Steun voor clubs bij schade Geld van gemeenten voor kindertelefoon Recreatiebad Omnium staat een weekje droog voor opknapbeurt Goes' bedrijf houdt Citroën 2CV ook in Frankrijk levend 7 De Citroën Deux Chevaux is al bijna drie decennia uit productie, maar de 'Lelijke Eend' spreekt nog altijd tot de verbeelding. Het bracht José van den Eerenbeemt uit Goes op een briljant idee: verhuur voor toeristische tochtjes. THOLEN Als een Thoolse voet balvereniging in de toekomst wordt geconfronteerd met on verwachte schade door bijvoor beeld noodweer, laat de ge meente zo'n club niet in de steek. Dat stelde wethouder Kees van Dis gisteravond tijdens de commissievergadering ruimte en samenleving.In die commis sie werd het afstoten van het be heer en onderhoud van de com plexen van de zeven Thoolse voetbalclubs en de korfbalver eniging besproken. Zij zijn in de toekomst zelf verantwoordelijk voor deze taken. Dat ging niet zonder slag of stoot. Ruim drie jaar hebben de gemeente en de clubs daarover gesproken. Nu ligt er een plan waar ie dereen mee kan leven. De ge meente heeft onder meer moe ten toezeggen eerst nog het achterstallig onderhoud te zul len wegwerken en in elk geval de komende vier jaar de renova ties nog te zullen bekostigen. Ook krijgen de clubs meer geld om de genoemde taken te kun nen verrichten. Dit alles bete kent dat de gemeente slechts 47.000 euro per jaar bespaard en niet de gewenste 100.000 euro. Geen enkele fractie in de raad lijkt daar zwaar aan te tillen. Ze zijn vooral blij dat er nu een ge dragen plan ligt. Wel wilden sommige fracties weten of clubs nog bij de gemeente kun nen aankloppen bij onver wachte schades, bijvoorbeeld door storm. „In dat soort geval len zal het budget dat de clubs krijgen al snel onvoldoende zijn", erkende Van Dis. „In dat geval gaan we natuurlijk in ge sprek om tot een oplossing te komen." Voorzitter Marc Bout van SV Smerdiek liet ook weten dat het budget dat de clubs krijgen voor het beheer en onderhoud maar net voldoende zal zijn. „Hier nog meer op besparen kan echt niet", hield hij de commissiele den voor. Volgende week neemt de gemeenteraad een definitief besluit. De Vereniging Nederlandse Ge meenten gaf tot voor kort namens alle gemeenten geld aan de Kinder telefoon, Sensoorenhet Advies- en Klachtenbureau Jeugdzorg. Vanaf 2018 kan dat niet meer. „Dan krij gen alle gemeenten zelf de beschik king over het geld", legt Zoon uit. In principe mogen gemeenten dat ook uitgeven aan bloembakken en fiets paden, maar Reimerswaal is tevre den over het functioneren van de drie organisaties. Het besluit van het college om 92 cent per inwoner voor de inkoop van deze diensten uit te trekken, is ook een antwoord op vragen van het CDA. De partij maakte zich zorgen over de toe komst van de Kindertelefoon en riep het college via schriftelijke vra gen op om de organisaties financi eel te blijven steunen. Ook Tholen geeft 92 cent per inwoner. Vanaf maandag 12 juni wordt het water van het recreatiebad, in to taal 375.000 liter, naar een tijde lijke tank op het buitenterrein overgeheveld. Zodra het bad leeg is, worden de voegen bijgewerkt, defecte onder waterverlichting gerepareerd en wordt het bassin grondige schoon gemaakt met de hogedrukspuit. Ook zullen andere onderdelen worden geïnspecteerd, die bij een volgende onderhoudsbeurt even tueel kunnen worden vernieuwd. Schoolvakantie „Eigenlijk komt zoiets nooit goed uit, maar half juni verwachten we een rustige periode. Mensen zoe ken dan alweer de Oosterschelde en de stranden op. En we zijn op tijd klaar voor het Super Zomer Festival en de schoolvakantie", vertelt manager Bart van den Heu vel. Bijkomend voordeel is dat in juni de buitentemperatuur relatief hoog is. „Daardoor blijft het zwembadwater in de tank redelijk op temperatuur. Het water is nog van goede kwaliteit en kan daarna weer terug in het bad. Als we nieuw leidingwater zouden pak ken, duurt het veel langer om het op