II Twee dagen muziek op Rock on the Kiosk Theehuisje van Hulst wordt paleis voor starters EN 19 Vrienden halen internationale Lowlands Wakeboard Tour naar Braakman in Hoek Een watersportevenement als familie festival met tropische temperaturen als bonus. Wake Event Terneuzen beleefde dit weekend de eerste editie. zv ële wedstrijd en publieksevene ment gekoppeld: de vrienden haalden de internationale Low lands Wakeboard Tour naar de Braakman. „]e kunt het vergelijken met de Grand Prix, maar dan voor watersport. De Braakman is een officiële locatie van de wedstrijd en er zijn professionals uit onder meer Duitsland en Portugal aan wezig." Dat er volgend jaar een vervolg komt, is voor de organisa tie nu al zeker. Ook voor wie de sport niet kent, is het namelijk spectaculair om te zien en de regio kent nog geen soortgelijk evenement. Wakeboar- den lijkt op waterskiën, alleen dan op een soort snowboard. Iemand hangt aan een touw achter een raceboot en springt over de golven die de boot creëert. Er worden zelfs salto's gemaakt. Mark van Hoorn uit Hoek kijkt met zijn twee zoontjes naar de stunts die de wakeboarders uithalen. Hij ge niet ervan. „Ik heb zelf een bootje gehad, dit is echt leuk om naar te kijken", zegt hij enthousiast. Wie zelf een poging op het wa ter wil wagen, kan kennismaken met andere watersporten zoals suppen. Vanuit het water bij het strand, waar kinderen spelen en ronddobberen op opblaasbare eenhoorns is alles ook goed te zien. Ook is er kinderanimatie en een springkussen. De organisatie heeft aan alles gedacht, want voor wie écht geen waterrat is, is er een barbecue en het afsluitende feest in de avond. vriendengroep en hebben één pas sie gemeen: watersport", zegt Ke vin, die als organisator al zijn spo ren verdiende met muziekevene menten Jazz a Delic en LETSGO We hebben als organisatie één passie gemeen: watersport Outdoor. Aan het evenement, met op vrijdag een wedstrijd voor wa keboarders, is vandaag een offici- Zand tussen je tenen, de thermometer die de dertig graden aantikt, de geur van zonne brandcrème in je neus, live-muziek van dj's én uitzicht op indrukwekkende stunts op het water. Het zijn Californische tafe relen aan het strandje bij de Braak man waar zaterdag Wake Event Terneuzen wordt gehouden. Het nieuwe evenement waarbij watersport en vermaak samen ko men, is een initiatief van de Zeeu wen Alfred Bac, Pieter Hammer, Harm Wattel, Peter Tanghe en Ke vin Tanghe. „We zijn een hechte PHILIPPINE Het centrum van Phi lippine verandert komend week end in een festivalterrein. Rock on the Kiosk wordt er voor de achtste keer gehouden. Het Marktplein en de muziekki- osk in het dorpscentrum worden omgetoverd tot een podium waar zaterdag en zondag gevestigde na men uit de regio, bands van net over de grens én lokaal talent optre den. Op zaterdag zijn er doorlopend optredens vanaf 14.00 uur. Achter eenvolgens spelen Gork A27, The Remedy Bluesband, The Small Things, The Brightt en Stillmode. Anne van der Heijden Band zijn die avond de afsluiter om 23.00 uur. Op zondag staan onontdekte muzikanten centraal tijdens Talent on the Kiosk, dat voor het vierde jaar wordt gehouden. In samenwer king met de organisatie van mu- ziekwedstrijd Steenworp krijgt jong talent de kans om zich te laten horen. Vanaf 14.00 uur treden Over De Rooie, Kiki de Klerk, Expired, Undercover Rhythms, Donna Nina en Smash op. De MFH Cover band zorgt vanaf 20.30 uur voor een spetterend afsluiting, met scheu rende gitaren en een optreden van maar liefst drie uur lang. Beide dagen in Philippine zijn gratis toegankelijk. Het theehuisje hoort bij het voor malige ING pand aan de Steen straat, dat verbouwd gaat worden tot appartementencomplex De Hulster Sociëteit. Het torentje zit ingebouwd in de ommuring van de achterplaats. Mattheeuws, zelf binnenkort bewoner van de Socië teit, wilde dat het huisje weer op een nuttige manier in gebruik ge nomen werd en koos voor een be stemming waar zijn hart ligt: on dernemen. Beginnersfouten „Ik wil het theekamertje steeds voor een jaar voor een zacht prijsje verhuren aan een jonge, startende ondernemer", zegt Mattheeuws. „Want we weten allemaal hoe het gaat: Ze beginnen thuis aan de eet kamertafel, de onderneming groeit, ze verhuizen naar de ga rage, en dan? In het theehuisje kunnen ze tijdelijk eigen kantoor houden, op een prachtige plek." Behalve een starter onderdak bieden, wil Mattheeuws in het theehuis ook een informatiecen trum voor starters onderbrengen. „Startende ondernemers zijn en thousiast als ze beginnen, maar ze maken daardoor ook vermijdbare beginnersfouten. Met een team bestaande uit een projectontwik kelaar, bankman en ondernemers kunnen we hen adviseren. Over hun ondernemersplan bijvoor beeld." Het informatiepunt opent als ook de appartementen in De Hul ster Sociëteit af zijn. maandag 29 mei 2017 Wakeboar- den is specta culair om te zien, ooh's en aah's klonken vanaf het strand. Spectaculaire stunts op het water Yoeri, Anne en Aliya (vlnr) uit Philippine genieten. Het gezin zocht verkoeling in het water, fotos peter nicolai - Kevin Tanghe Sophie Stockman Het befaamde 'theehuisje' aan de Grote Zwanenstraat krijgt na jaren leegstand een nieuwe bestemming. Ondernemer Theo Mattheeuws kocht het tuinkamertorentje en wil er een informatiecentrum beginnen voor startende ondernemers. Sheila van Doorsselaer Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53