Hammelburg IJ 20 MEE VINCENT LUISTERT RADIO Zeker, ze hebben meningsverschillen. Maar die zijn, zegt Youp van 't Hek, vergeleken met dit doel totaal onbelangrijk. Samen met Wendy van Dijk begint hij een actie voor kinderen met hersenstamkanker. Masmeijer: 'Die gasten zijn hondsbrutaal!' Principes zijn geweldig, maar ik ken heel weinig mensen die ervan kunnen leven. Quote van de dag Al jaren volg ik mijn BNR-buitenlandba- ken Bernard Hammelburg. Hij is de rust zelve in de pop-upjournalistiek van kortzichtige meningen, ondoordachte opinies en de jacht op nieuwtjes. Hij heeft zich de afgelopen tijd ontwikkeld tot de beste Trump-duider van BNR Nieuwsra dio, wat zeg ik, van alle radiozenders. Veel jour nalisten blijven wat Trump betreft hangen in beelden. Ze krijgen de vraag voorgelegd: „Nou, en, hoe doet-ie het, Trump, in Europa?" Ze ant woorden met het beschrijven van foto's of vi deo's en ze besluiten met de woorden: „Dit beeld, dit spreekt toch echt wel boekdelen." Hè, gelukkig - gaat er een zucht door de studio - het was dus niet makkelijk, maar hij heeft geen brokken gemaakt. Alsof we een Amerikaanse kleuter te logeren hebben gehad, die, mede door onze oplettendheid, niets heeft stukge maakt. Van Gelder weg bij SBS Ikink vroeg én laat bij Boulevard Hij luistert veel meer naar Trump dan dat hij naar hem kijkt. Zo hoorde hij de afgelopen week een hele andere Trump. Niet de kleuter die niets naar de ratsmodee geholpen heeft, nee, hij hoorde een volwassen man die wel de gelijk bezig was de zaak te slopen. „Vergis je niet in Trump", zegt hij eigenlijk altijd, waar anderen blijven hangen in het maken van een Trump-karikatuur. Ik hoorde zelfs al een enke ling zeggen medelijden met Trump te hebben, omdat iedereen zo verschrikkelijk tegen hem is. Maar dat is, analyseert Hammelburg scherp, precies wat Trump wil. Trump klaagt over het feit dat er zo ontzettend veel Duitse auto's in Amerika rondrijden, maar hij zegt niet dat BMW in zijn eigen Amerika een enorme fa briek heeft staan waar duizenden Amerikanen werken. Hammelburg luistert verder. Niet alleen naar Trump, naar alles wat er op het wereldtoneel gebeurt. Hij heeft een oor dat alle hinderlijke ruis weg filtert en een geest die alle gebeurte nissen in een historische context plaatst. En hij heeft een echte radiostem. Het is geen stem van: hij zegt het, dus zo is het; hij heeft geen autoriteit nodig om in die stem te leggen, de autoriteit, dat zijn zijn columns zelf. Buiten zijn columns maakt hij ook De Wereld, het beste binnenlandse programma over het buitenland. Luister Hammelburg, op de radio, op de site van BNR of abonneer je op zijn pod- casts en je weet weer wat beter hoe het echt met de wereld gaat. Het begon voor Youp van 't Hek op een avond vlak voor kerst. Op weg naar huis na een 'stomende voorstelling' hoorde hij op de autoradio de behandelend arts van de 6-jarige Tijn Kolsteren. Het ongeneeslijk zieke jongetje, lijdend aan hersenstamkanker, verbaasde Neder land tijdens de jaarlijkse Serious Request-uitzen dingen met zijn nagellak-actie. In sprinttempo haalde Tijn met zijn oproep nagels te lakken 2,5 miljoen euro op voor het goede doel, Afrikaanse leeftijdsgenootjes met longontsteking. Van 't Hek (63) luisterde naar de uitleg van kin deroncoloog Dannis van Vuurden. Die zette