F r J*: €60 €100 €10 V! 9 WAT MAG 'T KOSTEN? Wekelijks speurt de redactie op internet naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week groenteplantjes, gekweekt en te koop gezet door Appie Bogers en Daphne du Bois-Bogers uit Heeze. Geletomatensoep, daar begon het mee. De familie Bogers uit Heeze is er dol op, maar kon nergens de benodigde gele toma ten vinden om deze lekkernij te ma ken. Dus besloot vader Appie (46) om zaadjes te bestellen en die zelf op te kweken. „Ik heb vroeger in de kassen vakan tiewerk gedaan", vertelt hij. „Daar leerde ik hoe je groenteplantjes kunt verbouwen. Dat is een oude liefde die ik in 2003 weer heb opgepakt." Ecologisch Appie kocht een oude kas van zijn voormalige werkgever en zette die in de achtertuin. Met bubbeltjesplastic en het openen dan wel sluiten van de kasramen creëert hij het ideale kli maat. „Ik teel volgens het principe van Velt. Dat is een Belgische vereni ging voor ecologisch leven en tuinie ren. Ik gebruik geen bestrijdingsmid delen, maar zoek naar andere oplos- DE CONCURRENTIE singen. Zo hang ik bijvoorbeeld de sla op in bakken zodat de slakken er niet bij kunnen." De goede zorgen voor de verschil lende groenteplanten, waaronder to maat, courgette, paprika en komkom mer, wierpen hun vruchten af. Er ontstond zelfs een overschot. Dat weggooien past niet in de filosofie van de Bogers. Echtgenote Daphne (49) kwam op het idee om wat te ver kopen. Nu stalt ze iedere ochtend samen met zoon Bink de plantjes keurig uit in de voortuin. Soort bij soort, kaart jes erbij en een metalen box waar We zouden veel mensen teleurstellen als we ermee stoppen klanten hun euro's in kunnen depo neren. Alles gebaseerd op vertrou wen in de medemens. „De verkoop loopt goed", aldus Daphne. „We hebben veel vaste klan ten uit de buurt. Sommigen vragen al voordat het seizoen eind april start of we dit jaar weer groenteplanten ver kopen. We kunnen er eigenlijk niet mee stoppen, want dan zouden we veel mensen teleurstellen." Heezenaren wees gerust: de familie Bogers is niet van plan om ermee te stoppen. Daphne: „We hebben alle bei een kantoorbaan en zitten dus veel binnen. Daarom vinden we het fijn om in onze vrije tijd te wroeten in de aarde. Het verspenen van jonge plantjes is relaxed om te doen. Het is ook altijd spannend om te zien of nieuwe soorten aanslaan." Het stel is nu bezig met het opkwe ken van de chocoladetomaat, die zijn naam dankt aan de bruine kleur. Die is nog een zorgenkindje, want van alle zaailingen is er slechts één opge komen. Maar ooit gaat het ze lukken. woensdag 31 mei 2017 PZ Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: een barbecue Stefan Neels (48) uit Mid delburg: „In het verle den kochten we iedere keer als het mooi weer werd een goedkope bar becue. Die din gen vielen om de haverklap uit elkaar. Daarom heb ben we beslo ten een goede barbecue te kopen. Een Weber; die gaat tenminste langer dan één zomer mee. Ik weet niet meer hoeveel ik er voor heb be taald. Als ik nu een nieuwe barbecue zou kopen, heb ik daar ongeveer 60 euro voor over." Jeroen Peters (30) uit Utrecht: „Zodra het va kantie én goed weer is, gaat de barbecue regelmatig aan. Ik heb geen grote tuin. Voor mij is het daarom van belang dat een barbecue mobiel is. Ik zou er onge veer 100 euro voor over heb ben. Een Weber heeft mijn voorkeur: dat merk staat goed bekend. Als ik een gro tere tuin had, zou ik mis schien een stenen barbe cue laten bou wen. Maar dat zit er nu nog niet in." Hanna de Bruin (19) uit Middelburg: „Voor de ge zelligheid vind ik barbecueën wel leuk, maar voor het eten zou ik er nooit voor kiezen een barbecue aan te schaf fen. Ik probeer zo min moge lijk vlees te eten en vind een barbecue stinken. Als ik er toch eentje wil hebben, zou ik een wegwerpbar- becue van zo'n 10 euro kopen. Bij mooi weer kook ik liever iets lekkers om vervolgens buiten op te eten." voor de buurt Babette Margés —Daphne Bogers M Appie en Daphne bij hun eigen kweek. FOTO TON VAN DEMEULEN- HOF Object groente plantjes Verko pers Appie Bogers en Daphne du Bois- Bogers Prijs 50 cent of 1 euro per stuk Gezien op Markt plaats Krulan- flj dijvie- plant. Prijs: 75 cent. Markt- plaats, verkoper 1 - 4 uit Beek. m.i ir Boomspinaziestekjes. Prijs: drie voor 1,50 euro. Marktplaats, verkoper uit Maasland. M Alba to maten- plantjes. Prijs: 75 cent per stuk. Markt plaats, verkoper uit Am sterdam. Groenten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52