En wat als je niet tot je 67ste künt werken? 'Kinderporno is nationale dreiging' II Daders schermen zich beter af Welke type zzp'er ben jij? De politie slaat alarm over een explosieve toename van kinderporno. Makers en verspreiders van misbruikbeelden weten zich op internet steeds beter verborgen te houden. Er is sprake van een 'nationale dreiging'. Walcheren Vervroegd pensioen bij zware beroepen wordt duur betaald. P19 Geld Goed Jan van de Rijt is het zat. De Krimpenaar is al vele jaren verkeersregelaar bij evenementen in Zeeland. Maar ook in onze provincie worden die dienstverleners regelmatig bedreigd of zelfs gemolesteerd en aangereden. Je kunt hun aanwijzingen echter niet straffeloos negeren. De politie verwacht dit jaar onge veer 20.000 meldingen van kin derporno met een Nederlandse link. Vorig jaar waren dat er nog 12.000. Lang niet al die meldingen worden uitgeplozen. „Onderzoe ken duren steeds langer, waar door we minder daders en slacht offers kunnen opsporen", waar schuwt Ben van Mierlo, landelijk coördinator Kinderporno en Kin- dersekstoerisme van de politie. In het Nationaal Dreigings beeld - dat eind deze week ver schijnt - bestempelt de politie kinderporno voor het eerst als 'dreiging' voor de Nederlandse samenleving. De politie slaat alarm vanwege de toename van het beeldmateriaal, de moeite die rechercheurs hebben om daders op te sporen én vanwege de maat schappelijke schade van kinder misbruik. „De impact op slachtoffers is enorm", zegt Van Mierlo. „Zij hebben geen vertrouwen meer in de medemens en functioneren slecht op school en op latere leef tijd in hun werk. De samenleving krijgt de rekening gepresenteerd van allerlei soorten uitval en psy chiatrische zorg." Vorig jaar redde de politie 200 kinderen in Neder land uit de handen van misbrui kers. De slachtoffers werden ge ïdentificeerd op basis van kinder pornofoto's en -video's. „We zien ook dat daders steeds beter in staat zijn om zich af te scher men", zegt Van Mierlo. „Dankzij technologische hoogstandjes, zo als encryptie en systemen waar mee beeldmateriaal met één druk op de knop verdwijnt. De opspo ring is daardoor ingewikkelder en arbeidsintensiever geworden." Verspreiders van kinderporno maken onder meer gebruik van de onstuimige groei van relatief anonieme internetverbindingen, De impact op slachtoffers is enorm. Zij vertrouwen hun medemens niet meer zoals wifi-hotspots in bibliothe ken en restaurants. Doordat internetproviders sinds twee jaar niet meer ver plicht zijn om klantgegevens te bewaren, loopt de politie belang rijk bewijsmateriaal mis. „Dan weren wij wel dat iemand op een bepaald moment kinderporno heeft verspreid, maar het volle dige bewijs daarvoor kunnen we nier meer boven water krijgen." P4 Nieuwsmedia FOTO DIRK-JAN GJELTEMA ZEELAND 2 Peter Winterman Den Haag —Ben van Mierlo woensdag 31 mei 2017 19°C Geleidelijk pzc.nl meer zon Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bei 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1