Nederland - Ivoorkust Een overvaller Haase boekt zege en maakt zich op voor Nadal 11 TENNIS ROLAND GARROS maakte bijna een einde aan de tenniscarrière van Petra Kvitova. Gisteren keerde de Tsjechische terug op de baan. et drie forehand winners en een ace liet Petra Kvitova meteen zien dat het gif niet uit haar lin kerhand is verdwenen. Alsof ze nooit was weggeweest stuurde ze haar te genstander gisteren met ferme klap pen van het kastje naar de muur op Court Philippe Chatrier. Eind december stond de Tsjechi sche (27) in haar eigen badkamer ineens oog in oog met een als onder houdsmonteur verklede overvaller. Die zette een mes op haar keel, dat Kvitova afweerde met haar hand. Daarmee beschadigde ze de pezen in alle vingers van haar linkerhand. Ook diverse spieren en twee zenuwen werden geraakt. Een operatie van vier uur was succesvol, maar de kans dat de tweevoudig Wimbledon-win- nares ooit nog zou tennissen, werd klein geacht. Aanvankelijk kon ze haar vingers niet bewegen. Om niet continu stil te hoeven staan bij het mogelijke einde van haar carrière, meldde Kvitova zich aan bij de universiteit, voor een studie media en sociale communica tie. En opeens ging het herstel voor spoedig. Langzaam kon ze weer in iets knijpen. „De eerste keer dat ik een racket in mijn handen had voelde het niet aan als mijn hand. En ook niet als mijn racket. Na een kwartier tje trainen stonden mijn vingers al in brand en moest ik stoppen. Het litte ken op mijn hand was heel hard. Het had tijd nodig." Sinds een maand is ze pijnvrij. Met een paar weken van minimale trai ning besloot Kvitova vrijdag mee te doen aan Roland Garros, waar giste ren de nummer 1 van de wereld, An- gelique Kerber, al uit werd gescha keld door Jekaterina Makarova. Met 9 aces en 31 winners was Kvi tova snel klaar met de Amerikaanse Julia Boserup: 6-3 6-2. „Maar het ging vandaag niet om winnen. Het groot ste gevecht had ik al gewonnen door hier te staan", zei Kvitova, die na het laatste punt emotioneel werd. Ze liet haar racket vallen en sloeg de handen voor haar ogen. Verbaasd Bij pijn, had ze de dokter beloofd, zou ze direct van de baan stappen. „Een paar keer merkte ik dat ik mijn racket niet stevig genoeg vast had. Dat was alles. Ik heb mezelf verbaasd, eigenlijk al vanaf de allereerste fore hand. Het voelde precies zoals op mijn laatste toernooien eind vorig jaar." Haar team, familie en vrienden, allemaal droegen ze gisteren een blauw shirt met daarop drie woor den: courage, belief en 'pojd', het Tsje chische woord voor 'komaan'. „Ten nis was van me afgepakt, ik kon niet meer doen wat ik het liefste doe. Moed, geloof en een groot hart. Dat heb ik nodig gehad om terug te ko men." Kvitova kon niet ontkennen EERSTE RONDE dat het incident veel met haar heeft gedaan. Op straat kijkt ze veel meer om zich heen. Vooral in de eerste we ken zag ze dan overal verdachte man nen. „Maar het werkt ook andersom. Ik kan veel meer genieten van heel kleine dingen. Gisteren nog van het zonnetje. En vandaag van de warmte van het Parijse publiek. Het is hart verwarmend om terug te zijn." V de kuip y per ticket Hét gezinsuitje op le Pinksterdag Zondag 4 juni 119.30 uur I De Kuip, Rotterdam Beleef deze wedstrijd nu extra voordelig! Ga naar pzc.nL/oranje maandag 29 mei 2017 Kvitova: Hier staan is al winst Rik Spekenbrink Parijs Petra Kvitova is weer terug nadat haar linkerhand gebles seerd raakte bij een overval. FOTO REUTERS Robin Haase speelde gisteren pas aan het einde van de dag op Roland Garros, maar dat was aan de tempe ratuur niet te merken. Bij 32 graden en een hoge luchtvochtigheid hield de Hagenaar het kort tegen de Austra liër Alex de Minaur, die hij in drie sets aan de kan schoof: 6-2 6-3 6-1. Het 18-jarige talent was met een wildcard toegelaten tot het toernooi, maar was op het droge gravel geen partij voor de Neder landse nummer 1. Die staat nu, normaal ge sproken, een partij te wachten tegen de grote titelfavoriet: Ra fael Nadal. De Span jaard, die het toernooi negen keer won, speelt vandaag zijn eersterondepartij tegen de Fransman Benoit Paire. Haase wilde daarom nog niet op zijn tegen stander vooruit lopen. „Ik zit nu nog helemaal met deze partij in mijn hoofd en zie morgen wel wie het wordt. Vandaag haalde ik een goed niveau. Het was warm, daar wordt de baan snel van en dat ligt me wel." Petra Kvi tova speelde zes maanden geleden haar laatste wed strijd. Op 13 november in de Fed Cup. ONDAG 4 JUNI 19;3i Prijzen zijn exclusief €1,50 transactiekosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35