Veere in de ban van muziek en bloemen Vlissinger blijft in voorarrest voor bedreigen ex Middelburg roept op tot eren toppers 6 Duitse orde voor reisorganisator Vrouwenpolder Het Beiaardfestival dat om 10.30 uur begint, omvat concerten, rondlei dingen, een workshop en een sprookjesvertelling. Het festival valt samen met de tiende Open Tuinen- route in en om de stad. Gastbeiaardier Lydia Zwart brengt een moderne versie van het sprookje Rapunzel voor het bordes van het stadhuis aan de Markt. Zij laat het publiek daarna kennisma ken met het stadhuiscarillon aan de hand van een kleine versie ervan; een kamerbeiaard. Zij geeft ook een zangworkshop met haar handpoppen. Gids Chris Koole neemt belangstellenden mee naar de zolder van het stadhuis waar de grote speeltrommel staat die het ca rillon elk half en heel uur laat spe len. Tussen de programmaonderde len door klinkt muziek vanuit de stadhuistoren: Stadsbeiaardier Da vid van der Vlies, Lydia Zwart en Veere's Genoegen spelen bloem- Ter gelegenheid van het jubileum is ook een record aantal tuinen te bezoeken melodieën. Luisteraars kunnen op de Markt verzoeknummers indie nen. Luisterlocaties: de Markt en de Luistertuin aan de Stadhuisstraat. Daar staat ook een groot scherm waarop de beiaardbespelingen te zien zijn. Als afsluiting musiceren Van der Vlies op het stadscarillon en Zwart op de kamerbeiaard, sa men met het jeugdorkest van Vee re's genoegen vanaf 16.30 uur. Ter gelegenheid van het jubileum is een record aantal tuinen te be zoeken. Tien 'gouden oude' maar ook nooit eerder opengestelde pri- vétuinen. Van romantische stads tuinen, Engelse landschapstuinen tot bloemrijke hoven. In de Kleine Kerk aan de Kapellestraat is een ex positie ingericht met foto's van de negen voorgaande edities. Op brengst van de entreegelden is voor het restauratiefonds van de Kleine Kerk. De tuinen zijn zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en zondag van 13.00 tot 17.00 uur geopend. De Vlissinger K.K. (31) blijft in voorarrest, hoeveel zijn advocate Rivka Davidse gisteren nadrukke lijk vroeg om schorsing. Ze wees de rechtbank erop dat K. al ruim drie maanden vastzit en dat het nog 2,5 maanden duurt voor hij daadwerkelijk wordt berecht. Ook bracht ze onder de aandacht dat een rapport van de reclassering over haar cliënt 'wemelt van de fouten'. De Vlissinger zit sinds februari in voorarrest omdat hij zijn ex en haar moeder zou hebben bedreigd. Hij zou een mes hebben getoond aan zijn ex en zou hebben gezegd: „Ik maak j e af We gaan het vrouw tje vermoorden, we steken haar ge woon dood." Ook zou hij een deur, stoel en een gipswand in de wo ning van zijn ex hebben vernield. K. erkende tegenover de recht bank dat hij fout was en dat hij vindt dat hij hulp nodig heeft om te voorkomen dat hij in herhaling valt. De reclassering vindt echter dat hij niet gemotiveerd is. Davidse stelde dat de Vlissinger dat juist wel is. „Hij belt mij iedere week en vraagt wanneer hij kan beginnen." Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk verzette zich tegen schorsing van het voorarrest. En hij vond het niet vreemd dat de reclas sering zich negatief uitlaat over de Vlissinger. Volgens hem is het dui delijk dat K. zich niet aan de voor waarden houdt die de reclassering hem oplegt. Ook zou een schorsing riskant zijn voor de ex omdat de Vlissinger mogelijk weer iets tegen haar gaat ondernemen. VROUWENPOLDER De Vrou- wenpolderse ondernemer Jan Gel dof heeft een Duitse onderschei ding ontvangen. Hij werd tijdens een ceremonie in Slot Ballensteds in de deelstaat Saksen-Anhalt door prins Eduard von Anhalt benoemd tot Lid in de Hausorden Albrecht des Baren. Die werd in 1836 door de drie hertogen van Anhalt ge sticht. Eduard is de zoon van de laatste hertog van Anhalt. Geldof kreeg de onder scheiding voor zijn verdiensten voor Haus Anhalt. Volgens de prins heeft Geldof zich ontwikkeld tot ambassadeur voor de deelstaat. De Zeeuwse reisorganisator is ge specialiseerd in reizen naar plekken die een band hebben met onze Oranjes. Zo ontwikkelde hij de Oranjeroute in Zeeland, langs Sint Maartensdijk, Veere, Middelburg en Vlissingen. Die tocht is inmid dels ter ziele gegaan. Omdat de Oranjes onder meer hun sporen hebben nagelaten in Saksen-Anhalt organiseert hij daar zijn eigen Oranjeroute; de Huis-Anhaltroute. De ondernemer is ook actief pro motor van de deelstaat op bijvoor beeld de Vrouwenpolderse Dagen. De Sportweek van 30 juni tot en met 5 juli op de Markt is één van de activiteiten in het kader van Middelburg 800. Tijdens die week wil de gemeente ook de kleine en grote kampioenen in het