In de roze stand voor Dumoulin M Lang verwacht... Run op zelftest nadat donorkind vader vond Merkel drinkt op Europa Fans van House of Cards kunnen eindelijk hun hart ophalen aan seizoen 5. Met roze vlaggen en vlaggetjes brengt de molenaar van de Pan- nekoekenmolen in Burgh-Haamstede aan Tom Dumoulin (en dat is Frans voor 'Van de Molen'). „Een bij zonder persoon en een enorm talent", zegt molenaar Piet Jan Landegent (inzet). Hij is wielerliefhebber en fan van de Maas trichtse renner die zondag de Giro d'ltalia op zijn naam schreef. Pannekoekenmolen De Graanhalm is ook een van de twaalf fietscafés op Schouwen-Duiveland. Giste ren hielden de Brabantse fietsers Martin van den Berg, Charles Hendriks, Loes Hen driks en Hanny van den Berg (vlnr) even halt bij de molen. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Sorry Tom, maar Marianne Vos was toch écht eerder! Joop Zoetemelk: „Volgens mij kan Dumoulin de Tour ook winnen" Nick Nieuwdorp: „Tom kon vroeger helemaal niet zoveel" Duitse Bondskanselier geeft Trump en May onderuit de zak Hart Ziel Patrick heeft altijd pijn. Wat blijft er van zijn leven over? Particulieren kunnen met een dna-zelftest wangslijm opsturen naar databanken waarin ook mil joenen andere mensen vrijwillig dna-gegevens hebben opgesla gen om te zoeken naar onbe kende familieleden. Dat donor kinderen zo op basis van dna- matches hun biologische vader kunnen vinden, kan verstrek kende gevolgen hebben voor mannen die tot 2004 anoniem sperma doneerden. „Anonimiteit bestaat niet meer", zegt Stikkelman, initia tiefnemer van de Stichting Do nor Detectives NL/BE, waarin donorkinderen verenigd zijn. „Donoren kunnen zichzelf beter melden, want vroeg of laat vin den we ze wel." Zo wisten ook al enkele donorkinderen in Groot- Brittannië hun vader op te spo ren via de databanken. Donorkinderen krijgen in hun zoektocht geen informatie van klinieken en de Stichting Donor- gegevens Kunstmatige Bevruch ting (SDKB), waar alle donoren Donoren kunnen zich beter melden, want vroeg of laat vinden we ze wel en donorkinderen geregistreerd staan. Stikkelman: „Het is frus trerend dat geen rekening wordt gehouden met de wensen en rechten van het kind." Uit onvrede daarover is er on der donorkinderen nu een run op de dna-zelftesten. Volgens de stichting hebben afgelopen maand ruim 70 donorkinderen wangslijm opgestuurd naar data banken. Stikkelman: „Een selecte groep zet alles op alles om hun donorvader te vinden." Donorkinderen zijn kwaad over missers van de KID-DNA Databank van Fiom, specialist bij afstammingsvragen. Zo blijken halfbroers en -zussen al jaren in de databank te staan, zonder dat ze aan elkaar gelinkt werden. Dat overkwam bijvoorbeeld de ne gentien donorkinderen die nu een dna-match hebben met een zoon van de omstreden sperma dokter Jan Karbaat. „Nu ik contact heb met een aantal broers en zussen denk ik: shit, had ik ze maar eer der leren kennen", zegt Yuri Weseman, een van hen. „Dan hadden we een paar mooie mijlpalen met elkaar kunnen beleven: huwelijken, geboortes." Volgens Fiom-directeur Ellen Giepmans is het matchen van dna moeilij ker dan gedacht. „Als je van twee wildvreemden het dna vergelijkt, komt misschien 50 procent over een, maar dat zegt nog niks." Vanwege de onrust belegt Fiom een informatiebijeenkomst voor donorkinderen. P8 Nieuwsmedia P20 Anonieme donor sperma te vinden via dna-bank »P10 De anonimiteit van spermado noren staat op losse schroe ven. Ondanks zijn geheime identiteit wist Emi Stikkelman (32) via een Amerikaanse dna- databank en stamboomonder zoek haar donorvader op te sporen. Hanneke van Houwelingen Tonny van der Mee Utrecht —Emi Stikkelman, donorkind Plaatselijk kans op een bui pzc.nl Ook voor het laatste (n) regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1