Algje geeft lichtshow 17 Aan de Zeeuwse kust was dit weekeinde een spectacu lair fenomeen te zien: zeevonk, blauw oplichtende ba nen in het water. „Een aardig algje", omschrijft onder- waterbioloog Peter van Bragt de veroorzaker van deze nachtelijke lichtshow. „Totaal ongevaarlijk. Je kunt er rustig doorheen zwemmen. Zeevonk zit door het hele water heen, maar je ziet het alleen waar het water sterk in beweging is, zoals in de branding. Je kunt er natuur lijk ook je hand door heen en weer halen, dan zie je het ook goed. Als je door ondiep water loopt, bijvoorbeeld het strand bij de Grevelingen, kun je je voetafdrukken zien oplichten in het zand." Onder de juiste omstan digheden - veel licht en veel warmte - groeit het algje explosief. De nacht van vrijdag op zaterdag was met 17,3 graden warm. Zonlicht was er dit weekeinde ook ge noeg. Fotograaf Jean-Paul van Kranenburg fotogra feerde de blauwe gloed aan de kust bij Cadzand. maandag 29 mei 2017 Badgasten nemen van alles mee voor een dagje strand. FOTO'S RUBEN OREEL Adrie en Ingrid de Waal uit Bergen op Zoom hebben de koeltas volgeladen met lekkers: kaneelbroodjes, appelflappen, fri- kandelbroodjes, nootjes en tumtumme- tjes, siroop en ijsthee. Met hun klapstoel tjes, parasol, handdoeken en zonnebrand crème zijn ze helemaal klaar voor een lange, zonnige Zeeland-dag. Tonnie en Peter van Breda uit Zundert zijn zaterdag om 8.15 uur vertrokken. Net voor de file uit. Sjouwen is er niet bij. Het tafeltje is van licht aluminium, de kussen tjes wegen niks en de rest zit - op een koeltas met fruit en eten na - in een rolwa- gentje: handdoeken, nette kleding en een thermoskan koffie. Ondine van der Vleuten Cadzand Zeevonk bij Cadzand. foto jean-paul van kranenburg Ferry Koen uit Middelburg trekt een bol derkar met daarin zijn jongste, Demian, en héél veel spullen. Moeder Nilmini, met Joeah (2) aan de arm, somt op: schepjes, emmertjes, strandballen, zonnebrand crème, handdoeken, pickickmat, zwem broekjes, zwemluier, luiertas, ehbo-kit, parasol. En eten en drinken natuurlijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45