Veraart heeft geen angst meer mBras Degelijke overwinning voor hockeysters Rapide HaisB 17 Titel HVV'24 na zege met dubbele cijfers staat buiten de eerste driehon derd. Het duo geniet in Vlissin- gen. Vorig jaar waren ze er ook. „Het is een goed georganiseerd evenement", vertelt Chaparro. „Maar als ik een punt van kritiek mag geven", zegt Posner, „het is hier erg vies. Er liggen allerlei kleine stukjes troep in het zand, net als vorig jaar. Binnenkort heb ben we een toernooi in Barcelona, daar hebben we daar bijvoorbeeld nooit last van." „Wat is dit voor poppenkast?", zegt een van de badgasten ter hoogte van de tribune bij het cen tre court van het beachvolleybal- veld gekscherend tegen een vrien din. Tussen de tientallen velden in heeft ze ternauwernood een plekje kunnen bemachtigen om haar handdoek neer te leggen. De beachvolleyballers duiken gewil lig onder hun parasol in de hoek van het veld bij de time-outs die na enkele punten telkens plaats vinden. Sporten bij tropische temperaturen als deze is voor de meeste sporters op het strand van Vlissingen geen nieuw fenomeen, maar blijft fysiek zwaar. „Je bent de hele tijd kapot en je zweet constant", zegt bossaballer Stefan Vergouwe daarover. „Maar we spelen ook wel eens toer nooien wanneer het regent. Dan moet je dat veld in de regen opzet ten en kan je er vervolgens nog niet eens op spelen, want dat mag niet als het nat is." Vergouwe heeft dan liever dat het net wat te warm is „Dan is er ook meer publiek. Wat dat betreft is het dit week einde ideaal", vertelt hij al wij zend naar enkele enthousiast springende kinderen op het naast hem gelegen bossaball-speelveld. Jacob Wijnstra wilde zijn over winning van vorig jaar herhalen, maar onderweg had de Kapelle- naar te veel van zijn krachten ge vergd. Dat werkte in het voordeel van Veraart die in de slotfase in de straten van Wissenkerke de Zeeuwse titelverdediger van zich afschudde. De warmte teisterde het peloton zaterdag op het voormalige eiland Noord-Beveland. Dat betekende dat slechts een klein deel van de gestarte deelnemers de volle af stand hebben afgelegd. „Dat was wellicht nog wel de grootste tegen stander van vandaag, die warmte", moest Veraart later ook bekennen. Die inspanningen was hij al snel vergeten toen de Belg als winnaar was gehuldigd. „Het gaat de laatste weken uitzonderlijk goed. Ik kan nu een koers afmaken en daar had ik in het verleden behoorlijke pro blemen mee. Daar ben ik in ge groeid en ik hoef voor niemand meer angst te hebben. Daarom ben ik hier vandaag ook de strijd aan gegaan", aldus Jelle Veraart. De Belg had de situatie goed in geschat. Hij had immers ook ge zien dat Wijnstra met name in de lokale ronden erg actief was ge weest, zelfs nog een complete ronde op kop had gereden en dat brak hem in de slotfase behoorlijk op. Wijnstra kon de lange spurt Ik kan nu een koers afmaken en daar had ik in het verleden behoorlijke problemen mee van Jelle Veraart niet meer beant woorden en moest genoegen ne men met de tweede plaats op zes seconden van Veraart. Het trio Remco Bertelink, Stefan Laureijssen en Pim Achterkamp mocht de overige ereprijzen verde len. In de vierde klasse bij de mannen moest Rapide met te ruime 4-0-cij- fers buigen voor kampioen Tempo. Olympia miste door personele pro blemen zowat de gehele voorhoede en dat had zijn uitwerking in het duel bij Zevenbergen. Scoop Delft-Rapide 0-2: In de eer ste helft kon Scoop nog enige te genstand van betekenis bieden. Toch was Rapide in die periode al gevaarlijker en drukte dat via een counter uit 0-1 door Frederique van Tatenhove. In de tweede helft was er sprake van éénrichtingsverkeer. Scoop kon niet en een oppermachtig Rapide wekte de indruk dat het bij deze voorsprong niet zo nodig meer hoefde. Het jeugdige team uit Hulst stelde een kwartier voor tijd ogen schijnlijk geroutineerd de winst veilig. Eva d'Hooghe tekende uit een afgeslagen strafcorner voor de 0-2. Mannen, vierde klasse. Tempo-Rapide 4-0: Door de warmte besloten beide teams extra drinkpauzes in te voeren. Daardoor werd dit duel in vier delen gespeeld. Rapide, met twee A- en twee B-jui- oren in de gelederen, kwam in de eerste helft ongelukkig met 1-0 ach ter. Die jeugdspelers draaiden ove rigens bijzonder goed mee op dit seniorenniveau, maar konden ook niet voorkomen dat de thuisploeg in de tweede helft het verschil maakte. De eindstand van 4-0 gaf overigens wel een geflatteerd beeld van de Mannenteams van zowel Rapide als Olympia treden met vertimmerd team aan en verliezen allebei in vierde klasse juiste veldverhouding. Zevenbergen-Olympia 4-1: Olym pia kampte eveneens met personele problemen. Het miste nogal wat aanvallers. Daarom probeerde de ploeg uit Ter- neuzen om door compact spel via counters toe te slaan. Dat had aan vankelijk succes, want Paco Vinger- hoets bracht Olympia op voor sprong uit een strafcorner. Toch boog de thuisploeg voor de rust de stand om in 2-1. Naarmate de tweede helft vorderde ging Olympia nadrukkelijker op zoek naar de gelijkmaker. Dat werd door de thuisploeg afgestraft. Toen kort voor tijd de 3-1 viel was de mentale weerbaarheid gebroken en moest Olympia ook nog een vierde tegentreffer toestaan. HULST HW'24 is zaterdag kam pioen geworden in de vierde klasse van het vrouwenvoetbal. In de beslissingwedstrijd om de titel werd SSV'65 met dubbele cijfers (10-2) geklopt. In Hulst zette HW'24 de ploeg uit Goes al snel op een kansloze 5-0 achterstand bij de rust door doel punten van Caitlin Peeters, Dewi Mariman (3) en Marieke Kwast. Daarna volgden nog eens vijf tref fers van Liza Catseman, Tessa Braem (2) en nogmaals twee keer Dewi Mariman. De vrouwen van HW'24 spelen nog maar drie jaar in competitieverband. Huub Jans sen wordt de nieuwe trainer. S0SMB4U maandag 29 mei 2017 poppenkast? Het bossaball zorgde voor de nodige oehs en aahs bij het publiek. FOTO RUBEN OREEL Voor Jelle Veraart ging het de laatste weken steeds cres cendo. De laatste weken be haalde de coureur uit het Belgi sche Essen reeds enkele over winningen in de criteriums. En nu had hij blijkbaar zijn zinnen gezet op een zege in de Ronde van Noord-Beveland. En dat lukte. Wim de Vos Wissenkerke - Jelle Veraart 9-' Jacob Wijnstra (in tweede positie) had in de finale niet de ener gie meer om Jelle Veraart van de zege te houden, foto johan van der HEIJDEN Het vrouwenteam van Rapide won in de derde klasse van de hockeycompetitie op een dege lijke wijze met 2-0 de uitwed strijd tegen Scoop. Peter Snelders Vlissingen Vrouwen, derde klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63