Nancy van de Ven eindigt op plek twee in Franse WK-wedstrijd Ook in Albstadt kan Vader niet overtuigen Sterkhoudster zwaait af met nederlaag tegen kampioen PKC: 18-22 15 Na twintig jaar in het rood-witte shirt van TOPArnemuiden gaat de 23-jarige korfbalster voor een stap hogerop. Ze blikt terug en kijkt vooral ook vooruit. zv I et een flinke bos bloemen in haar handen en tranen in haar ogen verliet I korfbalster Anita de Ridder zaterdag het veld. De 23-ja- rige Arnemuidse speelde haar laat ste wedstrijd voor TOP, tegen kampioen PKC uit Papendrecht (18-22-nederlaag), en trainer Arco Goedkoop gunde haar vlak voor tijd een publiekswissel. Het ap plaus barstte los en dat deed wel iets met De Ridder. „Het is heel moeilijk", gaf ze, na dat ze haar emoties de vrije loop had gelaten, eerlijk toe. „Moeilijk, omdat ik een ploeg achterlaat waarin ik heel veel geïnvesteerd heb en waarmee we een super ni veau hebben bereikt. Moeilijk om dat heel mijn familie- en kennis senkring hier zit. En ik heb ook veel in de jeugd gedaan, ploegjes ge traind en dat soort dingen. Ja, dat vind ik allemaal gewoon heel lastig om achter me te laten." Raar is dat niet. Bijna haar hele le ven liep ze op en rond de velden van TOP Arnemuiden. Toen ze drie jaar was, begon ze al met korfballen en daar is ze nooit meer mee ge stopt. In totaal heeft ze dus twintig V jaar doorgebracht bij de club die in middels wel 'haar' club genoemd mag worden. „Dat heeft me veel mooie mo menten opgeleverd", blikte De Rid der terug op de twee decennia die ze voor de Arnemuidse korfbalclub speelde. „Bijvoorbeeld de play-offs om promotie naar de Korfbal League van vorig jaar. Dat is wel een van de hoogtepunten. Of toen we in de B-junioren om de Neder landse titel mochten spelen." Echte dieptepunten heeft ze niet gehad bij de club. „Ik heb eigenlijk Met Oranje zou ik ook heel graag ooit een titel willen winnen. Dat is mijn allergrootste droom altijd wel in een stijgende lijn geze ten en toegewerkt naar een plek in het eerste." Maar op persoonlijk vlak heeft ze wel enkele moeilijke momenten meegemaakt. „Mijn blessures. Ik heb er twee keer lang uit gelegen, door een kruisband blessure en een achillespeesbles sure. Dat was erg moeilijk." Maar nu is De Ridder fit en kan de blik op de toekomst. Een toe komst die voorlopig niet in Arne muiden ligt, als het om korfbal gaat tenminste. Want de sterkhoudster stopt niet voor niets bij TOP. Ze is vol ambitie, heeft zin in een nieuw avontuur en wil zich graag bewij zen op een hoger niveau. „Ik ben op zoek naar een nieuwe uitdaging", vertelde De Ridder. En tijdens die zoektocht hoopt ze een club te vinden waar ze meteen een goed gevoel bij krijgt. „Eigenlijk hoop ik datzelfde gevoel te vinden wat ik hier bij TOP altijd heb ge had." Waar dat zal zijn, is voorlopig nog even gissen. „Een aantal clubs heeft zich al gemeld", gaf de Wal- cherse aan. „Maar er zijn meerdere verenigingen waartussen ik twijfel. De komende tijd gaan we in ge sprek. Binnen één week, misschien twee, hoop ik te kunnen vertellen waar ik ga spelen." Hoogste niveau Wat wel zeker is, is dat De Ridder op het hoogste niveau actief wil zijn. „En ik wil mezelf graag kun nen blijven ontwikkelen", voegde ze toe. „Er zijn een paar punten waar ik echt nog stappen op kan en wil maken. Mijn schot wil ik bij voorbeeld verbeteren en ook in de één-tegen-één-situaties wil ik ster ker worden." Bovendien is ze ook erg prestatie gericht. Als ze een club kiest, doet ze dat namelijk niet zomaar. Prijzen pakken, dat moet het doel zijn. „Ik wil graag meedoen om de landsti tel. Op het veld en in de zaal. Ik wil gewoon heel graag op het aller hoogste niveau spelen. En de