uiteen hoe dramatisch de diagnose van kinderen zoals Tijn is. Jaarlijks krijgen 400 jonge Europese kinde ren dezelfde prognose: na vaststelling van de ziekte is hun levensverwachting maximaal een jaar. De cabaretier: „Dan sta je met je grote bek en al je babbels meteen met beide voetjes op de grond. Zo'n beeldschoon jongetje, die Tijn. En dan zo'n meedogenloze ziekte." De volgende ochtend schreef hij een column over Tijn en zijn vriendelijke dokter. Die nodigde Van 't Hek vervolgens uit in het VU Medisch Cen trum in Amsterdam. De cabaretier: „Hij leidde me rond door zijn laboratorium, vertelde hoeveel geld er nodig is voor nieuw onderzoek. Hij zei nog: 'Ik vraag je nergens om, hè.' Maar toen ik naar huis fietste dacht ik: ik moet hier wel iets mee doen. Daarna kwam Wendy in beeld." Stichting Semmy De presentatrice (46) is al tien jaar ambassadrice van de Stichting Semmy, vernoemd naar een - inmiddels overleden - patiëntje met de zelfde aan doening als Tijn. De ouders van Semmy, drijvende krachten achter de stichting, zijn plaatsgenoten van Van Dijk. „Wat Semmy's ouders me vertelden, kwam ongelooflijk hard binnen. Het is zo'n on recht, kinderen met kanker. Mijn zoon heet ook Sem, is geboren in hetzelfde jaar als hun Semmy. De wetenschap dat er bij die diagnose gewoonweg BEROOFD NA ETENTJE TELEVISIE Jochem van Gelder en SBS6 gaan uit elkaar. Zijn contract wordt niet ver lengd. Van Gel der, te zien in Lachen om Home Video's en Bonje met de Buren, is onte vreden met het hem geboden pakket. c- TELEVISIE woensdag 31 mei 2017 endy&Youp verbroederd dankzij Tijn Luuk Ikink gaat deze zomer zowel de vroege als de late editie van RTL Boule vard presente ren. De enter- tainmentrubriek is in juli en au gustus zowel om 18.30 uur als om 23.00 uur te zien. —Cabaretier Jörgen Raymann in Nieuwe Revu Bernard Hammelburg ziet dat heel anders. Reageren? vincent@persgroep.nl Stefan Raatgever Frank Masmeijer is beroofd in hartje Amsterdam. Een dief griste een tas vol waardevolle spullen uit zijn auto. „Een drama", vertelt de voormalig showmaster aan deze krant. Masmeijer was maandag met zijn nieuwe vriendin Jaimy van Lent een hapje eten in het Am sterdamse Amstelhotel, waarna ze ieder in hun eigen auto wil den vertrekken. „Mijn auto stond nog stil toen ineens ie mand de rechterachterdeur opentrok en naar binnen kroop. Ik pakte die jongen nog vast, maar hij rukte zich los, pakte mijn tas, stapte bij iemand ach ter op een scooter en ging er vandoor. Vreselijk!" In Masmeijers tas zat onder meer geld, creditcards, een te lefoon, een iPad en een hor loge. „Maar het ergste vind ik: ook wat foto's van mijn vader zijn weg. Een drama dit, want die hebben veel emotionele waarde." Volgens de ex-pre- sentator waren er veel omstanders op het moment van de be- FOTOSHODY CAREMAN 1 roving. „Geweldig, een mevrouw heeft snel een foto gemaakt waarop de daders te zien zijn. Dus wie weet krijg ik mijn spul len nog terug. Laat dit mijn ad vies zijn: doe altijd direct de deuren van je auto op slot. Want die gasten zijn hondsbru taal!" Masmeijer hoort binnen en kele weken van de Belgi sche rechter of hij wordt veroordeeld voor cocaïne smokkel. In afwachting van de uitspraak deed hij onlangs uit gebreid zijn verhaal in deze krant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22