^5 Burgemeester Vlissingen te streng voor snackbarhouders w keiler 3 ■■HhH Stoppen als je de verkeersre gelaar van rechts nadert. Wil van verkeers regelaar is wet Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl r - - -N. (L';. nog wel eens uit de hand. Zo was een automobilist vorig jaar tijdens De Rederijkers in Zie- rikzee niet van plan naar Van de Rijt te luisteren. „De bestuurder ne geerde mijn stopteken en reed me bijna ondersteboven. Even verderop liet hij iemand uit de auto stappen. Dus ik liep er naartoe om hem op zijn gedrag aan te spreken. Niet om vervelend te doen, hoor. Wat mij betreft kon het heel makkelijk opge lost worden: hij kon omkeren en zijn weg via een andere route ver volgen. Maar ik kreeg een hoop le lijke woorden naar mijn hoofd ge slingerd en hij dreigde me in elkaar te slaan. Ik kan je vertellen, met een portier dat al half open staat, is dat best indrukwekkend." Ook zijn collega Gerard Wanders (68) uit Steenbergen werd slachtof fer van een opgefokte bestuurder. Hij werd vorige zomer tijdens de avondvierdaagse in Zierikzee be- Als iemand ons stopteken negeert, kan dat een boete van 340 euro opleveren 7 ft'- wust aangereden. „De irritaties lie pen hoog op, omdat de mevrouw achter het stuur een afspraak had op een locatie die tijdelijk niet te berei ken was. Ik was schijnbaar al de derde verkeersregelaar die haar te genhield en uit frustratie reed ze te gen me aan." „Gelukkig blijft het over het alge meen vooral bij incidenten", nuan ceert Wanders. Volgens Van de Rijt ontstaan die mede doordat mensen zich niet bewust zijn van de be voegdheden die verkeersregelaars hebben: „Mensen zijn verplicht om onze aanwijzingen op te volgen. Wij staan altijd boven de situatie die op verkeersborden staat aange geven." Er is dan ook een duidelijk ver schil tussen een klaar-over en een verkeersregelaar. „Wij zijn te her kennen aan een jas of een hesje in fel geel en oranje met een reflecterende driehoek. We halen onze certifica ten en doen elk jaar examen bij de politieacademie. Als iemand ons stopteken negeert, kan dat een boete van 340 euro opleveren. Dan komen het Openbaar Ministerie en de rechtbank om de hoek en daar zit niemand op te wachten. Ook wij niet", zegt hij. „Wij zijn er om een evenement voor iedereen veilig te laten verlopen. Niet in de laatste plaats voor onszelf." WIE IS WIE Bestuursrechter R. Broeders van de Middelburgse rechtbank geeft Hans en Thea Terwiel gelijk. De burgemeester van Vlissingen heeft de eigenaren van 't Smikkel hoekje te streng gestraft door hun drie maanden lang te verbieden de bovenverdieping van hun cafeta ria te verhuren. Het echtpaar Terwiel huurt het pand op de hoek van de Vlissingse Badhuis- en Glacisstraat sinds ja nuari vorig jaar. Na een paar dagen ontdekt Hans Terwiel al dat zijn onderhuurder, die de verdieping al huurde voor het stel het pand huurde, een wietkwekerij exploi teerde. Nadat de politie niet in greep, ging hij op onderzoek en vond een professionele kwekerij. Het echtpaar maakte de verdie ping op eigen kosten schoon, maar toen dat was gebeurd, werd de ver dieping op last van de burgemees ter drie maanden gesloten. Ter wiel miste al drie maanden huur inkomsten door de grondige schoonmaak. De voorzieningen- rechter stelde zich echter op het standpunt dat de burgemeester gerechtigd was een streng anti- drugsbeleid te voeren. De be zwaarschriftencommissie was het daar vorig najaar ook mee eens, maar vond dat er redenen waren Terwiel coulanter te behandelen. De bestuursrechter stelt zich nu op hetzelfde standpunt. Hij stelt dat de goedwillende snackbar houders 'onevenredig zwaar' zijn gestraft. Rechter Broeders vindt dat de burgemeester had kunnen volstaan met een waarschuwing. Over een schadevergoeding aan het echtpaar doet de bestuurs rechter geen uitspraak, maar de advocaat van het echtpaar zegt een procedure te beginnen. Vlissingen overweegt een hoger beroep gaat. woensdag 31 mei 2017 Wï$mÈÊ0i '-. RiAW - -■ •- -: fflgHaSül Snelheid minderen. je-- Stoppen als je de verkeersre gelaar van achteren nadert. Stoppen als je de verkeersre gelaar van voren nadert. Stopteken voor het verkeer in de vrije richtingen. Stopgezet verkeer moet opletten. scheldpartijen meer dan zat -Jan van de Rijt, verkeersregelaar A Verkeersregelaars Jan van de Rijt (I) en Gerard Wanders. Je kunt hem niet missen, met zijn gele jas met oranje onderkant met daarop een reflecterende driehoek: de verkeersregelaar. Je ziet hem bij festivals, braderieën en bij zondere transporten. Hij is minimaal 18 jaar oud en is op geleid om zelfstandig het ver keer te regelen. Je bent ver plicht zijn aanwijzingen te vol gen. Zo niet, kun je een boete in de bus krijgen. Naast de verkeersregelaar heb je nog de verkeersbriga- dier of klaar-over en de eve- nementenverkeersregelaar. De verkeersbrigadier, in zijn oranje jas, staat vaak bij scholen en mag op één be paalde plek helpen bij het vei lig oversteken. Vanaf 10 jaar kun je al klaar-over zijn. De evementenverkeersregelaar wijst bezoekers van festivals of evenementen hun parkeer plek, maar mag niet zelfstan dig het verkeer regelen op een kruising. De burgemeester van Vlissin gen is te streng geweest voor een snackbarhouder, die zelf een wietkwekerij van een on derhuurder aangaf. Vlissingen moet de proceskosten betalen en wacht een schadeclaim. René Hoonhorst Vlissingen n WAAROM EEN KEUKEN BIJ SSK KOPEN... •f Unieke eigen service V Uitstekende garantie V Eigen montageafdeling V Realistisch foto-ontwerp V Alles in één hand! •f Uitsluitend topkwaliteit •f Nederlands fabricaat V Persoonlijk advies V Duidelijke informatie V Heldere afspraken V Korte lijnen Ma/qs 2' PINKSTERDAG GEOPEND van 10.00 tot 16.00 met KOOKDEMONSTRATIE van 11.00 tot 16.00 KEUKENSTUDIO SSK-KEUKENSTUDIO.NL Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113-33 00 04 kellerkeukens.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66