Milieucentrum wil naar kinderboerderij Besef voor behoud erfgoed groeit 6 Organisatie moet in Renesse wijken voor VVV De stichting Natuur en Milieu Educatie (NMe) wil zich vestigen op kinderboerderij De Punt in Zie rikzee. Daarvoor moet het gebouw waarin stallen, kantoor en koffie ruimte zijn gevestigd, worden ver bouwd. Het NMe zit nu nog in het voormalige Ecoscope op het trans ferium in Renesse, maar moet daar weg omdat de gemeente daar de VW wil huisvesten. „De gemeente wil dat we op 30 juni uit het Ecosopegebouw zijn", licht NMe-voorzitter Tim Buis toe. Probleem is echter dat het NMe de verbouwing van de kinderboerde rij niet kan betalen. De organisatie is daarom al geruime tijd met het gemeentebestuur in onderhande ling over meer subsidie. Buis: „Dat gaat niet alleen over de kosten van verbouwing. Wij zijn een armlas tige organisatie en zitten in de ver velende situatie dat onze beide me dewerkers ver onder de cao-voor waarden worden betaald." Het NMe wil daarom jaarlijks 'enkele tienduizenden euro's' meer subsidie van de gemeente. Maar de onderhandelingen willen niet erg vlotten. Buis: „Toch hebben we de hoop en de verwachting dat het gaat lukken." Vanwege de hoogte van het subsidieverzoek, leggen burgemeester en wethouders dit voor aan de gemeenteraad. Schouwse basisscholen en bereikt daarmee 3900 kinderen en hon derd natuurouders. Bij projecten op de Pontes Pieter Zeeman wer- De gemeente wil dat we op 30 juni uit het Ecoscopegebouw zijn Het NME-centrum bestaat vijf tien jaar. Sinds maart 2007 is het gevestigd in het Ecoscopegebouw. De voormalige huiskamer ervan is in gebruik als kantoor. Twee aan grenzende ruimten dienen als op slag voor lesmateriaal. Ook in twee scholen liggen leskisten opgesla gen. Het NMe geeft gastlessen op alle Het NMe wil jaarlijks enkele tienduizenden euro's meer subsidie van de gemeente den vierhonderd leerlingen be reikt. Nog eens 3250 inwoners van Schouwen-Duiveland waren vorig jaar betrokken bij activiteiten als opruimacties, vogelcursussen, Landschapsdag en Nachtwande ling. Er zijn een veertigtal vrijwil ligers actief voor het NMe. Dat meldt de organisatie in haar jaar verslag. Daarin meldt de stichting ook dat de gemeente het takenpakket van het NMe heeft vergroot, zon der daar in de subsidieverstrekking rekening mee te houden. Enkele projectsubsidies - twee van de ge meente en een van afvalverwerker Olaz - brachten enige verlichting van de financiële zorgen. Het ultieme voorbeeld van dat be wustzijn speelt zich af voor de En gelse kust. Daar wordt deze zomer alles wat nog te redden valt van het VOC-schip De Rooswijk geborgen. Het schip verging in 1740 op de zandbanken ter hoogte van Kent. Demissionair minister Jet Busse- maker (Cultuur) heeft een uitzon derlijk hoog bedrag van twee mil joen euro beschikbaar gesteld voor de gezamenlijke operatie van Ne derlandse en Engelse onderzoe kers. Het begin van meer, als het aan Van 't Veen ligt. De zeebodem ligt bezaaid met wrakken die volgens hem beslist de moeite waard zijn. Al kan lang niet alles worden be schermd en opgegraven, zei hij gis teren bij de opening van de exposi tie over Oost-Indiëvaarder De Roompot (1844) in het Zierikzeese Stadhuismuseum. Uiteindelijk zul len ook keuzes gemaakt moeten worden en ontkom je er soms niet aan iets als verloren te beschouwen, verwees Van 't Veen naar verwoede pogingen om het wrak van De Ritthem te bergen. De resten van het admiraliteitsschip liggen aan de rand van een drukke vaarroute voor i De zeebodem ligt bezaaid met wrakken die beslist de moeite waard zijn Vlissingen, waar volop stroming staat. De Roompot gold, toen het begin jaren negentig werd gelokaliseerd, als het meest complete wrak uit zijn tijd ooit. Inmiddels is het gro tendeels uiteengevallen. Sportdui- kers hadden het schip ontdekt voor Vrouwenpolder en haalden hon derden waardevolle objecten en spullen naar boven. De huidige Rijksdienst voor het Cultureel Erf goed zette in 2005 een team arche ologen op het wrak. In combinatie met het aanvullend onderzoek van Alice Overmeer, ontstond een goed beeld van het schip. Het Stadhuismuseum presen