Aanhoudende droogte zorgt voor problemen Nieuwe bundel Thom Schrijer Sporten op een droogje Vroege aardappelen, gras en plantuien hebben momenteel te lijden onder de droogte. Vooral de kop van Schouwen en Walcheren en het westelijke deel van Zeeuws-Vlaanderen kunnen wel wat regen gebruiken. maandag 29 mei 2017 pzc.nl e-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl In'Zonder huisraad deze keer'vindt Schrijer poëzie waar dieniet is gezocht ZEELAND 21 Poprockband Di-rect speelde zaterdagavond op Klomppop het spreekwoordelijke dak eraf. De Haagse hoofdact betrad het podium in Ovezande na een minuut stilte voor de slachtoffers van de aanslag in Manchester. Strandvoetballer Ibrahim Eryürük moet het vanwege de Ramadan zonder drinken stellen op het hete zand van Vlissingen. ZEELAND 20 Ondine van der Vleuten Tholen De neerslagkaart van het KNMI, waarop dat te zien is, geeft aan dat er sinds april meer water verdampt is dan gevallen. Het tekort bedraagt 6o tot 150 mm. Op een andere tabel schiet de lijn die het neerslagtekort weergeeft, steil omhoog richting de lijn van het recordjaar 1976. Een woordvoerder van het KNMI heeft vooralsnog vertrouwen dat dat re cord niet wordt gebroken. „Zeeland is een van de droogste gebieden op dit moment. Maar de komende we ken wordt neerslag verwacht. Of het net zo erg wordt als in 1976 hangt af van wat er de komende maanden gebeurt. Die droogte ont wikkelde zich pas in juni, juli." Bollenteler Pieter Abrahamse in Poortvliet heeft inmiddels wel al moeten overgaan op beregening van zijn 7,5 hectare aan tulpen en 15 hectare liatris. „Sinds 13 april heb ik al vier keer water moeten pakken uit de sloot die aan mijn land grenst", geeft Abrahamse aan. Sinds een jaar of vijf pompt het water schap zoet water in de sloten op het eiland. „Als je geluk hebt, zit je aan een sloot waar zoet water doorheen komt. Dat geluk hebben wij", zegt Abrahamse. Het liefst zou hij zien dat het water gewoon uit de lucht komt vallen. En dan geen stortbui, met alle problemen die dat weer kan geven, maar gematigd. Als het Als binnen nu en twee weken maar water valt - Hendrik Jan ten Cate, ZLTO-woordvoerder water kwik tot tropische temperaturen stijgt, is de kans op overvloedige re genval echter groot. „Het is altijd lastig", weet Hen drik Jan ten Cate, ZLTO-woord- voerder water. „Vorig jaar viel enorm veel regen in korte tijd en ook dat leverde heel veel schade op. Onder boeren luidt het gezegde: 'Een droge zomer is geen slechte zomer'. Waarmee we bedoelen: je opbrengst is dan misschien minder, maar de prijzen dus iets hoger. Warm en droog is het overal. Maar regen kan heel lokaal vallen. Dan kun je de situatie krijgen dat op de ene plek het land verdronken is en op de andere nog prima geoogst kan worden. Dan werkt dat mecha nisme van weinig aanbod, hoge prijs niet meer." Naast het voor verdroging kwets bare gras - waar melkveehouders last van hebben - zijn vooral de plantuien en vroege aardappelen nu kwetsbaar. Ten Cate: „De bieten en late aardappelen hebben op dit moment niet veel water nodig. Dat komt pas als de aardappelen knol len gaan vormen en de uien bollen. Als binnen nu en twee weken maar water valt." It Boer wacht op regenbuitje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38