i 5 Jé/ Kleingeld k-csEPetea: SötfF'-j~. Deze blinde smaaktest is dan ook een clash der culturen. In de linker hoek drie gins van Nederlandse bo dem: Damrak, V2C en Bobby's. In de rechterhoek de Britse opponenten: Sipsmith, Tanqueray en Hendricks. Het zestal bestrijkt beide uithoe ken van het ginspectrum: zowel Lon don dry als new style. „Bij London dry staat de jeneverbes in zijn eentje op het podium", legt Tess uit. „Alle botanicals moeten tegelijk worden gedistilleerd en staan in dienst van de jeneverbes. In new style gins mo gen verschillende distillaten worden vermengd en kun je dus ook meer delicate botanicals toevoegen. De je neverbes deelt het podium en de smaak is vaak minder bitter." Peepshow Sipsmith en Damrak trappen af. Beide zijn duidelijk London dry; de jeneverbessen worden slechts subtiel omlijst door respectievelijk citrus vruchten en frisse dennen. Deze bo tanische rugsteun blijkt bij de Am sterdamse gin ook uit de viscositeit van de vloeistof. Frédéric: „Door de oliën uit al die plantaardige ingre diënten zie je dat de tranen stroperi ger door het glas rollen." Een goede gin is echter bovenal een tweetrapsraket in de neus en op de tong. Sommige flessen leggen daarbij direct al hun troeven op tafel. Bobby's is volgens de panelleden zo'n recht-door-zee-gin: na zijn twee droge voorgangers komt het bouquet vol citroengras hard de neus binnen, in de mond gevolgd door een upper cut van onder meer lavendel en noot muskaat. V2C is daarentegen meer als een peepshow voor de papillen: de com- DE UITSLAG plexe geur (licht floraal, maar krui dig) en smaak (pepertje, citrus, kar demom) ontvouwt zich laag voor laag, het panel langzaam om de vin gers windend. Verrassingen Het populaire Hendricks stelt daarna wat teleur: de geur is gesloten en de subtiele smaak (zoethout, lavendel, iriswortel) zou volgens het panel snel ondersneeuwen in een gin-tonic. Tanqueray, de goedkoopste van het stel zorgt er desondanks voor dat de Vaak zie ik door de garnituur de gin niet meer. Het is geen sangria! landenstrijd alsnog in het voordeel van Groot-Brittannië wordt beslecht. De zoete geur (hibiscus, rood fruit en zelfs suikerspin) en diepe smaak (scherp, maar vol jeneverbes) zou in elke cocktail zijn mannetje staan. Het blijkt een van de vele verras singen voor de geroutineerde panel leden, die hun beeld van het gin- universum uiteindelijk op de grond vesten zien schudden. Met open mond blijven ze achter nadat de mer ken achter hun rapportcijfers zijn onthuld. Online Shoppen op Europese sites APP Mobiel inchecken Veiligheid Onveilige sieraden woensdag 31 mei 2017 Een goede gin is het halve werk 1. Tanqueray €20,99 voor 70cl Een ode aan de jeneverbes. Zoet in geur, scherp in smaak, uitstekend in balans. Een alleskunner voor barten ders. 2. V2C €37,99 voor 70cl Mooi gelaagd. Het complexe bouquet is eerst lichtzoet, dan kruidig. Ook in de mond komen de smaken langzaam op gang: peper, citrus, kardemom. 3. Sipsmith €34,29 voor 70cl Het schoolvoorbeeld Lon don dry gin: droog, vol citrustonen (bergamot, gra pefruit, sinaasappel) en zelfs een hint earl grey thee. WflOTj 4. Damrak €25,99 voor 70cl Een toegankelijke gin. Dik in het glas, zacht in de neus en licht prik kelend in de mond. De jeneverbes wordt geflankeerd door frisse den nen en een tikje kardemom. 5. Hendricks €34,49 voor 70cl De tranen zijn dun, de geur weinig opvallend en ook de smaak te subtiel. Wat krui dige iriswortel, een vleugje zoethout en eindigend met ietwat zeperig lavendel. 6. Bobby's €38,99 voor 70cl De prominente geur (citroengras, ka neel, koriander, rozemarijn) en smaak (nootmuskaat, lavendel) komen te hard binnen. Vlak, maar prima in de tonic. HENDRICK'! ■GIN: —Frédéric Du Bois Nederlanders gaven in 2016 ruim 1 miljard euro uit bij buitenlandse webwinkels binnen de Europese Unie. Dat is een groei van 25 pro cent ten opzichte van 2015. Consumenten kochten vooral kleding en schoenen, zo meldt het CBS. kilo voedsel is vorig jaar per huishouden weggegooid, volgens het Voedingscentrum. Ov-reizigers kun nen voortaan in checken met hun smartphone (mini maal Android 4.4). iPhone? Dan heb je pech, ook doen niet alle providers mee (o.a. T-Mo- bile). Klanten van KPN en Vodafone kunnen zich aan melden via ov-chip- mobiel.nl. 24 van de 113 onder zochte kettingen en oorbellen bevatten te veel cadmium, lood of nikkel. Dat concludeert de Nederlandse Voed sel- en Warenautoriteit (NVWA) na ondezoek. Blootstelling aan deze metalen kan leiden tot huid- en nierproblemen of zelfs terecht komen in moedermelk, met ge volgen voor de ontwik keling van de baby.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48