'Ik kreeg elk jaar 10 cent opslag' 44 O, 111 4 Test Van vrijdagmiddagborrel tot cocktailfeest: gin is de hype voorbij en onmogelijk meer weg te denken. Ons panel keurt zes odes aan de jeneverbes. Mijn geld en ik „Toen ik 10 maanden oud was, nam mijn moeder me op de fiets mee naar Goes en deed ze verwoede pogingen om me te interesseren voor koeien en paarden. Zonder resultaat, want ik veerde alleen op als er auto's te zien waren. Later was ik tijdens vakantie- en weekendwerk altijd in garages of bij taxibedrijven te vinden." Ik zorg dat ik altijd de beste en duurste benzine tank „Als r 4-jarig ventje verdiende ik bij de plaatselijke Opeldealer r gulden en to cent per uur. Het werk bestond uit auto's wassen en ze van een spatbord en kentekenplaat voorzien. Elk jaar schooide ik bij de eigenaar om opslag. Dan zat ik verlegen voor zijn bureau met de vraag of ik er 10 cent bij kon krijgen. Elke keer slaagde die missie." „Nadat ik mijn rijbewijs had, haalde ik nieuwe auto's op. Ik kreeg geld om met de trein naar Rotterdam te rei zen, om vervolgens met de auto terug te komen. Om het treinkaartje uit te sparen, ging ik liften. Zo was ik veel sneller en haalde ik dagelijks drie keer zoveel auto's op als de anderen die in dienst waren. 'Hoe is dat nou mogelijk', werd telkens gevraagd. 'Bij mij rijden de treinen waarschijnlijk sneller', antwoordde ik dan." „Voordat ik voor de klas stond, werkte ik korte tijd als chauffeur bij een vijfsterrenrestaurant in Zwitser land. Daar verdiende ik 1.500 gulden in de maand en ontving daar bo venop hetzelfde bedrag aan fooien. Tijdens mijn eerste jaar als leraar be droeg mijn maandsalaris 825 gulden. De twee lessen die ik mijn leerlingen wilde meegeven waren: als je hard werkt kun je veel geld verdienen, en: volg je passie, ongeacht wat je ver dient." „Van alles met auto's. Ik werk in de autojournalistiek, test auto's en heb de provincie Zeeland geadviseerd bij de aanbesteding van dienstwagens." „Auto's kopen. Ik zou wel 25 auto's willen hebben. Ik kan moeilijk kie zen, maar een cabriolet en een coupé mogen zeker niet ontbreken." Eén, een Mercedes-Benz 300 CE uit 1991. Ik heb een luxeprobleem: elke week heb ik een nieuwe testauto en daarom kom ik nauwelijks aan mijn eigen auto toe. We gebruiken hem voornamelijk om op vakantie naar Zwitserland te gaan met een Eriba- caravan van 30 jaar oud." „Nee, ik schrik meer van bedragen die iemand uitgeeft aan een kampi oenswedstrijd van Feyenoord. De auto waarin ik rijd, houd ik graag in topconditie. Ik bezuinig niet op het onderhoud. Daarom tank ik altijd de duurste en best mogelijke benzine. Per jaar geef ik zeker tussen de 1.500 en 2.000 euro uit aan beurten." „Ik heb een week met een Bentley over het ijs gereden in Finland. Dat kostte duizenden euro's, maar je leeft maar één keer." Ineens is-ie er weer: gin. Het eeuwenoude drankje schudde de laatste jaren par does zijn stoffige imago af en veroverde wereldwijd een prominente plek op toog en terras. Waarom? Het panel serveert vele verklaringen. Het gouden huwelijk met een nieuwe generatie kwaliteits tonics bijvoorbeeld. Maar ook de po pulariteit van het Britse ginmerk Hendricks: met zijn apothekersfles is het drankje geliefd in menig hipster interieur. En bovenal speelt de toegankelijke smaak een grote rol. „Gin is een ideale instapdrank", vindt cocktail koningin Tess Posthumus. „Niet zo heftig als een Schotse whisky, maar dankzij de toegevoegde botanicals- gedistilleerde specerijen, bloemen, wortels en zaden - smaakvoller dan wodka." Volgens expert Frédéric Du Bois vergt ook het mixwerk geen hogere wiskunde. „Bij een mojito kan veel mis gaan. Een gin-tonic is simpel: één deel gin en drie delen tonic." Toch één advies: wees terughoudend Bij een mojito kan veel mis gaan. Een gin-tonic maken is simpel met alle komkommer, bessen, ster anijs en andere opsmuk, dobberend in het glas. „Vaak zie ik door de gar nituur nauwelijks de gin meer. Het is geen sangria, mensen." Jeneverbes Hoewel gin tegenwoordig nog vrij wel uitsluitend als mixdrank wordt gedronken, ontstond de drank in de 17de eeuw als een afgeleide van jene ver. Britse soldaten namen het oer- Hollandse distillaat van de jenever bes mee naar hun moederland en verbasterden het stooksel door de kostbare toevoeging van moutwijn achterwege te laten. ONS PANEL woensdag 31 mei 2017 PZ Elke week vraagt de redactie een streekgenoot het hemd van het lijf over financiële kwesties. Vandaag autofanaat Rob Strating (69) uit Kloetinge. Hij werkte 40 jaar in het onderwijs en na zijn pensioen maakte hij van zijn hobby zijn be roep. Hans Puik Wanneer ontstond die passie voor auto's? —Rob Strating Waren die bijbaantjes lucratief? Heeft u later nog meer verdiend aan auto's? Wat is de belangrijkste financiële les die u uw leerlingen meegaf? Wat bent u na uw pensioen gaan doen? Wat zou u doen met een miljoen? Hoeveel auto's heeft u nu? Schrikt u weieens van bedragen als het om auto's gaat? Wat was uw laatste financiële uit spatting? 4 Rob Strating zou het liefst 25 auto's hebben. FOTO EVELINE HAMELINK Zin in Matthijs Meeuwsen —Frédéric Du Bois Zes soorten gin uit Neder land en Engeland worden gekeurd. FOTO JAN PIERRE JANS Tess Posthumus Cocktail consultant, onder meer verkozen tot beste vrouwelijke bartender van de wereld. Frédéric Du Bois Auteur van de nieuwe ginbijbel 199 Gins uit België Nederland Albert van Beeck Calkoen Oprichter van het Gin Festival en vat vol cocktailkennis. Wilson Pires Prijswinnende bartender van Vault: de cocktailbar van het Waldorf Astoria hotel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47