zonnetje zette met een heuse huldiging. Middelburgers kunnen tot 7 juni hun toppers aanmelden via bij de gemeente. De criteria zijn simpel: lid zijn van een Middelburgse sportvereniging en de sporters of het team moeten kampioen zijn geworden in de competitie 2016- 2017. „Achthonderd kampioenen op het podium, dat zou fantastisch zijn", aldus Patrick de Guchteneire van de gemeente Middelburg. „Dan kunnen we die hele sport week 's avonds kampioenen huldi gen." Vooralsnog heeft Middelburg er de vrijdagavond 30 juni voor uit getrokken. De sporters krijgen een attentie van de gemeente. En eeu wige roem natuurlijk. IN DE REGIO Praattafel in Paauwenburg Expositie Verburgh in boekhandel Wandeltocht MIJN DORP, MIJN STAD Woensdag SPONSORLOOP VOOR GOEDE DOEL woensdag 31 mei 2017 WA Concerten, een sprookje en open tuinen kleuren Veere tij dens het tweede Beiaardfestival op zaterdag 10 juni. Annemarie Zevenbergen Veere David van der Vlies Een 31-jarige Vlissinger wordt verdacht van bedreiging van zijn ex en haar moeder. Zijn ad vocate verzette zich zonder succes tegen verlenging van het voorarrest Emile Calon Middelburg De rechtbank besliste dat K. tot aan het moment van daadwer kelijke berechting in voorarrest blijft. De jonge judoka kan straks zo maar naast het 'eerste' van VV Zeelandia op het erepodium komen op Plein 1940 in Middel burg. De gemeente roept inwo ners op om hun toppers aan te melden voor de kampioenshuldi ging tijdens de Sportweek M800. Annemarie Zevenbergen Middelburg Aanmelden via info@middelburg800.com VLISSINGEN Bewoners van de Vlissingse wijk Paa uwenburg kunnen vanavond terecht bij de Praattafel. Hier kunnen ze van 15.00 tot 17.00 uur onder meer praten over voorstellen, problemen, ideeën en vragen over de wijk. Er zijn verte genwoordigers aan wezig van de ge meente, wijkraad, politie, l'Escaut, boa's en het Buurt Preventie Team. De Praattafel staat in het winkelcentrum tegenover groente winkel Hans Vers. VLISSINGEN De Vlissingse kunstschilder Hen- riette Verburgh ex poseert van don derdag 1 tot en met vrijdag 30 juni in boekhandel 't Spui in Vlissingen. Haar tweeluiken zijn te zien in de gale rieruimte van de boekhandel. ZOUTELANDE Minicamping De Visser in Zoute- lande houdt don derdag 1 juni een Walk Talk. Deelnemers maken een wandeling van ongeveer vijf kilo meter door de om geving. De tocht begint om 10.00 uur vanaf de cam ping aan Boude- wijnskerke 42 in Zoutelande. Aan melden kan via te lefoonnummer 06- 50464082, maar spontaan meewan- delen mag ook. Op 15 en 29 juni is er weer een Walk Talk. OOST-SOUBURG Leerlingen van Het Kompas en 't Mozaïek in Oost-Souburg en Kinderopvang Walcheren hebben met een sponsorloop 5946 euro opgehaald. Het geld is bestemd voor de Daniel den Hoed kliniek in Rotterdam, waar kanker patiënten worden behandeld. Sethi Plaisir (rechts) nam de cheque namens de kliniek mee naar Rotterdam. FOTO LEX DE MEESTER ARNEMUIDEN Museum Arnemui- den, 13.00-17.00 uur - Exposities van o.a. Brandweer, Vis serij en Streek- drachten DOMBURG Galerie Duinheuvel, Badhuisweg 2, 12.00-17.00 uur - Verkoopexpositie met werken die kunstenaars maak ten in het kader van de Schildersweek GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00- 11.00 uur - Koffie ochtend; Dorpshuis, 13.30-17.00 uur - Biljarten en koers- bal voor 50+'ers KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljar ten; De Klimop, 13.30-16.00 uur- Koersbal MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 13.30-17.00 uur - Biljarten MIDDELBURG Kruitmolenlaan 125, 09.45-12.00 uur - Koffie-inloop voor bewoners van Wijk Dauwendaele; Kou- dekerkseweg 139, 13.30 uur - Jeu de Boules bij CJBM; Sportzaal Roozen- burglaan, 19.00- 21.00 uur - Trim- groep voor (ex-) hartpatiënten; Ci nema Middelburg, 20.00 uur - Verto ning 'After the Storm' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur- Bridgen; De Egelan tier, 13.30-14.30 uur - Wandelactiviteit voor senioren OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7,17.15- 18.00 uur - Kleuter dans voor kinderen van 4-6 jaar SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00-16.00 uur - Koersbal VEERE Verenigingsge bouw, 13.45-17.00 uur - Soos VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur - Peuter- gym; Boekhandel 't Spui, 10.30-12.30 uur - Activiteit 'Schrijf je vrij de zomer in'; Winkel centrum Paauwen burg, 15.00-17.00 uur - Praattafel voor alle voorstel len over de wijk ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30- 16.30 uur - Soos voor senioren; Langstraat, 19.00 uur - Avondvier daagse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36