wilden Vlis singen en Hoek geen spelers af staan, omdat de twee hoofdklassers die zaterdag tegen respectievelijk Barendrecht en GVVV oefenden. Hoek begint komend seizoen op maandag 17 juli aan de voorberei ding op het nieuwe seizoen, dus de kans is aanwezig dat spelers als Fa bian Wilson, Reguillo Vandepitte en Niek van Sprundel op 14 juli te gen ADO Den Haag wel mee kun nen doen. De eerste training van Vlissin gen, onder leiding van de nieuwe trainer John Karelse, staat voorlopig gepland op vrijdag 21 juli, een dag voor het duel van het Zeeuws elftal met Willem II. De Stichting Zeeuws Elftal hoopt ook dit jaar op de medewerking van de hoogst spelende clubs, om met een zo sterk mogelijke selectie voor de dag te kunnen komen. Het doel van de stichting is namelijk nog altijd om het Zeeuwse voetbal met dergelijke wedstrijden wat meer op de kaart te zetten. Alfons Groenendijk Voor ADO Den Haag, dat ongetwij feld vergezeld zal worden door een groot aantal fanatieke aanhangers, is het duel met het Zeeuws elftal niet de enige wedstrijd in Zeeland. De selectie van trainer Alfons Groe nendijk, die de club afgelopen sei zoen knap in de eredivisie hield, belegt een trainingskamp in Zee land en speelt op maandag 10 juli in en tegen Serooskerke. Twee dagen later reist ADO naar Bruinisse, waar TALENTEN Jong Zeeland tegen Thoolse selectie „Ze zat erg hoog toen ze aankwam boven het hok, maar liet zich als een baksteen vallen. Ze viel recht op de klep en plofte binnen. Alsof de 521 kilometer, die ze met een snelheid van 88 kilometer per uur had afge legd, een fluitje van een cent wa ren" vertelde Segboer. Een eervolle tweede plaats was er voor Frederik Leliaert uit Aarden burg. De derde en laatste podium plek was voor Henk Melis uit Zou- telande. De in totaal 6800 Zeeuwse dui ven werden met een zuidoosten wind en erg warm weer om 7.15 uur in Issoudun gelost. Voor deze wed strijd hadden 426 liefhebbers hun duiven ingezet. De concoursduur bedroeg bijna twee uur. Johan van de Plasse uit Oostburg nam de snelste duif van Zeeland op het laatste Vitesseconcours uit Roye voor zijn rekening. Zijn eenjarige Ze zat erg hoog toen ze aankwam, maar liet zich als een baksteen vallen blauwe doffer versloeg met een snelheid van 104 kilometer per uur het gehele deelnemersveld van 5725 duiven. Daarmee was hij zeven kilometer per uur sneller dan de nummers twee en drie. Die podiumplaatsen waren weggelegd voor respectieve lijk Jan Hengst uit Zoutelande en Piet Geijs uit Vlissingen. Aan de vlucht uit Roye namen 433 liefhebbers deel. Ook daar wer den de duiven om 7.15 uur gelost. De gemiddelde afstand van deze losplaats voor Zeeland is 215 kilo meter. woensdag 31 mei 2017 VOETBAL VOETBAL Walcheren G1, een voetbalploeg voor spelers met een lichamelijke of verstandelijke beper king, is afgelopen weekeinde kampioen ge worden in de eerste klasse. Op bezoek bij concurrent MOC'17 G2 werd de benodigde zege geboekt: 1-2. De thuisploeg, die alle wed strijden in eigen huis won, kwam tegen de ver houding in op 1-0. Maar Walcheren toonde veerkracht. Via een prachtgoal van Ruud van Kaam werd het voor rust 1-1 en Gilmar Ca- marco rondde in de tweede helft een mooie solo af: 1-2. Die voorsprong verdedigde Wal cheren met succes. Het parkeerde de bus en gaf nog wel wat kansjes weg, maar het lukte de ploeg uit Bergen op Zoom niet meer te sco ren. Daardoor waren de Vlissingers kampioen. De meisjes van JVOZ 015-3M doen komend weekeinde, net als vorig jaar, mee aan de Kurstadt Cup in Duitsland. De loting is vrij dag. Mogelijke te genstanders zijn grote clubs als Bayer Leverkusen en VFL Wolfsburg. 1 Voor de tweede maal dit jaar houdt de Zeeuwse mountainbikever eniging X-Treme uit Goes een clinic onder leiding van Patrick Tolhoek. Hij heeft het doel de sport op de kaart te zetten. De clinics starten op 8 juni in Goes, op geven kan via x-treme.act@zee- landnet.nl 1 Nynke van Rijs uit Kapelle heeft het- gewestelijk kampi oenschap skeele ren gewonnen. In het Gelderse Zuili- chem eindigde zij als eerste in het algemeen klasse ment na de drie verreden onderde len (100 meter, 500 meter en 1000 meter pun- tenkoers). Zeeuws elftal treft ADO en Willem II Barry van der Hooft Vlissingen - Kees Roelse, voorzitter Stichting Zeeuws Elftal Naast het Zeeuws Elftal komt ook het team van Jong Zeeland deze zomer weer in actie. Na de Geuzecup, het jaarlijkse bedrij- ventoernooi van de Stichting Vrienden Van Siem, speelt Jong Zeeland op zaterdag 17 juni op het veld van Smerdiek tegen de Thoolse selectie. De oefenwed strijd in Sint-Maartensdijk begint om 18.30 uur. De opbrengst van die dag gaat naar het Radboud UMC in Nijmegen. Afgelopen zomer speelde Jong Zeeland twee oefenduels. Quick Boys werd met 5-2 verslagen, van Feyenoord A1 verloor het team nipt, met 2-3. Het eerste provinciale Dagfond- concours uit Issoudun werd een prooi voor Wim Segboer uit Le- wedorp. Een kras-witpen-duivin van een jaar oud, gespeeld op weduwschap, leverde de Beve lander deze prestatie op. Marcel Buijsse Vlissingen -Wim Segboer Aan het dagfondconcours uit Issoudun deden in totaal zo'n 6800 Zeeuwse duiven mee. Om 7.15 uur werden deze met zuidoostenwind opgela ten. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69