II Breskens en Hontenisse klaren de klus O O) CD O fi. 12 NACOMPETITIE STRIJD OM PROMOTIEA Niet VC Vlissingen maar Quick promoveert naar de derde divisie. De Haagse ploeg wint de return met 1-4 en verpest zo het afscheid van trainer Ruud Pennings. Van der Lijke DeWeerdt Bruse Boys In de analyses na afloop draaide niemand bij VC Vlissingen er omheen. Promoveren naar de derde divisie was mooi geweest, maar het ticket ging naar Quick, dat gisteren in Vlissingen met 1-4 won en over twee duels gezien de veel betere ploeg was. „Ze hebben meer kwaliteit in huis, zo simpel is het", zei Hoessein Bouzambou. Trai ner Ruud Pennings sloot zich bij die woorden aan. „Ik had de club graag in de derde divisie af willen leveren", zei de scheidend trainer. „Maar we waren niet goed genoeg, tegen een hele sterke tegenstander." Quick had in Virgil Tjin-Asjoe een ijzersterke rechtsback die je in de hoofdklasse niet vaak ziet. En bij Vlis singen hadden ze ook mooie woorden over voor de middenvelders Sybren Bartlema en Raymond Baten, die sa men de dienst uitmaakten. De 28-ja- rige Baten, international van Aruba, speelde als een veldheer en maakte in beide duels duidelijk waarom het naar de tweede divisie gepromoveerde De Dijk hem heeft vastgelegd. „Ik weet zeker dat Quick volgend seizoen in de derde divisie bij de eerste vijf eindigt", zei Pennings. „Ze spelen in een klas sieke 4-3-3 en hebben hun speelwijze dit seizoen geperfectioneerd." Als de teleurstelling de komende da gen een beetje is gezakt, kan ook Pen nings met een tevreden gevoel terug kijken op dit seizoen. In de drie perio des in de hoofdklasse B eindigde hij met zijn ploeg respectievelijk als vijfde, achtste en vijfde, wat uiteinde lijk in de eindklassering in een vierde plaats resulteerde. Kampioen Blauw Geel'38 was een maatje te groot voor de concurrentie en Vlissingen moest ook nummer twee Quick en het als derde geëindigde OSS'20 voor laten gaan. Dat het vervolgens toch nog de finale van de nacompetitie haalde was knap, mede door de zwaarbevochten zege na strafschoppen tegen Jong FC Den Bosch. Maar de laatste stap, naar de derde divisie, bleek een brug te ver. „De laatste weken moesten we het zonder Yves Nyemb doen", keek Pen nings terug. „Daardoor misten we een aanspeelpunt en diepte voorin. Veel jongens kampten met blessures en konden daardoor niet brengen wat ze eerder in het seizoen wel konden brengen. Renzo Roemeratoe kon vaak opkomen en gevaar stichten, maar heeft al weken last van zijn voet. De wapens die wij hebben, waren er alle maal niet vandaag. Je zag ook dat de handelingssnelheid bij Quick hoger lag en zij zetten ook heel snel en goed druk. Ook daardoor kwamen wij niet aan voetballen toe. Quick verdient het om te promoveren." Ramadan Vlissingen liep in de laatste weken van het seizoen op het tandvlees. Bij som mige spelers bleek de conditie ook niet te zijn zoals die zou moeten zijn, wil je echt tot de laatste seconde kunnen blijven strijden. Dat de Ramadan dit weekend begon, hielp ook niet mee. Salim Ben Sellam, Abdoe Abdenbi en de broers Hoessein en Saïd Bouzam bou hadden in de nacht van zaterdag op zondag rond 4 uur voor het laatste gegeten en gedronken. Terwijl de zon op zijn lichaam brandde, keek Ben Sel lam na drie minuten al naar de klok. „Ik was kapot." Hoessein Bouzambou bekende het in de tweede helft wel te hebben gevoeld, net als Abdenbi. „In het laatste kwartier kon ik niet meer", vertelde de rechtsbuiten, die ook last had van zijn hamstring. Zaterdagavond kwamen Pennings en zijn selectie al samen om te bespre ken hoe alle spelers ervoor stonden. Wie kon spelen? En wie niet? Abdenbi gaf aan, ondanks zijn blessure, ge woon te willen starten, net als Renzo Roemeratoe en Quincy Gooding. De laatste liep vorige week in Den Bosch een knieblessure op, maar stond ge woon aan de aftrap. In de slotfase liep Gooding nog een hoofdwond op, die in het ziekenhuis gehecht werd. Tegen zes uur 's avonds keerde hij, drie hech tingen rijker, terug