Geen compensatie voor verhuizing 9 spese mammoettanker EC HAN< dreigt. De discussie over het beper ken van elektrisch vissen ofwel pulsvisserij speelt ook nog. Van de huidige 84 ontheffingen zouden er maar 22 over mogen blijven. Alleen Nederlandse vissers zijn actiefin de pulsvisserij. „En dat is het hem nou net", volgens Lein de Nooijer. „Wij investeren, wij ver nieuwen. Engelse en Franse vissers doen dat niet. Het is één en al af gunst." Probeer daar maar eens tegen te boksen. Europarlementariër Peter van Dalen (Christenunie) wil de actievoerende vissers geen valse hoop geven. De aanlandplicht die over een paar jaar volledig van kracht moet worden, zal niet zo maar van tafel verdwijnen. „Maar", durft hij te stellen, „er is sprake van een kentering. Ook collega's uit an dere landen beginnen in te zien dat met de aanlandplicht het paard achter de wagen wordt gespannen." Vergelijk de Europese Unie met een mammoettanker en probeer die maar eens een andere koers te Het kost ons veel meer werk en tijd, en het heeft vooral geen zin. De jonge vis wordt bovendien vernietigd laten zien. Van Dalen: „Deze vissers zijn nu met een kotter voor de mammoettanker gaan varen. Dat kan zeker helpen." De Brusselse agent die met de Nederlandse vissers meeliep, is na afloop tevreden. Hij herinnert zich een actie van Franse vissers. Ze sta ken auto's in brand en schoten vuurpijlen af. Je ziet de Neder landse vissers die dit horen, denken 'misschien moeten we dat ook een keer doen'. Maar ja, dat ligt nou net niet in hun aard. De partij vraagt zich af of Campus Zeeland niet vooral een Middel burgs feestje wordt. Er verhuizen technische opleidingen van de HZ University of Applied Sciences van Vlissingen naar Middelburg. Daar komt ook een Joint Research Cen tre, een technisch laboratorium voor onderwijsinstellingen en be drijven uit Zeeland en daarbuiten. Vorige maand stak het Rijk 7 mil joen euro in dat laboratorium, dat uiteindelijk moet leiden tot een bèta college in Zeeland. Volgens de SP verdwijnen daar door noo studenten uit Vlissingen. De partij wil weten of daar iets te genover staat en waarom het labo ratorium zo nodig in Middelburg moet komen, terwijl het technisch beroepsonderwijs vanouds in Vlis singen is geconcentreerd. Volgens het provinciebestuur is Campus Zeeland, waarvan het bèta college een prominent onderdeel is, een gezamenlijke ambitie van de Zeeuwse ondernemers, het onder wijs en de overheden. De provincie ziet geen reden de nadelen die de SP ziet bij een van die overheden - namelijk de gemeente Vlissingen - te compenseren. De HZ heeft zelf besloten een deel van haar onderwijs- en onder- i Middelburg is de logische plek, omdat daar al het University College Roosevelt is zoeksfaciliteiten in Middelburg aan te bieden als onderdeel van een ge zamenlijk laboratorium voor we tenschappelijk en hoger beroeps onderwijs, aldus de provincie. Daardoor wordt een bèta college mogelijk. Middelburg is daarvoor de logische plek, omdat daar al het University College Roosevelt is, de enige andere onderwijsinstelling in Zeeland voor een bachelor op uni versitair niveau. Niet alle technische opleidingen verhuizen trouwens uit Vlissingen, stelt het provinciebestuur. De op leiding Maritiem en Logistiek blijft daar. En het bèta college komt wel iswaar in Middelburg, maar volgens Gedeputeerde Staten heeft het ver takkingen in de hele provincie, bij voorbeeld naar het NIOZ in Yerseke en het Maintenance Value Park in Terneuzen. In juni komen er in de hele pro vincie voorlichtingsbij eenkomsten over Campus Zeeland. PZC ONLINE Wanneergaan we eens praten overeen fatsoenlijk veld aan de Irislaan??? www.an\\d'iscardl woensdag 31 mei 2017 PC >sel tegen aanlandplicht Groepsfoto actievoerende vissers op het Schumanplein in hartje Brussel, fotos harmen van der werf -Job Schot, actievoerder Er is geen reden Vlissingen te compenseren voor technische opleidingen die in het kader van het provinciale onderwijsplan Campus Zeeland verhuizen naar Middelburg. Dat antwoordt het dagelijks provinciebestuur op vragen van de Statenfractie van de SP. Ernst Jan Rozendaal Middelburg UW REACTIE Dat de Faunabeheereen- heid Zeeland toestemming heeft gekregen van de pro vincie om voor 1 augustus duizenden ganzen te van gen en te doden, leidt tot veel reacties op Facebook. 'De mens neemt bijna alle ruimte voor zichzelf, schrijft Aliëtte Bakker-Gaij- kema. Herman Maarschal- kerweerd vindt de maatre gel te rigoreus: 'Door alle broedgebieden maar vol te bouwen veroorzaak je dit probleem, maar om nou op ze te jagen en af te schie ten gaat een brug te ver'. Joey In Den Bosch stelt voor om vossen in te zet ten: 'laat de natuur haar werk doen.' TWITTER VC Vlissingen @VCVIissingen Het hoofdveld van VC Vlis singen voelt voor de voet ballers van Quick een beetje als heilige grond, zo schrijft het AD. De Haagse club dwong er promotie af naar de derde divisie. In Vlissingen denken ze heel anders over de belabberde grasmat. Dat werd gisteren duidelijk in een tweet rich ting de gemeente. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl: 1. Dit moet je weten als je in de duinen de Bastaardsa- tijnrups aanraakt 2. Zeeuw vindt vier parels in zelf geraapte mossel 3. Giro-winnaar Dumoulin 'kon vroeger helemaal niet zoveel' 4. Man (78) meters door auto meegesleurd op par keerplaats in Middelburg 5. Zeelandbrug blijft waar schijnlijk tóch open op Tweede Pinksterdag Kijk op www.pzc.nl of D @pzcredactie ff facebook.com/depzc ië) @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39