Napels in greep van wrede babygangsters Inbreker steelt 60 geboortekaartjes uit verloskundepraktijk £-3 €59, EUWS 11 Exclusieve Lezersreizen Zes slachtoffers in een week in Napels door de Camorra: de Napolitaanse maffia. Het is oorlog tussen verschillende clans en die wordt gevoerd door nietsontziende tieners. e worden babygangsters genoemd, omdat ze vaak minderjarig zijn. Som migen mogen nog niet eens legaal op een scoo ter rijden. Op klaarlichte dag leggen ze kopstukken van rivaliserende clans om. Ze verheerlijken geweld en hebben de namen van hun vrienden die in de gevangenis zitten op hun armen getatoeëerd. Het geld dat ze verdienen met deze afrekeningen en drugshandel geven ze uit aan brom mers, nachtclubs en vooral: wapens. Zaterdagmiddag werd Carlo Nap- pello samen met zijn neef met maar liefst 24 kogels van zijn brommer ge schoten. Tien uur daarvoor, om 05.00 uur 's morgens, wordt in een nachtcafé de 29-jarige Carmine Pi- cale doodgeschoten. In totaal vielen er de afgelopen week zes doden. De slachtoffers waren stuk voor stuk be kenden van de Italiaanse politie. Ze maakten onderdeel uit van een van de vele Napolitaanse Camorra-clans. Anders dan de Siciliaanse Cosa No stra bestaat de Camorra uit verschil lende clans en is er nauwelijks orga nisatie. Iedere wijk in Napels heeft een andere clan. Sinds anderhalf jaar is er sprake van een ware bendeoorlog in Napels, een onbedoeld gevolg van de arres taties van oude bazen van de Ca morra. Hierbij zetten clans steeds vaker jonge jongens in als huur- Kinderen kunnen niet anders dan opgroeien tot criminelen moordenaars. Ook de in Italië zeer populaire televisieserie Gomorra, geïnspireerd op de wereldwijde bestseller van journalist Roberto Sa- viano, zou een rol spelen. De jonge gangsters zouden de hoofdpersona ges in deze film na willen doen die op brommers door de straten van Napels scheuren en met Kalasjni- kovs in de lucht schieten. De jonge Camorristi zijn beruchter dan hun oudere collega's. Ze gaan sneller over op geweld en deinzen er niet voor te rug toe te slaan op klaarlichte dag. Het is moeilijk vat op de 'baby- gangs' te krijgen. Ze zijn op hun brommers net zo snel weer verdwe nen als dat er geschoten wordt. Ze kammen de wijken van Napels af op zoek naar hun doelwit, waarvan ze de foto op hun mobiele telefoon hebben gedownload. Ex-Camorrabaas Luigi Giuliano, die nu samenwerkt met justitie als zogeheten 'pentito' (spijtoptant) noemt als enige optie de kinderen van Camorra-families uit huis te plaatsen: 'Vaders en moeders die drugs verhandelen geven die nor men en waarden door aan hun kin deren. Die kinderen kunnen niet an ders dan opgroeien tot criminelen'. De inwoners van Napels leven steeds meer in angst. Burgemeester en oud-officier van justitie Luigi de Magistris roept de regering op om in actie te komen. „Politie en justitie doen hier hun best, maar het pro bleem is dat we niet de versterking hebben gekregen die de regering heeft beloofd." Op dit moment zijn er al 900 militairen gestationeerd in Napels om het bendegeweld onder controle te krijgen. De Italiaanse re gering bekijkt of er extra veiligheids maatregelen moeten worden geno men. Margretha van Riemsdijk van De Toekomst in Geldermalsen vindt het nog steeds te bizar voor woor den. Afgelopen zaterdag kwam ze voor een spoedgeval naar de prak tijk en ontdekte in de wachtkamer dat de onderste twee stalen was lijnen met geboortekaartjes - op gestuurd door kersverse ouders - helemaal leeg waren. „Ik wist niet wat ik zag. Van de 80 kaartjes hin gen er