'Praat met je kind over risico's 4 In Nederland speuren 150 gespecialiseerde politiemensen naar de makers en verspreiders van kinderporno. Het liefst kijken ze bij elke melding achter de voordeur van een mogelijke misbruiker, maar daarvoor is geen tijd. Trump haalt weer uit naar Berlijn POLITIE KINDERPORNO De Amerikaanse president Donald Trump heeft gisteren opnieuw hard uitgehaald naar Berlijn. „We hebben een gi gantisch handelstekort met de Duitsers", twitterde hij. „Bovendien trekken ze veel te weinig geld uit voor de NAVO en de strijdkrachten. Dat is erg slecht voor de VS en dit gaat veranderen." De president haalde onlangs tijdens een bezoek aan Brus sel ook al uit naar Duitsland. „De Duitsers zijn slecht, erg slecht. Kijk naar de miljoenen auto's die zij in de Verenigde Staten aan de man brengen. Verschrikkelijk. Daar gaan we een stokje voor steken", zou Trump toen volgens Der Spie gel hebben gezegd. De Duitse sociaaldemocrati sche leider Martin Schulz richtte gisteren op zijn beurt zijn pijlen op Trump. Hij noemde hem gisteren 'de ver nietiger van alle westerse waarden'. Eerder deze week liet bondskanselier Angela Merkel zich kritisch uit. Zij riep Europa op een onafhan kelijkere koers ten opzichte van de VS te varen. W Britse dronkaards vertragen trein Een Eurostar-trein van Parijs naar Londen is in de nacht van maandag op dinsdag in Calais vier uur lang gestrand door toedoen van een stel dronken Britten. Nadat pas sagiers zich over de agres sieve twee hadden beklaagd, besloot de politie de dronk aards te arresteren. Daarvoor stopte de trein op het station Calais-Fréthun. Per ongeluk werden veel deuren van de trein geopend. De douane besloot daarom dat alle 770 reizigers opnieuw moesten worden gecontroleerd. Geen pas voor pedofielen De schuld van de verslaving ligt bij de tabaks industrie, niet bij hen die willens en wetens verslaafd zijn gemaakt Ontploffingen door munitie Paus mijdt Zuid-Soedan Spreek basisregels af. Bijvoorbeeld: pas op met foto's van jezelf woensdag 31 mei 2017 GO WASHINGTON *•«4 4t W- Ml Meer dan 80 schoolmeisjes die in 2014 door Boko Haram in de Nigeraanse stadje Chibok werden ontvoerd, gaan na de zomer weer naar school. Zij zijn na onderhandelingen met de regering door de terreurorganisatie vrijgelaten, fotoafp PARIJS AUSTRALIË De Australische re gering wil voorko men dat veroor deelde pedofielen nog langer naar het buitenland kunnen reizen. Zij kunnen geen paspoort meer krijgen als een nieuw voorstel wordt goedgekeurd door het parlement. Volgens minister Michael Keenan (Justitie) zou de maatregel gevolgen hebben voor onge veer 20.000 men sen. De raad van bestuur van het Antoni van Leeuwenhoek schreef gisteren een oproep aan de onderhandelaars bij de kabinetsformatie. ETTEN-LEUR De explosies die maandagavond schade hebben aangericht bij een brand in een schuurtje in Etten- Leur, zijn waar schijnlijk veroor zaakt door munitie uit de Tweede We reldoorlog. Volgens de politie lag er een onbekende hoe veelheid munitie. De brand en ontploffin gen richtten een ra vage aan. De oor zaak van de brand is nog onduidelijk. VATICAANSTAD Paus Franciscus brengt dit jaar geen bezoek aan Zuid- Soedan. De reis zou volgens Italiaanse media om veilig heidsredenen zijn uitgesteld. De kerk vorst zou om streeks oktober naar Afrika afreizen. 4 j 'De kinderen zijn jonger, het misbruik heftiger' Peter Groenendijk Rotterdam Wat kun je als ouder doen om je kinderen te beschermen tegen kinderporno? Het allerbelangrijk ste: praat erover, zegt Tamar de Vos, als psycholoog verbonden aan een opvoedkundig adviesbu reau. „En hou het niet bij één ge sprek. Internet is een deel van het leven van kinderen geworden, en je moet als ouder weten hoe het leven van je kind er uitziet." Dat gesprek kun je niet vroeg ge noeg beginnen, zegt De Vos: al vanaf het vierde, vijfde jaar. „Spreek basisregels af. Bijvoor beeld: accepteer geen vriend- schapsverzoeken van on bekenden. Geef geen persoonlijke informa tie, pas op met foto's van jezelf, zeg geen dingen die je in het normale leven ook niet zou zeggen. Zulke din gen kun je heel goed met je kind afspreken." Maar daarmee ben je er niet, zegt de psycholoog. „Ook al zijn die re gels er: kwaadwillenden weten precies hoe ze kinderen om de tuin moeten leiden. Ze zoeken bij voorbeeld toenadering via spelle tjes als Minecraft, waardoor een kind denkt: die ken ik, dat is geen onbekende meer. Dus moet je ge woon goed in de gaten houden wat je kind on line doet. Je vraagt aan het eind van de dag aan je kind: met wie heb je gespeeld, waar was je? Dan kun je ook vragen wat voor —Tamar de Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4