op het complex. Roycel James begon gisteren op nieuw op de bank, maar stond bij de start van de tweede helft wel op het veld. Vlissingen keek toen al tegen een 2-0-achterstand aan. Rechtsback Tjin- Asjoe schoot na 17 minuten de 0-1 bin- Veel jongens konden niet brengen wat ze eerder in het seizoen wel konden brengen Voor Steen zit het seizoen erop. De vierdeklasser verloor met 3-0 bij BSC, nadat er vorige week al met 0-2 werd verloren, en is uitgeschakeld in de na competitie om een plekje in de derde klasse. Breskens-Achtmaal 5-1: Vooraf be stond bij de thuisploeg volgens voor zitter Hans Bakker nog wat angst voor de snelle aanvallers van Achtmaal. In de wedstrijd zelf bleek er echter geen vuiltje aan de lucht voor een goed spe lend Breskens. Het werd binnen een kwartier 1-0 door Soufian Dooms, die een strafschop benutte, toegekend na een overtreding op Jan van den Broecke. Joris Corijn bracht vervol gens binnen het halfuur met twee treffers de 3-0 op het bord, beide keren op aangeven van Niels Gouka. De wedstrijd was hiermee beslist, zeker toen Ned de Looze met een fraaie vol ley de stand nog voor rust op 4-0 bracht. Fraai was ook de tegentreffer van de bezoekers een kwartier voor tijd: 4-1. Het laatste woord was echter voor clubtopscorer Dooms, die in de 88e minuut de marge weer op vier treffers bracht: 5-1. Alliance-Hontenisse 0-1: Bij de bezoe kers ontbraken Dennis Malcontent en Jeroen Verschuren aan de aftrap. De laatste werd in het hart van de defensie prima vervangen door Sebastiaan de Rijcke, hierbij geassisteerd door Mi chel Colpaart. De start van Hontenisse was sterk, maar zowel Pim van Jole als Tom Rijk verzuimden om hun ploeg al in de beginfase op voorsprong te bren gen. Hierna kwam de wedstrijd meer in evenwicht en het laatste deel van de eerste helft was voor Alliance, dat ech ter weinig gevaar wist te stichten. Ge vaarlijk werd het wel direct na de pauze, maar Thomas de Waal stond op de juiste plaats om de bal van de lijn te trappen. Tien minuten voor het einde viel de beslissing toen Maxim de Clip- pelaar een aanval opzette met Hubert Jan Roelands en deze vervolgens zelf afrondde: 0-1. BSC-Steen 3-0: De bezoekers begon nen na de 0-2-nederlaag van vorige week aan een moeilijke klus. Toen de nummer elf van de derde klasse via Angelo Bogers ook nog eens snel de score opende (1-0), vervloog bij Steen het laatste restje hoop. „We waren van plan wat aanvallender te gaan spelen dan vorige week. Maar ook na de vroege 1-0 wisten we eigenlijk zelf nauwelijks gevaarlijk te worden.", al dus Kenneth Triest, de topscorer die gistermiddag zijn laatste wedstrijd voor Steen speelde. Nog voor de rust verdubbelde Davey Matthijsse de voorsprong (2-0), waarna Joris van der Veeken kort voor tijd de eindstand op 3-0 bepaalde. maandag 29 mei 2017 I Wielrenner Nick van der Lijke uit Middelburg is achtste geworden in de Noorse rit tenkoers Tour des Fjords. In de laat ste etappe werd hij gisteren vijfde. Edvald Boassaon Hagen pakte de eindzege in zijn eigen land. 201 De 19-jarige bowl ster Elvira de Weerdt heeft za terdag de Youth Euro Trophy Finals in het Franse Reims gewonnen. Het is de beste prestatie uit haar carrière. Ze stond tegenover de beste acht bowl- sters uit Europa en pakte de zege met 204 punten gemiddeld. J Wesley den Hol lander is de derde aanwinst van Bruse Boys voor komend seizoen. Hij komt over van SSV'65 2. Eerder trok de ploeg uit Bruinisse, volgend jaar eersteklasser, al doelman Ti-Jey Bins (Den Bom mel) en spits San- der op 't Hof (WHS) aan. VC Vlissingen buigt voor Barry van der Hooft Vlissingen - Ruud Pennings Milton Roemeratoe verlaat teleurgesteld het veld, terwijl de spelers van In de strijd om promotie naar de derde klasse gingen zowel Bres kens als Hontenisse door naar de laatste ronde van de nacompetitie. Zij treffen hierin komend week einde beiden een derdeklasser, te weten BSC en Victoria'03. Jos van Belzen Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58