ploe gen waartussen ik nu nog twijfel, zijn ook ploegen waarmee dat zeker kan." En dan is er nog een wens. De wens om het Nederlands team te halen. „Met Oranje zou ik ook heel graag ooit een titel willen winnen. Dat is mijn allergrootste droom", besloot De Ridder met een twinke ling in haar ogen. Om vervolgens de bos bloemen die voor haar voeten lag op te pakken en richting de kleedkamer van TOP te huppen. Voorlopig voor de laatste keer 'haar' kleedkamer. ERNÉE Motorcrossster Nancy van de Ven uit Vlissingen is tweede ge worden tijdens de derde wedstrijd om het wereldkampioenschap. In het Franse Ernée finishte ze zater dag als tweede in de eerste manche en werd ze gisteren vierde in de tweede race. Dat was in het alge meen klassement voldoende voor plek twee. Van de Ven begon uitstekend aan de grand prix in Frankrijk. Op de eerste dag, waarop ze lang aan de leiding reed, hoefde ze alleen rege rend wereldkampioene Livia Lan celot voor zich te dulden. Het ver schil tussen beide was slechts een kleine drie seconden. Ook Courtney Duncan, de leid ster in het klassement om het we reldkampioenschap, haalde de Vlis- singse nog in. Maar kort daarna crashte ze, waardoor ze geen rol van betekenis meer kon spelen in de race. Dat overkwam later ook Kiara Fontanesi, die uiteindelijk nog wel als vierde finishte. Tijdens de tweede manche hield Duncan haar motor wel overeind en liet ze zien één van de beste cou reurs ter wereld te zijn. Zij schreef de tweede race dan ook op haar naam. Van de Ven eindigde op de vierde plek. Dat leverde haar de tweede plaats in het eindklassement op. Daarin moest ze, net als tijdens de eerste manche in Frankrijk, alleen Livia Lancelot voor laten gaan. Zo liep ze wat in op de concurrentie. In de strijd om de wereldbeker staat Van de Ven nu op plek vier, waar ze voorafgaand aan de derde wedstrijd om de wereldtitel ook al stond. Haat achterstand op Kiara Fontanesi, die de leiding overnam van de onfortuinlijke Duncan, be draagt twaalf punten. Over een kleine maand staat de volgende wedstrijd in het kader van het wereldkampioenschap op het programma. Die wedstrijd wordt op 23 juni verreden in het Tsjechi sche Loket. ALBSTADT In de tweede wereld bekerwedstrijd van dit seizoen eindigde Milan Vader in het Duitse Albstadt op een teleurstel lende 22ste plaats. „Het gevoel was wel al beter dan vorige week", zei de mountainbiker uit Middel burg. „Maar ik rij niet zoals ik be hoor te rijden." Vorige week werd Vader in de eer ste wereldbekerwedstrijd 46ste. Daardoor was hij zijn startplek op de eerste rij kwijtgeraakt. Vader vertrok vanaf de achttiende plaats, voor een wedstrijd over een start ronde plus zes hele ronden. Direct na de start volgde een lange klim, waarin de favorieten zich op kop nestelden. Vader startte voorzich tig, kwam na de eerste ronde als achttiende door op veertig secon den van de kopgroep en had na de tweede ronde een achterstand van 1.11 minuten. In de laatste twee ronden zakte Vader enkele plaat sen en moest uiteindelijk genoe gen nemen met de 22ste plaats. „Het was niet om over naar huis te schrijven", reageerde hij enigszins teleurgesteld. De overwinning ging naar de Italiaan Nadir Colle- dani. Zaterdag eindigde Zoë Mulder uit Heinkenszand in hetzelfde Albstadt op de zesde plaats bij de junioren-dames. maandag 29 mei 2017 De Ridder laat emoties de vrije loop tijdens afscheid Daniel Vervelde Arnemuiden r ▲Anita de Ridder (met bal) kwam zaterdag voorlopig voor het laatst in actie namens TOP Arnemuiden. Ze kon niet voorkomen dat haar ploeg verloor van kampioen PKC. foto ruben oreel -Anita de Ridder, speelster van TOP Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61