Inspanningen Luctor beloond: promotie naar de derde klasse Van Maaren is logé de baas in Rilland 18 Natascha van Strien alleen tevreden over eerste én laatste wedstrijd Het was even een drama want de vastheid en controle waren weg De 24-jarige Animo-aanvoerster Natascha van Strien werkte in Delft tegen Jessica Haket een matchpoint weg. „Ik dacht 'ik ga de bal gewoon inslaan' anders komt het niet goed. In de eerste set had ik veel moeite met haar slice backhand, waar ik me vaak op versloeg. Vanaf de tweede set kreeg ik meer controle over mijn spel en kon ik hoeken maken. Daardoor ging zij juist meer fouten maken", aldus 3-speelster Van Strien, die uiteindelijk in drie sets zegevierde: 6-4 5-7 5-7. Renske Fraanje en Liselot Kaijser klopten in twee sets Chantal Gillon respectie velijk Esther Cozijnsen. In het spel van de doorgaans vaste Nathalie de Schepper (Animo) slo pen tegen de lager geklasseerde Mi riam Verbeij te veel slordigheden. Deze Zuid-Hollandse redde zo doende met 6-16-2 de eer voor haar team. Samen met Natascha van Strien herstelde Nathalie de Schep per zich in het eerste dubbelspel met 6-0 7-6 tegen het duo Haket/Verbeij. „In het begin ging het supersnel. Ook in de tweede set werd het al vlug 3-0, maar onze te genstandsters gingen vertragen en maakten daardoor minder fouten. We hebben echter nooit achter ge staan en wonnen de tiebreak met 7- 2", verklaarde Van Strien, die stu deert aan de Sporthogeschool Eind hoven. In de laatste partij versloegen Fraanje en Kaijser met 6-3 6-2 de combinatie Gillon/Cozijnsen. „We hebben voldaan aan onze doelstel ling, ondanks het feit dat het niveau in de hoofdklasse omhoog is ge gaan. Ook volgend jaar gaan we voor behoud", aldus de 24-jarige captain van het team dat vorig jaar kampioen werd in de eerste klasse. „Daardoor waren we weer terug op ons oude niveau. Eerder eindigden we met Drive twee jaar in de mid denmoot van de hoofdklasse, maar vanwege de switch naar Animo moesten we terug naar de eerste klasse." Als hoogst geklasseerde speelster moest Natascha van Strien steeds 'op 1' spelen. „Alleen in de eerste competitiewedstrijd thuis tegen TC Cash (Rijen) en in de laatste wed strijd in Delft heb ik goed gespeeld. Tussendoor was het niet veel soeps. Het was even een drama want de vastheid en de controle waren weg", lacht de Terneuzense. Met het mixedtennisteam van Animo verdedigt de blondine de Zeeuwse titel. Op de tweede com petitiedag werd Gravelsteps in Schoondijke met 6-0 geklopt. „Te gen Gravelsteps ging het super- goed. Zaterdag spelen we in Aar denburg de topper tegen Sjef. Na tuurlijk hopen we weer Zeeuws kampioen te worden, maar Sjef heeft ook een sterk team", aldus Van Strien, die deze zomer mee doet aan de tennistoernooien van Breskens, Aardenburg en Terneu- zen. Tussen de ingelaste drinkpauzes door leverden Volharding en Luc tor een verhitte strijd om de tweede plaats in de vierde klasse. De winst ging naar de Terneuze- naren. Een paar uur na de wed strijd bevestigde de competitie leider de promotie van Luctor naar de derde klasse. Volharding-Luctor 11-18: Op het ziedend warme kunstgras in Yer- seke nam het jeugdige Luctor het voortouw en sloeg voor rust een klein gaatje (6-8). Volharding deed verwoede pogingen om aan te sluiten, maar werd ontmoedigd door de verzorgde lange aanvallen van Luctor. De Terneuzenaren vergrootten na rust de voor sprong snel tot 7-11 en gooiden de wedstrijd daarna in het slot. „Met deze talentengroep is promotie naar de derde klasse slechts een kwestie van tijd", aldus een trotse coach Peter Durink. Met de winst op zak waande hij zich in de wachtkamer naar de derde klasse. Alleen de beste vier nummers twee zouden immers promoveren. De weging zou pas een dag later plaatsvinden, nadat ook de zondagploegen hun eind- saldi hadden bereikt. Tot verrassing van Luctor bracht competitieleider Remco Winter op zaterdagavond echter al heu gelijk nieuws. Op basis van de in gevoerde uitslagen was Luctor al gepromoveerd naar de derde klasse. BKC Jordan Lee van Maaren uit Vlissin gen toonde zich zaterdag de sterk ste crosser op het Scheldecircuit in Rilland-Bath. Ondanks de tropi sche temperaturen hadden zich de nodige crossers gemeld. Wel wer den er wat klassen samengevoegd om een zo aantrekkelijk mogelijk programma aan te bieden. Er stonden twintig rijders aan de start bij de sterkste klasse, de juni oren en senioren. Drie rijders wis ten zich in de eerste manche licht af te scheiden. Uiteindelijk stuurde Van Maaren zijn Husqvarna naar de overwinning na een spannend ge vecht met Nick Horsten uit Eind hoven. De laatste verblijft regelma tig tijdens vakanties bij Van Maaren en dan gaan ze samen naar de cross. Daar zijn ze echt aan elkaar ge waagd. In Rilland was dat niet an ders. In de tweede manche voerde Horsten lange tijd de meute aan voor Van Maaren. Tegen het eind draaide de Vlissingse crosser toch de rollen om en won opnieuw. Bij de veteranen was Leo van der Cingel uit Oosterland met een vijfde plaats in de dagklassering de beste Zeeuw. Bij de 85 cc grote wie len werd Maicky Bonsel uit Kui taart in beide manches tweede. maandag 29 mei 2017 Animo speelt zich veilig In de hoofdklasse van de lande lijke tenniscompetitie stelde het vrouwenteam van Animo tegen DTB in Delft met een 5-1-zege be houd veilig. DTB en GLTC Be Quick (waar Animo een week eerder met 4-2 van won) degra deren daardoor naar de eerste klasse. Henk van de Voorde Vlissingen - Natascha van Strien Captain Natascha van Strien van Animo in actie. Behoud in de landelijke hoofdklasse is inmid dels veiliggesteld, foto peter nicolai JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Luctor: Jasper de Pooter 4, Adrie de Jonge 3, Marjolein Du- rink, Karlijn den Hollander, Jasmijn Hamelink, Evi Lauret en Anthony van de Velde 2, Martijn Bakker 1. BKC-Zierikzee 10-9. Scores BKC: Mariëlle Faas, San dra de Reu, Vivian Salomé, Bart de Baare en Michiel Zwanenburg 2. Herman Heuvink Rilland-Bath

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64