Whizzkid (16) uitgenodigd door Apple I LAST E 17 559 menten. „Maar zo simpel is het niet. Het kost veel moeite om klanten binnen te halen en abon nementen zijn niet de oplossing voor alles wat online te koop is." De drempel om een abonne ment aan te gaan, is voor veel consumenten hoog, merkt Hu renkamp. „Ringtones en tijd schriften waar je niet meer vanaf komt hebben abonnementen een slechte reputatie bezorgd. Men sen zijn bang voor de kleine let tertjes." Onterecht, zegt hij, om dat abonnementen van de nieuwe generatie doorgaans flexibel zijn. „Diensten als Spo- tify, Netflix en Bloomon kun je op elk moment stopzetten." Wc-papier Volgens de bloemenverkoper leent ook niet elk product zich voor een abonnement. „De con sumptie moet voorspelbaar zijn én je moet je klanten verrassen en inspireren. Daarom werken maaltijdboxen en bloemen wel en is het nog maar zeer de vraag of mensen voor wijn, wc-papier of tampons een abonnement wil len aangaan." Waarschijnlijk wel, als je al die spullen samen met één klik kunt laten bezorgen, voorspelt Cor Molenaar, bijzonder hoogleraar eMarketing en Distance Selling aan de Erasmus Universiteit. „La ten we wel wezen, de wekelijkse boodschappen zijn voor mensen niet bepaald het hoogtepunt van hun weekend. Als zeep, wc-pa- De consumptie moet voorspelbaar zijn én je moetje klanten verrassen en inspireren pier en drank automatisch wor den thuisbezorgd, hoefje alleen nog maar naar de supermarkt voor de leuke dingen en houd je meer vrije tijd over." De toekomst is volgens hem daarom aan partijen die verschil lende abonneeservices aan elkaar knopen, zoals Amazon. „Die gaan voor een grote ontwrichting in het winkellandschap zorgen." De Amerikaanse webgigant heeft al 8o miljoen abonnees van de dienst Amazon Prime. Die krij gen hun bestellingen gratis thuis bezorgd en kunnen onbeperkt films en tv-shows bekijken. Wie zich abonneert op vijf of meer producten - van luiers en tand pasta tot hondensnoepjes - krijgt bovendien extra korting. Start-ups In Nederland ziet Molenaar een dergelijke rol weggelegd voor Ahold. Via dochters Bol.com, Albert Heijn, Etos en Gall&Gall zou een gezin zich in theorie kunnen abonneren op zo'n beetje alles wat in huis wordt geconsumeerd. Heel vergezocht is dat toekomstscenario niet: Bol.com introduceerde onlangs al een abonnement op onbeperkte kosteloze thuisbezorging. Concurrentie van zulke multi nationals hoeft niet automatisch het einde te betekenen van sym pathieke, kleinschalige start-ups die abonnementen op exclusieve thee of whisky verkopen, bewijst Amazon eveneens. Dat opende onlangs een online marktplaats waar verschillende aanbieders van abonneediensten en consu menten met elkaar in contact worden gebracht. Matthijs Otterloo heeft op zijn zestiende al een palmares waar de meeste leeftijdsgenoten alleen van kunnen dromen. Met zijn puzzel spelletje Colorlink stond hij twee jaar geleden al een paar weken op nummer l in Apples Amerikaanse appstore. „Ik denk dat mijn game zeker twee tot drie miljoen keer is gedownload", vertelt hij. In Neder land bedacht hij voor de Apple Watch een app met ov-info. „Het bedenken van een app en die dan succesvol zien worden, geeft een enorme kick." Ondernemend is Otterloo ook: met vier studenten startte hij in 2015 Cycleswap, een soort Airbnb voor fietsen. „Daarmee kun je overal in Amsterdam binnen 5 tot 10 minuten een fiets huren." Ze verkochten het bedrijfje een jaar la ter aan Amerikaanse concurrent Spinlister. „Zij zaten in de fietsen en surfboards en wilden naar Eu ropa, waar wij het grootst waren." Het succes leverde hem een fraai bedrag op, waar hij voorlopig niet aan mag komen. „Het staat vast op een rekening en is bedoeld voor een nieuwe start-up die we samen wil len beginnen." Maar eerst gaat Otterloo ko mende week naar Apples World wide Developers Conference in San Jose, hartje Silicon Valley. De toe gangsprijs van 1699 euro wordt volledig door Apple betaald. Voor het vliegticket wordt hij gespon sord door een bekende techsite. Uiteraard laat Apple hem niet zo maar toe. Om te worden toegelaten moest Matthijs een playground ont wikkelen, een projectje waarin hij zijn skills kan laten zien. Matthijs reproduceerde daarvoor het be kende spel 2048 met zo'n 300 regels code in plaats van de gebruikelijke 1.000 regels. Op de WWDC hoopt hij met an dere jonge webdevelopers kennis te maken. Ook kan hij er allerlei workshops volgen. „Zo kan ik weer nieuwe tips en tricks opdoen. En ik mag de keynote speech van ceo Tim Cook live bijwonen." Apple presenteert op de WWDC bovendien behalve nieuwe versies van besturingssystemen iOS en MacOS vaak ook nieuwe produc ten. Op techsites wordt druk gespe culeerd over nieuwe MacBooks en een nieuwe iPad Pro. Het uiteindelijke doel van Soes tenaar Otterloo is verhuizen naar de VS. „Het is mijn droom daar als softwaredeveloper aan de slag te gaan." Maar voorlopig moet hij nog wat geduld hebben. „Ik heb net mavo-examen gedaan en ga ko mend jaar de havo doen." Het is mijn droom om daar als softwaredeveloper aan de slag te gaan woensdag 31 mei 2017 PC —Patrick Hurenkamp Software-whizzkid Matthijs Otterloo is de gelukkigste scho lier van Nederland. Op uitnodi ging van Apple mag de 16-jarige Soestenaar komende week gra tis naar Apples prestigieuze WWDC-congres in San Jose. David Bremmer Rotterdam Matthijs Otterloo Matthijs Otterloo gaat naar Silicon Valley, fotomarco okhuizen Natuurwalhalla Slowakije Gezellig Zeil im Wiesental gegarandeerd vertrek op 3/6 en 17/6 gegarandeerd vertrek op 8/7 bezoek NP Slowaaks Paradijs 700 bloemeneiland Mainau en Titisee va. va. 12 dagen oad.nl/BESKOI '<&w 8 dagen oad.nl/BEDEI7 U Het beste van Portugal Wenen, Wienerwald en Bratislava gegarandeerd vertrek op 20/6 gegarandeerd vertrek op 5/6 verblijf in luxe 4* hotels I O O O verblijf in 3* plus hotel Q va. I va. O I I dagen oad.nl/VRPT33 10 dagen oad.nl/BEATIO Boek nu op oad.nl/pzc t. 0547 28 44 88 (ma-za) of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. Nooit meer naar ▲Vlnr: Bart Troost, Patrick Hurenkamp en Koen Thijssen startten eind 2014 Bloomon. Dit jaar willen ze de miljoenste bos bezorgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19