Genieten aan de Rijn Zelfrijdende auto went nog niet 5 Balen van tv-reclame kweekzalm Het aantal tv-reclames van su permarkten voor kweekzalm is de afgelopen negen maanden meer dan verdubbeld ten op zichte van dezelfde periode een jaar eerder, stelt Wakker Dier. De dierenwelzijnsorganisatie is boos: „Kweekzalmen leiden een afschuwelijk leven." Albert Heijn, Jumbo, Lidl, Plus en Coop deden mee aan de extra reclame, aldus Wakker Dier, dat zich beroept op gege vens van onderzoeksbureau Nielsen, dat de mediabestedin gen registreert. Kweekzalm in Nederlandse supermarkten komt vooral uit Noorwegen. „Kweekzalmen leven met hon derdduizenden soortgenoten opgepropt in grote kooien in een fjord. Ze leven dicht op el kaar en worden daardoor vaak agressief en depressief." Noorse kwekerijen kampen al jarenlang met zeeluizen. Donald Trump heeft allang gewonnen van de Amerikaanse media Motorrijder verliest 9.000 euro op snelweg Op een snelweg in de Duitse deelstaat Beieren regende het zaterdagnacht bankbiljetten. Een zakenman op een motor verloor in de buurt van Ingol- stadt de dagopbrengst van 9.000 euro, een plastic tas vol bankbiljetten. Het papiergeld dwarrelde over de snelweg. De 36-jarige man stopte en probeerde wanhopig het geld bijeen te rapen. Agenten hiel pen en zetten de snelweg af. De man vond 7.500 euro terug. Kras.nl/53675 of bel 0900-96977ocPg Slechts een derde van de Neder landers is enthousiast over de komst van zelfsturende auto's, zo als die van Tesla. Ruim de helft van de automobilisten (55 procent) wil zelf blijven rijden, 12 procent maakt het niet uit. Dat blijkt uit onderzoek door Maurice de Hond in opdracht van het nieuwe plat form Zelfsturing. Ook over andere technologieën bestaat veel scepcis. Zo zeggen ruim negen op de tien mensen geen enkele behoefte te hebben aan bankieren via Facebook of Whatsapp, iets wat in China al heel gewoon is en in 2019 ook hier mogelijk wordt. Het onderzoek, waarvoor 1.500 mensen zijn gepeild, is gedaan op verzoek van Zelfsturing.it, een nieuw initiatief van trendwatcher Vincent Everts. „Zelfsturing is de toekomst", zegt Everts, die voor ziet dat de arbeidsproductiviteit van werknemers dankzij nieuwe technologieën fors hoger wordt. „Werknemers kunnen méér in minder tijd doen doordat robots taken overnemen, auto's zelfstan dig gaan rijden en smartphones slimmer worden." Dat Nederlanders sceptisch staan tegenover nieuwe technolo gie, zegt Everts weinig. „Als men sen zien hoe makkelijk iets werkt, gaan ze het vanzelf gebruiken." Een kwart van de werknemers vindt al dat werkgevers hen veel zelfstandiger laten werken dan vroeger. Thuis- en flexwerken dra gen daar aan bij. In zes op de tien bedrijven streeft de werkgever naar meer zelfsturendheid van werknemers. Nederlanders willen ook dat de overheid een sturende rol speelt. Zo willen zes op de tien dat smart- phone-makers worden gedwon gen een functie in telefoons te stoppen zodat achter het stuur al leen handsfree gebeld kan worden. maandag 29 mei 2017 AMSTERDAM Verbonden door hun liefde voor honden én verbolgenheid over de zwarte lijst die na een reeks bijtincidenten dreigt voor hun viervoeters, protesteren zo'n 40 baasjes en hondenlief hebbers in Enschede. Ze moeten niets hebben van strenge maatregelen voor 'hoog-risicohonden' zoals pitbulls, staffords, sommige herdersoorten en bulldogs, fotoanninaromita lan Buruma De eerste Nederlandse hoofdredacteur van The New York Review of Books relativeert het belang van zijn benoeming. INGOLSTADT Kom tot rust tijdens een wandel- of fietstocht door het schilderachtige landschap of ontdek de sfeervolle Altstadt met gezellige restaurantjes en cafés. Kleinschalig hotel in Monheim Am Rhein direct aan de Rijn Inclusief ontbijtbuffet, gebruik wifi en parkeren Tip: maak zeker een uitstapje naar Keulen en Düsseldorf 3§l| Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Zelfrijdende auto's komen rap dichterbij, maar de meeste Ne derlanders moeten er nog wei nig van hebben. David Bremmer Amsterdam HOEZO BIJTGEVAARLIJK? Autovakantie Duitsland Nu met extra korting! 3-4 dagen al v.a. MMhBMS'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5