nog 20 aan de bovenste lijn. Alleen als je op de bank gaat staan, kun je er bij. Dat was kennelijk te veel moeite." In het gezondheidscentrum hangt een bewakingscamera in de gang die naar de wachtkamer van De Toekomst leidt. „De beelden gaan we bekijken. Ik ga ook bij de politie langs om aangifte te doen. Op de kaartjes geven mensen aan waar en wanneer ze bijvoorbeeld een kraamborrel geven. Weet de dader gelijk wanneer er iemand niet thuis is." Omdat alleen de kaartjes van de maand maart aan de bovenste lijn er nog zijn ('ze hangen altijd op volgorde van binnenkomst'), stuurt Van Riemsdijk alle ouders die vanaf april een kindje hebben gekregen een berichtje. „We wil len ze toch waarschuwen." De ge boortekaartjes die er nog hangen Op de kaartjes staan persoonlijke gegevens van de kersverse ouders heeft ze één voor één van de lijn gehaald en met een stift bewerkt. „Heb ik alle gegevens zwart ge maakt." In Culemborg werd de verlos kundepraktijk De Ronding be zocht. Maandag ontdekte een me dewerkster dat er naar schatting 60 geboortekaartjes uit de wacht kamer waren verdwenen. De lei ding wilde verder niets zeggen over de inbraak. 2 of 3 dagen Zoetermeer Zoeterméér; shoppen, relaxen en meer! Vanaf 7-r IHA// arrea Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl woensdag 31 mei 2017 PC In Napels vielen vorige week al zes doden door bendegeweld. Eveline Rethmeier Napels -LuigiGiuliano Twee verloskundepraktijken in Geldermalsen en Culemborg zijn beroofd van bijna alle ge boortekaartjes die aan de muur hingen. De aanvankelijke ver bazing heeft plaatsgemaakt voor verontwaardiging. Danny van den Broek Geldermalsen/Culemborg Vertrek: t/m december 2017, m.u.v. feestdagen dagentree Wellnessresort Elysium Dagje winkelen in shopwalhalla Den Haag Tussen Den Haag, Rotterdam, Leiden en Gouda vind je een stad waar je wellicht niet als eerste aan had gedacht om een paar dagen naartoe te gaan. Maar... Zoetermeer biedt méér! Eindeloos winkelen in het centrum van Zoetermeer of in een van de omliggende steden. Met de trein, op loopafstand van het hotel, staat u binnen 10 minuten in Den Haag waar ook iedere zondag de winkels open zijn! De volgende dag kunt u heerlijk relaxen in het bekende wellnress- resort Elysium! Een dagje strand slaat u natuurlijk ook niet over! Zoetermeer is zo gek nog niet! Golden Tulip Zoetermeer - Den Haag (4*) is een geheel gerenoveerd luxe hotel. Gelegen in het Groene Hart en schuin tegenover het NS station. Het hotel is voorzien van moderne kamers, gezellige bar, ruim restaurant en eigen parkeergelegenheid. Het is de ideale uitvalsbasis om heerlijk te relaxen, wandelen, fietsen, shoppen of golfen. Het veelzijdige Zoetermeer biedt voor iedereen wat wils. Inbegrepen: 1 of 2 x overnachting 1 of 2 x uitgebreid ontbijtbuffet Keuze uit; - dagentree Wellnessresort Elysium èf -lx 3-gangen diner (aankomstdag) Den Haag shoppinggids Gebruik van WiFi Gratis parkeren Prijzen 2 of 3 dagen 2-daags: 3-daags: 6 59,- p.p. 89,- p.p. Toeslag bij aankomst op zondag t/m woensdag: 10,- p.p. Deze toeslag is niet van toepassing van 7 juli t/m 3 sept, en van 19 t/m 29 dec. m.u.v. kerst Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Toeslag alleengebruik: 30,00 p.n. Toeristenbelasting: 3,10 p.p.p.n. Reserveringskosten 14,50 per boeking. Meer informatie en boeken: Ga voor Zoeterméér; shoppen, relaxen en meer! naar onze website reiskatern.nl/pzc/MAR1719 of bel Marrea Hotelarrangement 0571-277744 V V hotelar hotelarrangementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13