teerde gisteren bovendien een schaalmodel van Cor Hardonk. Hij reconstrueerde De Roompot aan de hand van tekeningen van vergelijk bare fregatten uit die periode en de opmetingen van de archeologen. IN DE REGIO Kunstroute in Havenkwartier Zierikzee MIJN DORP, MIJN STAD Woensdag woensdag 31 mei 2017 SD Stichting Natuur en Milieu Edu catie wil verhuizen naar kinder boerderij De Punt in Zierikzee. De stichting heeft de gemeente om een forse subsidieverhoging gevraagd. Ton van den Nouweland Renesse -Tim Buis, voorzitter NMe -Tim Buis Het belang van behoud van het maritiem erfgoed in de Neder landse wateren wordt steeds meer ingezien. Algemeen direc teur Cees van 't Veen van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (RCE) bespeurt een groeiend bewustzijn bij overhe den, duikers en andere denk bare 'stakeholders' van hun ver antwoordelijkheid voor de schatten uit het verleden op de bodem. Marcel Modde Zierikzee Expositie over de Oost-Indiëvaarder De Roompot in het Zierik zeese Stadhuismuseum, fotodirk-jangjeltema ZIERIKZEE Verschillende kun stenaars in het Ha venkwartier van Zie rikzee openen zon dag 4 juni hun deu ren tijdens de Kunstroute. Belangstellenden kunnen tussen 13.00 en 17.00 uur binnenkijken bij de deelnemers. De Odd Fellows van de Herenloge Luctor et Emergo aan Sint Domusstraat 51-53 houdt open huis. In dat pand zijn ook schilderijen te zien van Schilderclub Tussen de Havens. In atelier Drukkun sten aan Sint Ja- cobsstraat 1 expo seert Saskia Eggink met etstechniek en vintage. Harry Kos ter toont zijn schil derkunst in Het Paddenhuys aan Korte Groendal 13. Ook het Camera museum aan Vis- straat 12 is open. SNUFFELMARKT RE BURGH-HAAMSTEDE De Pelgrimskerk in Burgh-Haam- stede houdt zaterdag een snuffelmarkt. Bezoekers kunnen tussen 9.00 en 15.00 uur terecht voor onder meer boeken, speelgoed, meubels, servies en decoraties. Ook staat er een springkussen en is er eten en drinken te koop. Bij voldoende waardevolle spullen is er vanaf 11.00 uur een veiling. De op brengst van de markt is voor Bootcamp Bosnië, Vakantie huis Thuredriht en de Pelgrimskerk. BROUWERSHAVEN De Kunstcadeauwin kel, 11.00-17.00 uur: Expositie Corine den Boer-Boot en Joyce Weber; Tonnenma- gazijn, 20.00 uur: Boogschieten heren Sint Jan; Yogacen- trum Be happy, 16.30-17.45 uur: Yo- gales Marianne van den Haak; BRUINISSE Brusea, 13.00-17.00 uur: Museum ge opend; De Vanger, 08.45 en 10.30 uur: Yoga door Jacque line Binnendijk, 14.00-15.00 uur: Ka rate tot 6 jaar, 15.15- 16.00 uur: Karate van 3 tot 6 jaar, 20.00-22.00 uur: Badminton; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Ex positie 25 jaar mu seum en Wind kracht; Dorpshuis de Schutse, 09.30- 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu, 19.00-21.30 uur: Drumband; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 13.30 uur: Natuurrondvaart; ELLEMEET Dorpshuis, 09.50 uur: 55 plus Yogales door Lena Span, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; 19.30 uur: Yo gales door Ingrid Geers; DREISCHOR Streek-en landbouw museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Wisseltentoonstel ling 'Aardappel'; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziekver eniging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; OUWERKERK Watersnoodmu seum, 10.00-17.00 uur: Foto expositie Jakarta, de mensen achter de zeemuur, RENESSE Centrum, 08.00- 15.00 uur: Seizoen- smarkt; Dorpshuis, 9.00-10.00 uur: Yoga Steffine, 19.30- 20.45 uur: Yoga Jac queline Binnendijk; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00- 16.30 uur: Biljarten; SIRJANSLAND Dorpshuis, 19.30- 21.00 uur: Yoga; ZIERIKZEE Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Openstelling; FIZI, 14.30 uur: De Smur fen en het Verloren Dorp, 20.00 uur: Burma Storybook; Kerkplein Zevenge- tijstraat, 14.00-16.00 uur: Middag voor jongens van groep 5 t/m 8 met de Vakantie Bijbel club; Stadhuismu seum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Zilver van Kaft tot Kaft; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Inloop Breek de Week.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58