Weesfiefsenmysterie blijkt actie NS en boa Borsele financieel kerngezond 6 Uitgifte eerste bedrijfsgrond in 2019 Hulp op station Krabbendijke Voor de Bevelanden is tot en met 2025 behoefte aan 45,2 hectare (nieuwe) bedrijfsgrond, heeft de provincie becijferd. Dat is inclusief 6,2 hectare die nodig is vanwege herstructurering van verouderde terreinen. Op dit moment is nog 50,3 hectare beschikbaar op de Bevelanden, ge let op de behoefte is dus nu sprake van een overaanbod van 5,1 hectare. Goes, Borsele en Reimerswaal heb ben plannen voor in totaal 12,5 hec tare, waarmee het overaanbod uit komt op 17,6 hectare. Toch is dat probleem van overcapaciteit vol gens de gemeenten volgend jaar al opgelost, gelet op de reserveringen die er zijn. De vijf gemeenten vinden het belangrijk dat Goes als centrumge meente geen stroobreed in de weg wordt gelegd om de Poel V te ont wikkelen, zodat in Goes te allen tijde uitgeefbare bedrijfsgrond be schikbaar is. Zoals het er nu naar uitziet, zou in 2019 kunnen worden Zoals het er nu naar uitziet zou in 2019 begonnen kunnen worden met de uitgifte van kavels begonnen met de uitgifte van de eerste kavels. Het is de verwachting dat De Poel II eind volgend jaar zo goed als uit verkocht zal zijn én dat de hoeveel heid beschikbare bouwgrond op de grote bedrijventerreinen (Smok- kelhoek en Olzendepolder) is ge daald onder de norm die de provin cie hanteert; een 'ijzeren voorraad' van 39 hectare. Bevriezen De andere gemeenten zijn zelfs be reid om eventuele eigen, moeilijk verkoopbare grond te 'bevriezen', mocht dat ontwikkeling van de Poel V frustreren als bijvoorbeeld de Poel II eerder dan verwacht vol is. Wethouder Derk Alssema is blij met die toeschietelijkheid. „Het is een mooi voorbeeld van samen werking. Je verdeelt de schaarste, maar toch komt er een handteke ning." KAPELLE Het mysterie rond de weggehaalde fietsen bij het sta tion in Kapelle lijkt opgelost. De boa had in april al op verzoek van NS weesfietsen gelabeld die er te lang stonden. Het college wist echter van niets. PvdA-raadslid Annebeth Evertz had in de raadsvergade ring van 9 mei tijdens de behan deling van de wegsleepregeling gevraagd of er bij het station ook fietsen geruimd zouden moeten worden. Volgens haarwas er sprake van verrommeling. Vol gens de wethouder was daar geen sprake van en ging er niks gebeuren. Achteraf blijkt dat er een dag later wel degelijk een aantal fiet sen is weggehaald. „Waarom is dit niet in die vergadering aan de gemeenteraad meegedeeld?", wilde Evertz weten. „Wij wisten nergens van", was het antwoord van wethouder Jon Herselman. „De fietsen zijn weg gehaald om ruimte te creëren. NS hadden een capaciteitsprobleem. Het was dus toeval, maar het mo ment was erg ongelukkig." Die verklaring verduidelijkte veel, maar bevreemde Evertz ook enigszins. „Het blijkt dat het col lege totaal niet op de hoogte was van de handhavingsactie." KRABBENDIJKE Vanaf december kunnen treinreizigers met een be perking op station Krabbendijke assistentie krijgen bij het in- en uit stappen. De NS heeft tien stations aangewezen die dit jaar voor deze service in aanmerking komen. De assistentie geldt van de eerste tot de laatste trein. Met deze uitbreiding van het aantal stations komt NS te gemoet aan de wens van klanten. Vanaf december biedt NS deze dienst dan aan op in totaal 117 trein stations door heel Nederland. De spoorsector werkt aan het toegan kelijk maken van stations en trei nen voor reizigers met een functie beperking. Omdat hiervoor een en ander aangepast moet worden, is het een doel voor 2030, aldus de NS. „We zijn er blij mee dat we zo'n goed kloppende rekening heb ben", zegt wethouder Ad Schenk. „We zijn ook een zuinige ge meente." De gemeente voldoet ruim aan alle voorwaarden die door het Rijk en de provincie zijn gesteld om een financieel ge zonde gemeente te zijn en de ge meente heeft voldoende vet op de botten om tegenslagen te kun nen opvangen. „Dat geldt niet voor alle Zeeuwse gemeenten", zegt Schenk met enige trots. Door de gezonde financi ële situatie lukte het bijvoor beeld om de gemeentelijke belas tingen dit jaar op hetzelfde ni veau te houden. „En misschien lukt het nog wel een keer", zegt Schenk. „Maar het moet natuur lijk wel kunnen." Hij vindt dat er ook voldoende geld beschikbaar moet zijn voor nieuw beleid. „Het masterplan Nieuwdorp wil len we bijvoorbeeld nu echt gaan beginnen." Een van de meest