Rabo schenkt40.000 aan lokale projecten Middeleeuws festival brengt Goes terug in sferen van weleer In Goes is zaterdag het eerste Zeeuwse kattencafé geopend )LEN 19 Het allereerste kattencafé van Zeeland is open. Zaterdagmorgen ontving Kat Schotel de eerste klanten aan de Goese Oostsingel. BE I ee, van muizen hebben ze geen last meer aan de Oostsingel nummer 36. I Daar zorgen de zeven katten wel voor. Zij vormen de ze zeven hoofdingrediënten voor het allereerste Zeeuwse kattencafé. Zaterdagmorgen om 10.00 uur gaan de deuren van café Kat Schotel open voor bezoekers. Maar verwacht bij deze opening geen poespas, maar gewoonweg begin nen met de dagelijkse praktijk: een koffie- en theehuis zijn waar wat katten rondlopen. „We werken de eerste week wel in tijdsblokken", geeft Chantal van der Laan aan. „Om te grote drukte voor de katten te voorko men. Daarna kan iedereen gewoon binnenvallen wanneer ze willen." Van der Laan runt het café aan de Oostsingel samen met Quinte Kooien. „We zagen andere katten- café's in Nederland op Facebook en dachten: 'Waarom beginnen wij er niet één in Goes?'" En zo geschiedde. Daarmee be gon het duo het tiende kattencafé van Nederland. Maar daar waren natuurlijk nog wel een aantal on misbare elementen voor nodig: katten! Kooien en Van der Laan haalden die uit het asiel. „De men sen van het asiel hebben die eigen lijk voor ons uitgezocht", aldus Kooien. „Zij hebben gekeken naar dieren die goed bij elkaar passen en ook tegen het bezoek van men sen kunnen. We hebben nu een groep van zeven katten. Die zijn hier nu twee weken. Vier daarvan zijn al helemaal geaard, drie zijn nog een beetje teruggetrokken." Maar hoe vergaat het de dieren eigenlijk nu het café open is? Nou, daar hoeft niemand medelijden mee te hebben. De katten leiden een luizenleventje. Alleen het per soneel heeft op deze tropische za terdag een hondenbaan. De mede werkers staan als een soort kom- in-de-kas-deelnemers achter glas de bestellingen klaar te maken. Kooien: „In verband met de katten moet het keukengedeelte afgeslo ten zijn. En airco hebben we nog niet. Daar moeten we eerst nog wat voor verdienen." Al met al lijkt het een prima start voor Kat Schotel. Al zit één dingetje tegen op deze dag met prachtig weer, en dat is het prach tige weer. „We zaten aanvankelijk de hele dag volgeboekt", aldus Van der Laan. „Door het mooie weer hebben we nu een aantal afzeg gingen." Maar dat zal de zeven kat ten een zorg zijn. Een zwart-witte kat ligt lekker lui in één van de bakken hoog aan de muur. Een an der ligt languit voor pampus, mid denin het café. Nog twee poezen hebben de schaduw in de tuin op gezocht. „Dat is best wel bijzon der", zegt Kooien. „De meeste kat- tencafé's hebben geen tuin. Maar we hebben alles wel goed af moe ten schermen om te voorkomen dat ze uit de tuin springen." Rabobank Oosterschelde investeert elk jaar in de verbetering van de economische, sociale en culturele leefomgeving van de klanten. Dit jaar heeft de bank in totaal 39.700 euro beschikbaar gesteld voor de lo kale initiatieven. In Goes en Borsele krijgen de volgende instanties geld: Goes in Dialoog, Luctor Heinkens- zand, Mozart Festival, speeltuin Kindervreugd, speeltuinvereniging Nisse, Ambachtscentrum Goes, molen Nooitgedacht, Zuidwester, tennisvereniging De Schaapskooi en de Maartenskerk in Baarland. Voor Kapelle en Reimerswaal zijn de Stichting Buurtactiviteiten Rozeboom en Scouting Ridder Boudewijn Groep Yerseke uitgeko zen voor een donatie en op Tholen zijn dat het Activiteitencomité Poortvliet, de Hervormde ge meente Stavenisse, de Hersteld Hervormde gemeente Poortvliet, OBS Die Heenetrecht en speeltuin De Vossetuin. De beroemde gravin en haar tijd genoten lopen de hele dag rond tij dens het door Stichting Historisch Slot Oostende georganiseerde eve nement. Thssen 11.00 uur en 16.30 uur is er bovendien van alles te doen in de Singelstraat in Goes. Er staan kraampjes met middel eeuwse sieraden, bloemenkransen en kruiden. Verder zijn er middel eeuwse volksspelen, kinderactivi teiten in het slot, demonstraties handboogschieten, historische rondleidingen voor volwassenen en rondleidingen voor kinderen. Roofvogelshow Tussen 12.00 uur en 13.00 uur is er een roofvogelshow. Ook een waar zegster en middeleeuwse muziek ontbreken niet. In het biervertelcafé leren be zoekers alles over de geschiedenis en het maken van bier. De hele dag staat er middeleeuws eten op de kaart, 's Avonds is er bovendien een banket met stoverij, beenham men, rijstebrij en muziek van een troubadour. Veel activiteiten zijn gratis, voor sommige moet een kleine bijdrage worden betaald. Kaarten Kaarten voor het banket (32,50 euro) en het biervertelcafé (4 euro) zijn vooraf te koop via stichting- historischslotoostende.nl en in de winkel van Slot Oostende. Com missaris van de koning Han Pol man opent het Middeleeuws Fes tival om 11.00 uur met pijl en boog. maandag 29 mei 2017 Koffie Willem Adriaansens Goes A De eerste week wordt in tijdsblokken gewerkt om te grote drukte voor de katten te voorkomen, foto's johan van der heijden De Rabobank Oosterschelde geeft dit voorjaar bijna 40.000 euro winst weg aan lokale pro jecten. In totaal krijgen 22 pro jecten, verspreid over de regio, een bedrag uitgekeerd. Willem Adriaansens Vlissingen Slot Oostende en de Singel straat in Goes gaan een eeuw of vijf, zes terug in de tijd. Op maandag 5 juni (tweede pink sterdag) vindt in en om het slot de eerste editie van het Middel eeuws Festival plaats met aller lei vermaak uit de tijd van Ja- coba van Beieren. Luc Oggel Goes en thee met kat op schoot A Er lopen in totaal zeven asielkatten rond in het café.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47