Horner: Nu werkte het niet voor Max, een andere keer wel 9 Mercedes-Benz UITSLAG GP Monaco Stand WK Stand WK teams komst ook wel weer wat terugkrijgt, maar daar heeft de Limburger nu geen boodschap aan. Bijna een uur na de race komt hij zijn hok pas uit. In korte broek baant hij met een strak gezicht naar het tv-journaille. Hij is verplicht daar even langs te gaan, anders was hij al lang en breed op weg naar zijn ap partement. Voor de camera van Ziggo Sport bekent hij dat hij de vroege stop niet had verwacht. Dat hij het ook totaal niet begreep. „Maar goed, daar kunnen we het lang over hebben, dat verandert toch niets." Frustrerend De kont van de auto van de Fin Bottas is heel de dag zijn uit zicht geweest in Monaco. „Ik heb 77 rondjes achter een Mercedes aangereden", vat Verstappen zijn frustre rende middag samen. „Dat we nog een paar WK-pun- ten hebben, is positief. La ten we het daar maar bij houden." Voor nu dan. Want over de GP Monaco van 2017 is bij Red Bull Racing nog lang het laatste woord niet gezegd. ADVISEUR maandag 29 mei 2017 Max Verstappen beent boos weg, nadat hij in de GP van Mo naco als vijfde is geëindigd. FOTO ANP 1. Vettel (Dui) Ferrari 1.44.44,340, 2. Raikkönen (Fin) Ferrari 3,145, 3. Ricci- ardo (Aus) Red Buil 3,745, 4. Bottas (Fin) Mercedes 5,517, 5. Verstappen (Ned) Red Buil 6,199, 6. Sainz (Spa) Toro Rosso 12,038, 7. Flamilton (GBr) Mercedes 15,801, 8. Grosjean (Fra) Flaas 18,150, 9. Massa (Bra) Williams 19,445,10. Magnussen (Den) Flaas 21,443. 1. Vettel 129 punten, 2. Fla milton 104 3. Bottas 75, 4. Raikkönen 67, 5. Ricciardo 52, 6. Verstappen 45. 1. Ferrari 196, 2. Mercedes 179, 3. Red Buil 97. kijkt, dan is het een goede dag ge weest. We scoren een podium, 25 punten in Monaco. Prima prestatie." Volgens Florner was de GP van Mo naco voor Red Buil een typisch voor beeld van wedden op twee paarden. Achter Bottas kozen ze met Verstap pen voor de vroege stop en met Ric ciardo voor de latere stop. „Dat gaf ons twee kansen om over Bottas heen te gaan, want Mercedes kon natuurlijk niet beide jongens 'cove ren'. Idealiter waren Max én Daniel er beiden langs geschoten, maar dat bleek helaas niet mogelijk. Nu werkte het niet voor Max, een andere keer wel." Dezelfde uitleg kreeg Verstappen. Florner: „Emoties lopen hoog op in de auto. Maar toen we rustig zaten en hij transparant en eerlijk alle fei ten en cijfers te zien kreeg, kon hij het wel begrijpen en accepteren." MONACO Dik een half uur zat Christian Florner meteen na de race met Max Verstappen en teamadvi seur Flelmut Marko om plooien glad te strijken. Dat de jonge Limburger teleurgesteld was, begreep hij don dersgoed. „Flij rijdt vierde, vechtend met Bottas. En ziet dan zijn teamgenoot er met die podiumplaats vandoor gaan. Dat was natuurlijk niet wat Max in ge dachten had", be greep Florner. „Maar als je uit het oogpunt van Christian Horner: „Emoties lopen hOOg Op." FOTOEPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33