onzekere posten in het jaar 2016 was het sociaal domein. Omdat de ge meenten nu zelf aan het roer staan voor deze zorg en het lang onduidelijk was hoe dit financi eel zou uitpakken, is er voor ge kozen om de zorg voor de inwo ners op de eerste plek te zetten. „We doen de dingen die we moe ten doen en de dienstverlening willen we op een zo hoog moge lijk niveau houden." De kosten die de gemeente maakt om het beleid uit te voeren werden daarom niet afgeboekt op het be schikbare budget en daardoor lijkt het alsof de gemeente geld overhoudt. „Maar dat klopt niet", zegt Schenk. „Eigenlijk komen we geld tekort." Het college wil volgend jaar een deel van de kos ten wel op het budget van het so ciaal domein laten drukken. IN DE REGIO Expositie Stadskantoor Workshop 'babygebaren' Gratis TabletCafé MIJN DORP, MIJN STAD woensdag 31 mei 2017 BE Voorrang voor komst Poel V De ontwikkeling van bedrijven terrein De Poel V moet ruim baan krijgen. Dat hebben de Beve- landse gemeenten afgesproken in het nieuwe bedrijventerrein programma 2017-2025. Luc Oggel Goes De Poel V zal, aan de westkant van de Deltaweg A256, in totaal 23 hectare beslaan. Die worden gefa seerd aangelegd: de eerste acht hectare dus waarschijnlijk in 2019, nog eens acht in 2022 en de reste rende zeven in 2015 of later. „We staan er goed voor", zegt wethouder Ad Schenk van Bor sele met enige trots tijdens de presentatie van de jaarreke ning 2016. De gemeente heeft vorig jaar vrijwel quitte ge speeld en de reserves zijn goed gevuld. Melita lanting Heinkenszand GOES In de publieksruimte van het Stadskan toor in Goes wor den in de maand juni werken van cur sisten van Ilse van Loo getoond. Het gaat om werk van de cursus basis te kenen en schilde ren. Het thema is 'kleur'. De expositie is te bekijken van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. GOES In de bibliotheek van Goes wordt op donderdag 1 juni een workshop ge houden over 'baby- gebaren'. De ken nismakingswork shop voor ouders begint om 19.00 uur. De workshop duurt een uur. De deelne mers leren onge veer vijftien geba ren waarmee ze di rect thuis aan de slag kunnen. De kosten bedragen 15 euro per persoon, inclusief hand-out. Meer informatie en inschrijven kan via www.babygebaar.nl POORTVLIET Bieb in de buurt Poortvliet houdt op donderdag 1 juni een TabletCafé. In dit café kunnen mensen die dat in teressant vinden apps, tips, trucs en ervaringen met an deren delen. Het is handig de eigen (opgeladen) tablet mee te nemen. De deelname is gratis. Tussen 13.00 en 14.30 uur is ieder een welkom. HEINKENSZAND Op industrieterrein Noordland in Hein kenszand vindt op zondag 4 juni de jaarlijkse Pinkstermarkt plaats. De markt start om 11.00 uur. Tijdens de markt zijn er onder meer oldtimers te bekijken, geven The Westside Line- dancers demonstraties en is er een kofferbakverkoop. Vanaf 15.00 uur wordt er live muziek verzorgd door rockbands Joyrock en The Sweet Lord Animals. De dag wordt afgeslo ten met een optreden van DJ Arno. GOES Inloophuis Oase, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur- Inloopspreekuur voor vragen over de computer; 10.00- 11.00 uur - Spreek uur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Edudelta College, 10.00 uur - Inza- melactie voor Missi- onPuppy; Biblio theek, 10.00-11.30 uur - Wekelijks Digi taal Café; Ingang Historisch Museum, Singelstraat 13, 14.00-15.30 uur-'t Gilde de Bevelan den organiseert gratis stadsrondlei- ding; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15- 17.15 uur - Zaalvoet bal vanaf 15 jaar; Rooseveltlaan 87, 19.00 uur - Start Fietstocht; Sport zaal Thorbeckelaan, 19.00-20.00 uur- Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie MG Schmidt- singel 1,13.00-17.00 uur - Tentoonstel ling Botanische kunst 'Fruit in Beeld';De Vroone, C.D. Vereekestraat 74,13.00-17.00 uur - Biljarten voor se nioren; 19.15 uur - Bridgeavond; Basis school De Linge, Noordstraat 5, vanaf 18.00 uur - Avondvierdaagse KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur- Bewegingsuur voor 50+ LEWEDORP Zorgcentrum SVRZ De Kraayert, Delta straat 2,18.15 uur - Wandel- en rol- stoel3daagse RILLAND Restaurant de Nieuwe Vliedberg, 10.00 uur - Wande len in groepsver band SINT ANNALAND Langeweg 11,11.00 en 14.00 uur - Toe ristische streekpro ductenveiling YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen PINKSTERMARKT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62