te warmen", aldus Van den Heuvel. De werkzaamheden duren waarschijnlijk tot en met vrijdag 17 juni. Tijdens het groot onderhoud is de lazy river, het wedstrijdbad en het doelgroepenbad wel ge opend. Wie tijdens deze week toch recreatief wil zwemmen, be taalt een gereduceerd tarief. maar het Be C e edrijventerreinen ogen doorgaans grauw en grijs, maar aan de Iscottweg in Goes doorbreken José (spreek uit op z'n Spaans) van den Eerenbeemt en zijn vader Marjo die monotonie. Voor, in én achter Het idee is om Zeeland opeen andere manier te laten zien het pand staan Citroën 2CV's in zo'n beetje alle kleuren van de re genboog. Marjo (63) streek zo'n tien jaar geleden in Goes neer met zijn bedrijf Deux Marjaux, een spitsvondige verbastering van zijn eigen naam en die van het inmid dels klassieke autootje. Sleutelen aan Eenden is zijn lust en zijn le ven. En de liefde voor de 'Lelijke Eend' is ook overgeslagen op zoon José (37), die drie jaar geleden naar Goes verhuisde vanuit Zuid-Hol- land. Maar hij kijkt op een heel an dere manier naar de auto's dan zijn vader. De ondernemer ziet namelijk een gat in de toerisme- markt door de Eenden te verhuren voor tochtjes langs de mooiste plekken in de provincie. In de rela tief korte tijd dat hij hier woont, is hij verknocht geraakt aan Zeeland en hij heeft zich in de geschiede nis verdiept, een andere passie van de ondernemer die zichzelf om schrijft als een 'dromer met een hang naar nostalgie'. „Het idee is om Zeeland op een andere manier te laten zien", legt José uit. „Het publiek voor de Eend wordt bo vendien kleiner. De oudere gene raties kennen de auto nog wel, maar onder twintigers en derti gers heeft hij juist daardoor een wat stoffig imago. Door de verhuur raken zij ook weer geïnte resseerd, want als ze er eenmaal in hebben gere den vin den ze het geweldig. Dat waggelen heeft toch z'n charme." Hoewel José een Eend uiteraard een te gekke auto vindt, mag hij vooral graag werken met het publiek dat de 2CV aan spreekt. „Dat zijn leuke mensen die over het algemeen iets 'soci aals' hebben." Dit seizoen is het eerste dat Eendverhuur Zeeland volledig draait. Inmiddels heeft José zelf ze ven eenden die kunnen worden ge huurd, daarnaast kan hij er nog drie laten 'invliegen'. De verhuurtak runt hij samen met zijn vriendin Cindy van der Vliet, zij maakt de routes. „Het plan is om een kringetje te bouwen met mensen die doen waar ze honderd procent ach ter staan. Als ondernemers kunnen we elkaar zo helpen, de ene hand wast de andere." Josés vader is nog altijd druk met restauratie en on derhoud, want ook particulier rij den er nog heel wat Eendjes rond. „Als je ziet wat een plaatwerk er hier uitgaat", wijst José naar een an der deel van de loods waar Jan Ver heij de 'onderkanten' van de auto's maakt. De ondernemers werken weliswaar samen, maar zijn zake lijk gescheiden. „We maken hier voor duizend eenden per jaar res tauratieplaatwerk", vertelt Verheij. „Je verwacht het niet, maar negen tig procent daarvan gaat naar Frankrijk." En zo houden de drie Goese ondernemers de Lelijke Eend niet alleen in Zee land levend, ook in land van herkomst, eendver- huurzee- land.nl woensdag 31 mei 2017 BE Als het aan de gemeente Rei- merswaal ligt, hoeft de Kinder telefoon zich geen zorgen te maken om haar voortbestaan. „Wij nemen onze verantwoorde lijkheid", zegt burgemeester Piet Zoon. Ook het Thoolse col lege van B&W wil de organisatie financieel blijven steunen. Joeri Wisse Kruiningen Het Omnium in Goes maakt zich klaar voor een flinke klus. Het recreatiebad is toe aan een opknap- en schoonmaakbeurt en moet daarvoor helemaal worden leeggepompt. Joeri Wisse Goes Met een Lelijke Eend door heel Zeeland waggelen Luc Oggel Goes -José van den Eerenbeemt, verhuurder Lelijke Eenden José en Marjo van den Eeren beemt en Jan Verheij (vlnr) delen een passie voor de Ci troën 2CV FOTO MECHTELD JANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63