16 >1 ONLINE ABONNEMENTEN Kort Veel banen erbij in de zorg De zorgsector zal zich volgend jaar ontpop pen tot de grootste banenmotor van Neder land. Uitkeringsinstantie UWV vindt dat opmerkelijk omdat er de afgelopen jaren in de zorg juist veel banen verloren gingen. Vooral in de kinderopvang en de thuiszorg is veel extra personeel nodig. Voor dit jaar wordt al een plus voorzien van 12.000 zorg- banen en volgend jaar komen er waarschijn lijk 18.000 extra plekken bij. Kritiek op relatief dure prepaid creditcards Prepaid creditcards zijn in verhouding duur en klantonvriendelijk, stelt de Consumen tenbond. Zo moet bij de meeste kaarten worden betaald voor het activeren, voor het opwaarderen en zelfs als hij een tijd niet is gebruikt. Bovendien zijn de jaarlijkse kosten vergelijkbaar met die van een gewone cre ditcard. De prepaid creditcards hebben één voordeel boven gewone creditcards: gebrui kers kunnen niet meer geld uitgeven dan ze er op hebben gezet. Top bedrijfsleven minder alert op digitale veiligheid Nederlandse beursgenoteerde bedrijven kennen de gevaren van cybercriminaliteit, maar er is ruimte voor verbetering. Dat blijkt uit een onderzoek van KPMG. Het accountantskantoor nam zo'n 800 beurs- fondsen onder de loep en merkte dat de aandacht voor cybercrime in de bestuurs kamers 'wat begint te verslappen'. Bestuur ders zouden ook de neiging hebben digitale veiligheid te zien als een verantwoordelijk heid van louter de IT-afdeling. 24-uursstaking in casino Holland Casino in Amsterdam hield giste ren de deuren de hele dag gesloten. Het bedrijf zei 'de veiligheid van de gasten niet te kunnen waarborgen' vanwege een 24-uursstaking onder het personeel. De stakers eisen een betere cao, aldus de vak bonden FNV en CNV. Flitsen Arcelor Mittal m RELX KPN AkzoNobel atrick Huren kamp begrijpt wel waarom niet iedereen stan daard een bos verse bloemen op tafel heeft staan. „Veel boeketten zijn van die trut tige, platte pannenkoeken, met veel bladgroen als goedkope op vulling. Na een paar dagen begin nen de bloemen al te hangen. En je moet er nog voor naar de super markt of bloemist ook." De ondernemer, die uit een fa milie van bloementelers komt, be dacht een alternatief: Bloomon. Verse boeketten die bij abonnees worden thuisbezorgd. Inmiddels ook in België, Duitsland, Dene marken en het Verenigd Konink rijk. Binnenkort bezorgt Bloomon zijn miljoenste bos. De tijd dat abonnementen wa ren voorbehouden aan kranten uitgevers, telefoonproviders en sportclubs is voorbij. Een leger van startende ondernemers heeft zich op abonnementen gestort. Of het nu gaat om bloemen, exclusieve thee, chocolade of een doos met wel weer over of zetten online abonnementen reguliere winkels nog verder onder druk? wijnen die zijn afgestemd op je persoonlijke smaak. Of buikpro ducten zoals een maandelijkse la ding koffiecupjes, wc-papier of condooms. Zelfs op koptelefoons en spijkerbroeken kun je een abonnement nemen. Waarom je dat zou willen? Gemak en duur zaamheid, claimen de aanbieders: een kapot exemplaar wordt ver vangen en gerepareerd of gerecy cled, in plaats van weggegooid. Grote geld De abonnementenbusiness is de speeltuin voor startups ontgroeid. Ook het grote geld ruikt kansen. Zo haalde Bloomon bij investeer ders 21 miljoen euro op en telde Unilever vorig jaar naar verluidt 1 miljard dollar neer voor Dollar Shave Club, een abonneeservice voor scheermesjes. Rocket Inter net, de investeerder achter Za- lando, ontpopt zich met zijn maal tijdboxen HelloFresh tot een seri euze concurrent van supermark ten in negen landen. Albert Heijn opende inmiddels de tegenaanval met een eigen maaltijdbox. En Zalando introdu ceerde afgelopen najaar in Neder land Zalon, een door een 'persoon lijke stylist' samengestelde kle- dingbox. Misschien geen abonne ment in letterlijke zin, maar het schurkt er wel tegenaan, net als de kledingboxen van concur renten als House of Einstein, The Cloakroom en Outfittery. Je ver rassingspakket wordt immers met één muisklik thuisbezorgd. Ideaal voor mensen (mannen!) met een hekel aan shoppen of weinig tijd. Voor een bedrijf is het voordeel van abonnementen evident: is een klant eenmaal binnengehengeld, dan is het maandelijks verzekerd van een vaste inkomensstroom. Dat is extra aantrekkelijk in een tijd dat internet het voor consu menten makkelijker maakt dan ooit om prijzen te vergelijken en bij concurrenten naar voordeliger koopjes te shoppen. Dat verklaart volgens Hurenkamp (die voor heen werkte voor Rocket Internet) waarom zoveel ondernemers nu de heilige graal zien in abonne- Verse bloemen, boodschappen, zelfs condooms en spijkerbroeken: overal kun je je op abonneren. Waait het WERKGELEGENHEID BETAALMIDDELEN CYBERCRIME VASTGELOPEN CAO-OVERLEG Shell bezorgt sinds gisteren benzine aan huis of op het werk. Klanten in de Rotter damse wijken Overschie, Hillegersberg-Zuid, Park Zestienhoven, Terbregge en bij de Van Nelle Fabriek kunnen brandstof laten bezor gen via TapUp. Te bestellen met een app. Het aandeel van hernieuwbare energie uit zon, wind en biomassa in het totale ener gieverbruik in Nederland is vorig jaar slechts minimaal gestegen, aldus het CBS. Groene energie kwam in 2016 uit op 5,9 procent, tegen 5,8 procent in 2015. O woensdag 31 mei 2017 De staalgigant was gisteren maar nipt de grootste stijger indeAEX. Het hield op nieuw niet over voor de zeer be scheiden 'win naars' in de AEX. De roaming- kosten van de provider zijn vanaf morgen overal in de EU gelijk. De uitspraak van de Onder nemingskamer maakt de kans op een overname niet groter, be seften beleggers. o Annemieke van Dongen Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18