CVS 1 Warme meimaand met gemiddeld 14,5 graden in Vlissingen OM wil nog twee jaar tbs voor Vlissinger die nicht verkrachtte Rijk brengt toekomstige problemen in kaart TV 10 ZE De Krammersluizen bij Rilland zijn op korte termijn te klein. Gebeurt er niets, dan moeten binnenvaartschepen misschien wel meer dan anderhalf uur wachten f ffiaB Code rood dreigt voor de binnen vaart in Zeeland. Naast het pro bleem van de lange wachttijden in de toekomst komt ook nog dat de bruggen nabij de sluizen te laag zijn voor de steeds hogere container schepen. Eens in de vier jaar maakt het Rijk een uitgebreide analyse van de ontwikkelingen op vaar-, spoor- en autowegen in het hele land. Het aanpakken van knelpunten kost veel tijd en geld. Door ze ruim op tijd in kaart te brengen, kan de overheid prioriteiten stellen en geld reserveren. Zeeland kent de komende decen nia naar verwachting nauwelijks problemen op auto- en spoorwe gen, blijkt uit de verschillende ana lyses. Maar op de vaarwegen ont staan naar verwachting wel knel punten. Voor de binnenvaart zijn er twee routes van Rotterdam naar België (Antwerpen en Gent): een oostelijke via de Kreekraksluizen bij Rilland en een westelijke via de sluis bij Hansweert (kanaal door Zuid-Beveland). De crux zit hem in de oostelijke route. Want het vervoer over de Schelde-Rijnverbinding (via de Kreekraksluizen) naar Antwerpen groeit naar verwachting sterker dan via de west-route naar Terneuzen, Gent en Vlissingen. Dit hangt sa men met waar schepen moeten zijn en wat ze vervoeren. Als de Kreek raksluizen niet worden vergroot, dreigen lange files te ontstaan. Hoe lang schepen moeten wachten, is afhankelijk van de economische groei. Ook andere ontwikkelingen zijn van invloed, zoals schaalver groting, prijs voor uitstoot van CO2, dieselprijs en de omschakeling naar zon- en windenergie (minder ver voer van brandstoffen). Bij een hoge economische groei (circa 2 procent per jaar) moeten Nederland België schepen in 2030 al 38 minuten loopt op tot 52 minuten in 2040 en wachten. Dat is 8 minuten meer tot zelfs 93 minuten in 2050. Pakt de dan de gehanteerde norm van een economische groei lager uit (circa 1 half uur (in 2014 was de wachttijd procent per jaar) dan hoeven sche- nog 20 minuten). De wachttijd pen pas vanaf 2050 langer dan een half uur wachten. Al waarschuwen de onderzoekers voor allerlei onze kerheden, waardoor ook bij een la gere groei problemen kunnen ont staan. Daar komt bij dat de hefdeuren en de nabijgelegen spoorbrug en de bruggen waarover de A58 en de oude Rijksweg (N289) liggen, te laag zijn voor schepen met vier la gen containers. Dat type wordt steeds meer gebruikt. Hansweert Een alternatief is uitwijken via Hansweert. Deze route zal popu lairder worden, waardoor beweeg bare bruggen over het kanaal Zuid- Beveland vaker open zullen moe ten. Toch is die weg niet voor alle schepen een ommetje waard. Af hankelijk van waar ze moeten zijn, moeten ze flink omvaren en meer sluizen passeren. De analyse over de vaarwegen stipt nog een ander punt aan. Als de nieuwe sluis bij Terneuzen klaar is 'zijn de afmetingen van het kanaal Gent-Terneuzen een aandachts punt door mogelijk verdere schaal vergroting'. Vrij vertaald: als sche pen groter worden, moet het kanaal misschien worden verbreed. Mo menteel wordt onderzoek gedaan naar de capaciteit van de Wester- schelde en het kanaal. Minister Melanie Schultz (WD, Infrastructuur en Milieu) heeft de analyses naar de Tweede Kamer ge stuurd. Het is aan een volgend ka binet ze te vertalen in concrete maatregelen. De zon scheen in Vlissingen 