22 'Wist niet dat medicatie zon sterk effect had' ORANJE OEFENINTERLAND In het Grand Stade d'Agadir speelt het Nederlands elftal vanavond één van zijn meest merkwaardige interlands. Zonder de bondscoach van dienst en zonder bijna al zijn kernspelers neemt Oranje het op tegen Marokko. Kort Wenger blijft toch bij Arsenal Arsène Wenger (foto) krijgt er maar geen genoeg van. Volgens Engelse media staat de Fransman (67) op het punt zijn aflopende contract bij Arsenal met twee jaar te verlen gen. Wenger heeft de 'Gunners' al sinds 1996 onder zijn hoede. Naar verwachting maakt Arsenal vandaag bekend dat Wenger zijn dienstverband oprekt tot 23 jaar. Tuchel op straat gezet Borussia Dortmund heeft trainer Thomas Tuchel ontslagen. De Duitser (43) moet on danks een doorlopend contract vertrekken bij de club die zaterdag de beker veroverde. Dortmund kon zich in de Bundesliga niet mengen in de strijd om de landstitel en moest genoegen nemen met de derde plaats, achter Bayern München en RB Leipzig. Groningen ontvangt Koeman FC Groningen speelt in de aanloop naar het nieuwe voetbalseizoen een oefenwedstrijd tegen Everton, de Engelse club van de broers Ronald en Erwin Koeman. Everton komt op zaterdag 22 juli op bezoek. De gebroeders Koeman begonnen hun voetbalcarrière in Groningen, bij de club waar hun vader Martin Koeman ook jarenlang actief was. Rooney niet geselecteerd De Engelse bondscoach Gareth Southgate heeft geen plek voor Wayne Rooney (foto) in zijn selectie voor de komende twee inter lands. De 31-jarige aanvoerder en topscorer aller tijden van het Engelse elftal kwam de afgelopen weken weliswaar regelmatig in actie voor Manchester United, maar Rooney heeft Southgate niet kunnen overtuigen. Hij ontbreekt zodoende in de WK-kwalificatie- wedstrijd tegen Schotland (10 juni) en de oefeninterland tegen Frankrijk (13 juni). Quote van de dag Mali Joachim Kompany Toen het Nederlands elftal gisteravond aankwam bij het So- fitel Resort in Agadir, gingen de gedachten als vanzelf terug naar augustus 2010. Destijds meldde Oranje zich voor een oefenduel in Do netsk en lokale Oekraïense voet balfans zagen veel relatief onbe kende Nederlandse voetballers bij de spelersbus. Dirk Marcellis stapte uit, net als Wout Brama en Roy Beerens. Het was destijds een statement van bondscoach Bert van Marwijk. Amper een maand na de verloren WK-finale in Zuid-Afrika liet hij alle vaste internationals thuis omdat hij ze niet onnodig wilde belasten. Wat toen een bewust berede neerde keuze was, oogt nu eer der amateuristisch. De KNVB ontsloeg abrupt Danny Blind en vond na een veel besproken pro cedure een opvolger (Dick Advo caat) die pas op 6 juni begint. Ook koos de bond ervoor om te oefenen buiten de FIFA-speelka- lender om, waardoor vaste waar den zoals Robben, Wijnaldum en Strootman nog thuis worden gehouden door hun clubs. Bij Marokko - Nederland kan vanavond Groningen-keeper Sergio Padt debuteren, net als Nathan Aké. En een middenveld waarop Marten de Roon, Jens Toornstra en pak 'm beet Tonny Vilhena of Bart Ramselaar sa menspelen, is een reële moge lijkheid onder leiding van inte rim-coach Fred Grim. Overleggen Die laatste draait er niet omheen deze dagen. Grim spreekt van 'heel moeilijke omstandigheden' waaronder hij tot aan de entree van Advocaat de boel moet lei den. „De selectie waarmee we Interlands Oranje trainen verandert per dag. Er zijn spelers die instromen en uitval len. Spelers die toch eerder dan gepland aansluiten en overleg gen met Dick, dat moet steeds per telefoon." Welke elf spelers Grim het veld in stuurt in de hete kust plaats Agadir, zal hij ook in zo'n belletje met 'Dick' kortsluiten. Advocaat zit tot zondag nog vast in Istanboel, voor wat een span nend slotweekend in de Turkse competitie wordt. Zijn nieuwe eerste assistent Ruud Gullit zit ondertussen in Polen. Gullit mag bij Oranje niet eerder be ginnen dan de grote baas, zo is afgesproken. En om nog een reden is Ma- woensdag 31 mei 2017 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL —Tiger Woods ontkent dat hij dronken was bij zijn aanhouding. Zijn vreemde rijgedrag kwam door de medicijnen die hij vanwege rugpijn nam. 31 Het oefenduel van Oranje met Marokko staat vanavond onder leiding van een 34-ja- rige scheids rechter uit Mali, Mahamadou Keita. Hij fluit sinds 2011 in ternationale duels en was begin 2017 ook actief tijdens de Afrika Cup. I Luxemburg kan 9 juni voor de WK-kwalificatie tegen Oranje geen beroep doen op de ge schorste top schutter Auré- lien Joachim. Hij maakte in de WK-reeks vier van de zes doelpunten. Vincent Kom pany keert terug in de Bel gische selectie. De kapitein van de 'Rode Dui vels' speelde eind 2015 zijn laatste inter land en was daarna lang geblesseerd. O Q. <0 Merkwaardig Maarten Wijffels Agadir Oranje speelde 318 interlands* in het buitenland (tegen 353 'thuis'). In Afrika werd slechts vier keer gespeeld. 'exclusief EK's, WK's, Olympische Spelen en het Mini WK (1980) 62x Belgie ©310517 Ondanks dat Fred Grim onder moeilijke omstan digheden werkt, kan er nog wel een lach vanaf. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24