u Goal in extremis nekt FC Axel ft Zeelandia komt tekort 13 We moeten volgend seizoen minimaal voor hetzelfde gaan. Meedoen om promotie dus SM nen, waarbij Joan van Belzen de bal onder zijn armen door zag gaan. Het was een mentale tik voor Vlis singen, dat een minuut later ook de o-2 moest slikken. Linksbuiten Na bil Hadui sneed het strafschopge bied in en bediende Mare Boshoff, die Van Belzen in de korte hoek kansloos liet. James tekende na ruim een uur spelen voor de 1-2 en daarmee kwam de hoop weer terug in de Vlissingse harten. Maar echt dicht bij de gelijkmaker kwam de Wal- cherse ploeg niet. Spelmaker Ra- chid Bouyaouzan schoot alle hoop tien minuten voor tijd aan diggelen (1-3), waarna Boshoff er met een fraaie treffer ook nog 1-4 van maakte. Afscheid De nieuwe trainer John Karelse mag komend seizoen met Vlissin gen een poging wagen om te pro moveren naar de derde divisie. „We krijgen een wat andere selectie en een nieuwe trainer", keek Hoessein KARAKTERISTIEK Bouzambou alvast vooruit. „Dan moeten we minimaal voor het zelfde gaan. Meedoen om promo tie." Dat wil Ruud Pennings ook graag, met zijn nieuwe club Halste ren. „De afgelopen weken heb ik wel een paar keer over mijn af scheid nagedacht", zei hij. „We hebben de afgelopen tien jaar wel iets neergezet bij deze club. Vlissin gen is van ver gekomen, maar ik ben trots op waar we nu staan. Ik hoop dat de stap naar de derde divi sie er nog een keer in zit." OOST-, WEST- EN MIDDEN- BEERS Zeelandia Middelburg speelt ook volgend seizoen in de eerste klasse. De ploeg verloor gis teren op bezoek bij Beerse Boys met 3-2 en dat was, na het 3-3-ge- lijkspel van vorige in Middelburg, niet genoeg voor een plekje in de finale van de nacompetitie om promotie naar de eerste klasse. Voorafgaand aan het duel hadden de Middelburgers nog een vrij re delijke kans om de finale te berei ken. Een kleinst mogelijke zege was immers genoeg. Maar al snel ging het mis. Bij rust leidde Beerse Boys met 3-0. Twee late goals van Daniël Wissel waren niet genoeg om het tij nog te keren: 3-2. Het eerste duel in de eerste ronde van de nacompetitie om promotie naar de eerste klasse was in Axel in 1-1 geëindigd. Vier minuten voor tijd zorgde Bart Rijckaert af gelopen zaterdag met een straf schop voor de terechte gelijkma ker, maar in de slotminuut schoot Quincy Bartens de thuisclub uit een counter alsnog naar de vol gende ronde. Daarmee won de ge lukkigste ploeg. Fonnie heeft voor het vlammetje in deze selectie gezorgd Het duel kende twee gezichten. In de eerste helft was GJS sterker, na rust domineerde de ploeg van het trainersduo Fonnie Verstrae- ten-Hubert van den Hemel. „Voor rust hebben we afwachtend ge speeld, want met deze warmte kun je niet een hele wedstrijd druk zetten. Wij waren conditio neel sterker", vond Verstraeten. Daarom was GJS-trainer Cees Lagendijk blij dat er geen verlen ging kwam. Lagendijk was ook opgelucht dat David Destorme, die in Axel zo fraai scoorde, van wege een communiefeest ont brak. Urmeion Martis, die het eer ste duel miste, was wel van de partij. „Na rust was hij gevaarlijk", vond de winnende trainer. Scheidsrechter Rick van Dee bestrafte in de derde minuut het vasthouden van Axel-verdediger Angelo Plasschaert met een straf schop, die door slachtoffer Quincy Bartens zelf werd benut. Axel kreeg één mogelijkheid via Ivo Verstraeten, maar GJS-doel- man Raymon den Haan stopte het schot. De thuisclub bleef via de snelle Bartens gevaarlijk. Doel man Mitchell Braafhart hield zijn ploeg in de wedstrijd. In de tweede helft zette Axel de Zuid-Hollandse tegenstander on der druk. Rijckaert, die aanvallen der ging spelen, was de vormge ver. Kansen waren er voor Dennis le Feber (te slap schot) en Marco Plasschaert (kopbal). Bovendien werd Martis in kansrijke positie binnen het zestienmetergebied onderuitgehaald, maar de scheidsrechter wuifde de Axelse protesten weg. De strafschop kwam er later als nog, toen Martis viel na lichame lijk contact. Rijckaert verzilverde het buitenkansje, maar uit een te genaanval scoorde Bartens de 2-1. „Dit doet best zeer. Ik had graag de finale gespeeld", aldus Fonnie Verstraeten, die betrokken blijft bij de club. Axel ging dit seizoen voor het kampioenschap, maar de nacom petitie bleek het hoogst haalbare. „Het was een wisselvallig seizoen. We hebben zes punten verspeeld tegen degradant Dauwendaele. Gelukkig ging David Destorme na de winterstop spelen, want an ders hadden we waarschijnlijk de nacompetitie niet gehaald", be weerden Ivo Verstraeten en Bart Rijckaert. De vaste waarden keken terug op een bewogen seizoen, ook wat de trainers betreft. Kees Wester- weele stopte in de winterstop vanwege zijn drukke werk. Fon nie Verstraeten nam zijn taken over. Omdat hij niet bevoegd was om de tweede klasse te trainen, trad Hubert van den Hemel later toe tot de technische staf. Rijckaert hekelde de slechte voorbereiding op het seizoen „Fonnie heeft voor het vlammetje in deze selectie gezorgd. De komst van Cees Houtepen is een goede zet." Daar voegde hij nog aan toe:. „Er moeten nog enkele spelers bij komen." maandag 29 mei 2017 sterker Quick - Hoessein Bouzambou, aanvoerder van Vlissingen 'A< P®» Bart Rijckaert (rechts) in actie tegen GJS. fotocamileschelstraete VC Vlissingen-Quick 1-4 (0-2). 17. Virgil Tjin-Asjoe 0-1, 18. Mare Boshoff 0-2, 62. Roycel James 1-2, 80. Rachid Bouyaouzan 1-3, 87. Mare Boshoff 1-4. Scheidsrechter: S. Veekamp (Enschede). Gele kaart: Raymond Wolff (VC Vlissingen). Aantal toeschou wers: 700. VC Vlissingen: Joan van Bel zen; Renzo Roemeratoe (46. Daniel Jansen), Jarreau Ma- nuhuwa, Milton Roemeratoe, Dangelo Martien; Quincy Gooding, Raymond Wolff, Salim Ben Sellam (73. Geraldi Geerman); Abdoe Abdenbi, Sai'd Bouzambou (46. Roycel James) en Hoessein Bouzam bou. Voor FC Axel zit het seizoen erop. In Gorinchem gingen de Zeeuws-Vlamingen zaterdag in de bakoven op sportpark Dalem tegen GJS strijdend ten onder: 2-1. Aector Doorns Gorinchem A Niels Gouka (rechts) in duel met Achtmaal-speler Chiel van Nispen. foto boaz timmermans Quick achter hem de promotie vieren, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59