Vestingcross aanleiding M terugkeer koers in Hulst Dirk Boehlé wint opnieuw 16 BEACH CLASSICS BADSTRANDA Darters van RCT grijpen laatste strohalm door dikke zege Sporters en zonaanbidders liggen door elkaar op het strand in Vlissingen. „Je bent de hele tijd kapot en je zweet constant", zegt bossaboller Stefan Vergouwe. Thijs de Lange moet leiderstrui afstaan in clubcompetitie a cfi (Beïïezza De darters van Racketcen trum Terneuzen (RCT) zijn niet langer hekkensluiter in de overgangsklasse van de Su perleague. De Terneuzense darters wonnen zaterdag met overtuigende 8-2 cijfers van Makkers van Markzicht uit Nunspeet. Daardoor klom RCT, ten koste van De Walrus, naar de voorlaatste plaats. In het Rac ketcentrum van Terneuzen gaven de dubbels de doorslag. De combinaties Dylan van de Velde-Wesley van Hoeijen en Kevin Blomme-Rowdy Scho remans wonnen alle partijen, wat vier punten voor RCT op leverde. In de single-partijen was de stand in evenwicht. Van Hoeijen en Blomme zorgden voor de Terneuzense winst. RCT startte met een zege in de zogenaamde Round Robin. Blomme won ook de afsluitende solopartij met 4-3. De Belg bevestigde zijn uitstekend optreden met het gooien van vier 180'ers. Tugspotters houden het hoofd koel Ton ijskoud de beste Toptijd op 1500 meter Eerste zege Van Damme BEACHVOLLEYBAL Beach Classics gespeeld: beachsoc- cer en beachvolleybal. Tussen de wedstrijdvelden in liggen honder den badgasten bij te bruinen in de zon. Het is een kleurenpalet van handdoeken, tenten, parasols en opblaasbare waterbanden, in fla mingo- en donutvorm, als je het kan verzinnen, bestaat het. Tropi- Vinicius Chaparro en Louis Posner zitten tegen de rand van de boule vard in Vlissingen, pal voor de Sar- dijntoren. De twee beachtennissers hebben zojuist een wedstrijd afge werkt en vinden nu verkoeling in de schaduw. Zowel de afgetrainde Chaparro als de iets breder ge bouwde Posner heeft een zwart shirt met een lichtgroene baan in het midden aan. Om hun ogen te gen de brandende zon te bescher men dragen ze beiden een sport- bril, die strak om hun hoofd ge klemd zit. Ze zitten er relaxed bij. De Braziliaan (Chaparro) kijkt wat op zijn telefoon. De Arubaan (Posner) kijkt voor zich uit over het Vlissingse badstrand. Hij ziet tal loze tennisballen door de lucht vliegen. Het grote luchtkussen met trampolines waar rechts van Posner bossaball op wordt gespeeld, ligt nog net binnen zijn gezichtsveld. Spectaculaire omhalen en keiharde smashes wisselen elkaar in rap tempo af bij de van oorsprong Spaanse sport, een combinatie van volleybal, voetbal en turnen. Een stuk verderop, aan de rech terkant van het badstrand, worden de overige twee sporten van de eer ste officiële editie van de Zeeland Er liggen allerlei stukjes troep in het zand, net als vorig jaar sche muziekklanken, (buiten landse) juichkreten en gejoel van spelende kinderen zijn hoorbaar op de achtergrond. Chaparro is de nummer 29 van de wereld bij het beachtennis, Posner Wielrenner Thijs de Lange heeft zijn leidende positie in de stand van de clubcompeti tie moeten afstaan aan David Dekker. De renner uit Katten- dijke eindigde in de Omloop van de Hoekse Waard als 31ste. Dekker won de vierde wedstrijd van de clubcompe titie. De zoon van voormalige wielrenner Erik Dekker was de sterkste van een kopgroep van vier. „Te weinig wind en nooit weg kunnen komen", velde de Lange op twitter zijn oordeel over de Zuid-Hollandse koers. „De benen waren ook niet goed genoeg." De Zeeuwse coureur eindigde in een groep achter Dekker op veertig se conden. De renner van ZRTC Theo Middelkamp staat in de stand van de clubcompetitie na za terdag op plek vijf met 130 punten. Leider Dekker (He- del) heeft 170 punten verza meld. Nummer twee Björn Bakker en nummer drie Jaap Kooijman volgen op respec tievelijk 10 en 32 punten. Onder meer enkele betrokkenen bij de Vestingcross van eerder dit jaar waren van mening dat deze traditie weer terug moest keren. Daarom rijden de renners vanavond hun wedstrijd door de Hulster binnen stad. Ditmaal onder de auspiciën van TMZ (Trimbelangen Midden- Zeeland), maar omdat de wedstrijd meetelt voor het overkoepelend klassement van de vrije bonden In Hulst starten vanavond TMZ en Waod voor het eerst gezamenlijk mag verwacht worden dat ook een behoorlijk aantal coureurs van de Belgische Waod van de partij zal zijn. Er is gekozen voor TMZ omdat de goede tijden met veel renners met een KNWU-licentie er niet meer zijn en TMZ toch altijd met ruim honderd renners aan het vertrek verschijnt. Dat moet de basis wor den voor een aantrekkelijke wed strijd waarvoor het eerste start schot om 18.45 uur zal klinken voor de 40+ en de D-categorie waarna om 20.00 uur de amateurs en de S/P-klasse het programma zullen besluiten. maandag 29 mei 2017 DARTS OUTDOOR SOCCER, WIELRENNEN Snikheet was het tijdens de elfde editie van het outdoor- soccertoernooi in Spui, maar dat weerhield de deelnemers er niet van om verbeten voor de winst te strijden. Zaterdag schreef Tugspotters.com (witte broeken) het evenement op zijn naam, door in de finale met 2-1 te winnen van Rijnberg Transport. Jasper Koch (Rijnberg Transport) werd uitgeroe pen tot beste speler van het toernooi, foto peter nicolai ATLETIEK Atlete Leonie Ton uit Wissenkerke heeft in de verzen gende hitte een 50 kilometerloop in Amsterdam gewon nen. De Zeeuwse had 3 uur, 44 minu ten en 31 seconden nodig voor de loop en was de snelste van iedereen. Ton is in voorbereiding op het WK trail, dat op 10 juni in het Itali aanse Nadia Paglio wordt gehouden. ATLETIEK Tim van den Broeke uit Vlissingen reali seerde in het Belgi sche Oordegem een persoonlijk re cord op de 1500 meter. De Zeeuwse atleet liep 3 minu ten en 50,64 se conden. Hiermee klom hij naar de achtste plaats op Zeeuwse ranglijst aller tijden die sinds 1979 aangevoerd word door Henk Lindner met 3.43.6. Wat is dit voor 'n SKEELEREN Skeeleraar Rico van Damme uit Yer- seke won in Gouda de vierde wedstrijd in de Marathon Cup. De Zeeuwse belofte, die in de winter met veel blessureleed te kampen had, kwam solo over de finish. In de A-categorie reden Niels (op trai ningskamp) en Erwin Mesu (ge blesseerd) niet mee. Arwin Willemsen Vlissingen - Vinicius Chaparro M Vinicius Chaparro. foto ruben oreel Beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst zorgde voor Zeeuws succes op de slotdag van de Zee land Beach Classics. De Zeeuws-Vlaming won samen met Steven van de Velde het eredivisie- toernooi in Vlissingen. In Vlissingen waren Boehlé en Van de Velde in de finale te sterk voor Sven Vismans en Jannes van der Ham. Na verlies in de eerste set won nen ze vervol gens met 21- 14 en 15-11. Het was de tweede zege dit seizoen in de eredivisie voor Boehlé en Van de Velde. Eerder wonnen ze al in Werken dam. In Arnhem verloren ze de finale. Bij het beachtennistoer- nooi werd het Schouwse duo Ronald van Slooten/Pieter Boot tweede. In de finale moesten ze het Bel gisch/Italiaanse duo Polleta/Branchini felici teren. Beach Soccer Zeeland eindigde zijn toernooi als derde. De Kermiskoers van Hulst is weer terug. Het is alweer enkele jaren geleden dat de wielren ners de jaarlijkse kermis in de Reijnaertstad afsloten. Waar is de tijd gebleven dat het er zwart liep van het volk om de coureurs te komen aanmoedigen en vooral ook bekijken. Wim de Vos Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62