zijn rug priemen Quincy Promes voelt de ogen in i 23 I Wotte: Een sterk collectief rokko - Nederland vanavond een aparte interland. Oranje speelde intussen meer dan 8oo interna tionale wedstrijden, maar is pas voor het eerst te gast op Marok kaanse bodem. Terwijl er tussen de twee landen toch veel dwars verbanden zijn. Kijk alleen al naar de Marokkaanse selectie. El Per dag verandert deselectie. Er stromen spelers in of vallen uit Ahmadi van Feyenoord, Mahi van Groningen, de broers Amra- bat en Ayoub van Utrecht zijn bekende (ex)-namen uit de ere divisie. En ook Mbark Boussoufa, geboren in Amsterdam, heeft een link met Nederland. Grim, die gisteravond Wesley Sneijder bij de ploeg zag aanslui ten, gaat er wel het beste van proberen maken met zijn experi mentele Oranje. „Uiteraard, want eind volgende week spelen we WK-kwalificatie, hè. En los MAROKKO daarvan zijn er tegen Marokko en in de oefenwedstrijd zaterdag tegen Ivoorkust punten te ver dienen voor de FIFA-wereld- ranglijst. We zullen op die rang lijst moeten stijgen om bij mo gelijke play-offs voor het WK kans te maken op een be schermde status." De aftrap vandaag is om 17.30 uur lokale tijd, 19.30 uur in Ne derland. Ook dat is opmerkelijk, want in Agadir is er dan nog twee uur te gaan tot zonsonder gang in de Ramadan. Grim, die niet genoeg spelers had om daags voor de wedstrijd 11 tegen 11 te trainen, verwacht dat Ma rokko met veel energie speelt. „Het is een ploeg die elke wed strijd als een speer begint. En ze houden dat energieke spel 90 minuten vol." Bondscoach Hervé Renard, die zoals bekend in de clinch ligt met de afwezige Ajacied Hakim Ziyech, loodste Marokko afgelopen winter ver rassend naar de halve finales van de Africa Cup. De Franse coach ziet de krachtmeting met Oranje als laatste test voor de belang rijke wedstrijd van komende week in de WK-kwalificatie te gen Kameroen. Quincy Promes knikt instemmend. Nee, Dick Advocaat hoeft hij niet uit te leggen hoe zwaar de Russi sche competitie is. En buiten dat, in Nederland zullen ze toch niet ver geten zijn hoe Rostov Ajax versloeg en PSV uit de Champions League kegelde? Maar eigenlijk wil de aanvaller, die met Spartak Moskou kampioen werd van Rusland, zich niet langer verdedigen voor het feit dat hij bij zijn club zo goed is en bij Oranje die lijn niet kan doortrekken. „Ik merk al langer dat het een dingetje begint te worden", zegt Promes (25). „Mijn prestaties in Rusland, die liegen er echt niet om hoor. Maar ik merk dat er iets is ontstaan, dat ik het bij Oranje niet laat zien. Na tuurlijk ben ik het ermee eens dat het er bij Oranje nog vaak niet is uitgekomen. Maar twijfelen aan mijn prestaties in de Russische competitie, dat is vooral onwetend heid van mensen." Gerespecteerd Voormalig bondscoach Danny Blind verdedigde de aanvaller vaak genoeg op persconferenties. Hij ha merde voortdurend op het feit dat Promes tot de beste spelers in Rus land behoorde. „En de nieuwe bondscoach Dick Advocaat is nog altijd gerespecteerd in Rusland. Hij kent de competitie, hij weet hoe lastig het is om daar goed te zijn." Promes staat in de belangstelling van clubs uit de grote competities. Volgens de Russische media moet er dan rond de veertig miljoen worden overgemaakt. „Dat er een vast bedrag in mijn contract staat waar ik voor weg mag, dat klopt", zegt Promes. „Maar meer kan ik daar echt niet over zeggen. Met Spartak Moskou zijn we voor het eerst in zestien jaar weer lands kampioen geworden. We gaan dus Champions League spelen. Aan de andere kant: als een club uit een grote competitie mij echt heel graag wil hebben, is er dus een mogelijk heid. Eén ding moet duidelijk zijn: ik ben gelukkig in Moskou. Het is uiteindelijk een geweldige beslis sing geweest om destijds van FC Twente naar Spartak te gaan." t Natuurlijk ben ik het ermee eens dat het er bij Oranje nog vaak niet is uitgekomen Tijdens het interview hangt opeens Memphis om zijn nek. Beide spe lers kunnen het goed met elkaar vinden. Toch zal Dick Advocaat voor 9 juni een keuze gaan maken tussen beide buitenspelers. Voor de positie aan de linkerkant heeft Ad vocaat ook nog Jeremain Lens als optie. Aan de rechterkant is Robben natuurlijk nummer één en is ook Steven Berghuis in beeld. Heeft Promes in Oranje vol doende afgedwongen om een ba sisplaats op te eisen? „Tegen Italië vond ik het al beter gaan, daar kun nen we ons een beetje aan vasthou den. Ik werk hier keihard om ook bij Oranje te laten zien wat ik in mijn mars heb. Zeker nu de ploeg het moeilijk heeft, wil ik graag op staan. In Rusland voel je dat het WK er aan komt. Het land leeft naar het toernooi toe en ik heb dat ge voel ook. We mogen geen fouten meer maken in de laatste vijf kwa lificatie-interlands, maar ik denk nog altijd dat wij het WK gewoon kunnen halen." woensdag 31 mei 2017 GO Tegen Marokko (vanavond) en Ivoorkust (4 juni) draait Oranje warm voor de WK-kwalificatie wedstrijd tegen Luxemburg, op 9 juni. Quincy Promes staat te popelen. Mikos Gouka Katwijk duel Oranje —Fred Grim Met de wedstrijd vandaag heeft hij geen directe be moeienis, maar Mark Wotte helpt wel meebouwen aan de toekomst van de voetbal ploeg van Marokko. De oud trainer en technisch direc teur van onder meer FC Utrecht, RKC en Feyenoord is tegenwoordig coach van Marokko onder 20. „Ik ben in Agadir om voor de Neder landse tv de analyse te doen en bij te praten met Neder landse stafleden van Oranje. De werkwijze van Renard is dat hij veel buitenlandse spelers verzamelt en daar een sterk collectief van maakt. Dat betaalde zich uit bij de Africa Cup. El Ahmadi en Boussoufa zijn met z'n tweeën de spil van het elftal. Hij werkt autonoom, met een Franse staf. Technisch over leg is er hier niet." Quincy Promes tijdens de training van Oranje. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25