232 uren, ten opzichte van 218 uren in een gemiddelde meimaand. Nor maal gesproken hoort Vlissingen bij de zonnigste plekken van het land, maar afgelopen maand scheen de zon in Maastricht vaker. De gunstige cijfers zijn vooral toe te schrijven aan de tweede helft van de maand, met vier zo merse dagen (minstens 25 graden). De hele maand mei telde 12 a 13 warme dagen (minstens 20 gra den). Normaal zijn dat er zeven. Westdorpe telde afgelopen maand zelfs twee tropische dagen, terwijl we daar normaal gesproken tot juni op moeten wachten. Ge middeld werd het daar 15,7 graden, terwijl het in mei normaal niet warmer wordt dan zo'n 13 graden. De zon scheen in Westdorpe 225 uren. Dat zijn ongeveer 13 uren meer dan normaal. Mei was zeer droog. Gemiddeld viel er maar 30 millimeter neer slag. Dat is veel minder dan nor maal: in het Westen van Zeeland valt gemiddeld 50 tot 55 millime ter, in het Oosten tien millimeter meer. Landelijk gaat mei de boeken in als de op twee na warmste maand ooit. In de Bilt werd het gemiddeld 15 graden: bijna twee graden war mer dan normaal. Alleen in 2008 en 1992 was het nog warmer met respectievelijk 15,7 en 15,6 gra den. Het warmst werd het op 29 mei in Volkel (in Brabant) met 33,5 graden. De tbs van de Vlissinger G.F. (54) moet met twee jaar worden ver lengd, aldus officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk. Hij zei dat dinsdag tegen de leden van de Mid delburgse rechtbank. F. zelf vindt dat een veel te lange verlenging. Hij had gehoopt, zo zei hij, op een ver lenging van hoogstens één jaar. En het liefst op het afbouwen van zijn tbs. Want hij vindt dat hij nu toe is aan meer zelfstandigheid. De Vlissinger is in 2010 veroor deeld omdat hij zijn nicht had ver kracht. Na het uitzitten van zijn cel straf volgde opname in een tbs-kli niek bij Zutphen. Daar zit hij nu nog steeds maar hij mag overdag zijn eigen gang gaan en het terrein van de kliniek verlaten. Gedurende het weekeinde verblijft hij bij fami lie in Den Haag. Een jaar geleden werd zijn tbs met één jaar verlengd en de hoop was toen dat er op ter mijn gewerkt kon gaan worden aan het afbouwen. Maar uit een test bleek dat de Vlissinger cocaïne zou hebben ge bruikt. F. ontkende met klem dat hij toen had gebruikt. Hij wees erop dat een van de drie testen zelfs po sitief voor hem uitpakte. Volgens psychologen heeft de man nog veel begeleiding nodig Volgens psychologen heeft de man nog veel begeleiding nodig voor hij meer zelfstandigheid kan krijgen. Suijkerbuijk zei dat hij de man geen valse hoop wilde geven. „Daarom eis ik twee jaar." Hij voor ziet dat de Vlissinger over één jaar nog niet toe is aan het afbouwen van zijn tbs. Zijn advocate pleitte voor een nieuw onderzoek naar de geestes toestand van haar cliënt. „Dat moet binnen drie maanden zijn afge rond." woensdag 31 mei 2017 PG Kans op files voor sluizen Jeffrey Kutterink Den Haag De wachttijd bij de Kreek raksluizen kan oplopen tot 93 minuten. Sluizen Hansweert Bergen op Zoom '-A I Rilland Kreekraksluizen -f f* Sche!de maps4news.eom/@Andes ntwerpen De maand mei was dit jaar bij zonder warm en zonnig. Het was gemiddeld 14,5 graden in Vlissingen, meldt Weeronline. Dat is ruim anderhalve graad warmer dan normaal. Sinds 2008 was mei niet meer zo warm. Toen was het gemiddeld 15,8 graden. Cornelleke Blok Vlissingen Drukte richting de stranden, foto ruben oreel Officier van justitie wil Vlissinger 'geen valse hoop geven' op een spoedig afbouwen van zijn tbs- behandeling. Emile Calon Middelburg Uitspraak 13 juni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40