Jongen komt om by botsing met jetski BUSREIZEN 2017 I f effeweg.nl DIVERSE TOPBESTEMMINGEN! 9 Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 f GEEN verplichte aanbetaling! wëïi j sinds een jaar of tien met zo veel ple zier woon", vertelt ze stralend. „Ik wilde toeschouwers en lopers laten lachen. Dat is me gelukt." Snelle tijden worden onder de re creanten niet gehaald. Hoe onverzet telijk ze ook willen zijn, in de prak tijk zijn ze in hun gedachten bij de 22 slachtoffers. „De eerste zes kilometer van de race - langs iconische plekken als Old Trafford en het Etihad Sta dium - praatten we onderling", geeft Porter aan. „Over de wake bij Town Hall, die arme kinderen bij het con cert en het leven. Alsof we het samen verwerkten." Hoezeer de terreurdaad de dag beïnvloedt, wordt duidelijk als lopers de finish passeren en hun dierbaren in de armen sluiten. Met de bloemen en ballonnen in de hand trekken ze samen naar St Ann's Square, het cen trum van rouw. De boeketten wor den toegevoegd aan de zee van kran sen, kaarten en planten. Stelletjes, nog nat van de inspanning, knuffelen elkaar met betraande ogen. Leden van het kerkgenootschap Faith Life Centre, 200 meter van de Arena, zijn minder bedrukt. „God loopt met ons mee", zegt Angolees Mijn moeder smeekte me het niet te doen. Ze had de marathon van Boston in gedachten Ernesto opgewekt. Ze hebben 's och tends in alle vroegte gebeden voor een veilige doortocht. „En voor de slachtoffers." Wetenschap Shane McKie uit een dorp nabij Newcastle heeft een aardsere bena dering. „Ik werk in de jeugdpsychia trie", vertelt hij hijgend. „De dader behoort tot mijn doelgroep." De veertiger haalt daarom geld op voor een organisatie die zich inzet om de pressie onder kinderen te lijf te gaan. „Die terrorist werd gepest op school, was niet slim genoeg om zich een veilige plek in de maatschappij te verwerven. De angst om te misluk ken doet vreemde dingen met men sen. Natuurlijk speelde er meer, maar zo draag ik mijn steentje bij. Ik geloof niet in Jezus, wel in wetenschap." Als de Stone Roses met This Is The One klinkt en toeschouwers zachtjes meezingen, keert de schrik ineens te rug. Twee brandweerwagens rijden met gillende sirenes Portland Street in. Mensen gaan snel in de buurt van een agent staan. Zou het dan toch? Vals alarm. De kok van een restau rant heeft de keuken in brand gezet. Na het dodelijk ongeluk klonk de roep om een scheiding van zwem mers en gemotoriseerde water sport op de Maas. Hard varen is hier toegestaan en zwemmen wordt afgeraden, maar het is niet verboden. De 14-jarige Levi Thoonen uit Helmond maakte zaterdag met zijn vader een boottocht op de Maas. Omstanders meldden dat de jongen uit de boot zou zijn ge sprongen en rond 17.00 uur werd overvaren door een jetski. Een van de mensen in de buurt van het ongeluk was een vrijwil lige brandweerman. Hij heeft ge holpen met de coördinatie van de hulpdiensten die massaal werden opgeroepen. Bij de zoektocht wer den boten, politie- en traumahe likopters ingezet, evenals een duikteam uit Den Bosch. Duikers vond Levi rond 18.15 uur op de plaats waar hij voor het laatst gezien was. Hij lag toen al zo'n 75 minuten onder water. De jongen is nog enige tijd gereani meerd, maar dat mocht niet meer baten. De politie heeft na het on geval meerdere jetski's in beslag genomen en onderzoekt de pre cieze toedracht nog verder. Het is niet de eerste keer dat dit stuk van de Maas een slachtoffer eist. Op 20 augustus 2012 ging een 22-jarige Pool een stukje zwem men, om nooit meer terug te ke ren. Op het gedeelte van de Maas bij Ammerzoden, Bokhoven en Well mag hard worden gevaren. Dit wil nog wel eens voor ongelukken zorgen. In augustus 2007 bijvoor beeld zijn bij Bokhoven drie man nen gewond geraakt, toen hun speedboot na een botsing gelan ceerd werd en op de kant vloog. Het vaartuig vloog vervolgens in brand. Afgeraden Zwemmen is in dit deel van de Maas niet verboden, maar wordt afgeraden door politie en Rijks waterstaat. Toch liggen bij mooi weer de strandjes vol en zoeken veel recreanten verkoeling in dit deel van de Maas. Dan staan er ook tientallen trailers langs de weg, waarop boten worden ver voerd. Ook afgelopen zaterdag was dit het geval. va. €469,- va. €439, rffm. Normandië en zijn invasiestranden Stedentrip Kopenhagen Wenen en het Wienerwald va. €579,- 1 ■1- Rome en Milaan Fietsreis Rijn en Moezel va. €299,- I Valkenburg, Maastricht en Belgische Ardennen maandag 29 mei 2017 459j r Een zwaarbewapende politieman speurt de om geving af als de lopers voorbijkomen, fotoafp Monika uit Duitsland Bij een ongeluk met een jetski is zaterdag een 14-jarige jon gen om het leven gekomen. Hij werd op de Maas bij Well over varen. Een 26-jarige man uit Zaltbommel zit in verband hier mee vast. Thijmen Alleman Een uur en een kwartier na het ongeval werd het slachtoffer gevonden. Een reanimatiepoging was vergeefs, foto bas meesters Korting tot wel 50,- p.p ijl ij imp aai ui ir VERTREKGARANT E VERTREKGARANTIE 4 daagse busreis 8 daagse busreis Vertrek: 15,22 sep, 20 okt, 24 nov Vertrek: 9 jun, 7 jut, 11 aug 8 daagse busreis Vertrek: 14, 28 jul, 25 aug, 15 sep w a 10 daagse busreis Vertrek: 17 jul, 11 sep ANVR Fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.Korting geldig op boekingen gemaakt van 29-05-2017 t/m 05-06-2017. Niet geldig i.c.m. andere acties. VERTREKGARANTIE 5 daagse fiets-busreis Vertrek: 17 jul, 4 sep 5 daagse busreis Vertrek o.a.: 19 jun, 24 jul, 16 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9