Roze NT Opjachtnaardé handtekening Filmmaker zoekt acteurs en crew 2 MARLEEN BLOMMAERT bouw&e&rijf parkeer6ara<3e eindhoven in problemen linwmutiiMiiiniiMiiU Column 'andaag voor iedereen een roze bril. Tom Dumoulin trok gisteren na de slottijd- rit de roze trui aan: Winnaar van de Giro d'Italia. Op het podium op het Piazza del Duomo in Milaan stond hij tussen een Columbiaan en een Siciliaan. De eerste Nederlander die dit kan zeggen. Drie weken helse uitput tingsslagen, gekonkel en drama gingen daaraan vooraf. Chapeau! Na 1968 en 1980 kan 2017 worden bijgeschreven in de annalen van de wielerhistorie van ons land. Laten we eerlijk zijn: als Zeeu wen beschikken we veelal niet over roze brillen. In deze provincie zie je veel gefronste wenkbrau wen, afkeurende voorhoofdrim pels, en minzame knikjes. Bij het woord 'passie' begint de gemiddelde Zeeuw al ongemakke lijk op zijn stoel te draaien en bij het horen van het woord 'droom' wordt een kruis geslagen. Maar dat is de buitenkant. Wie de Zeeuw kent, weet dat onder al die conventies, eeuwenlange zui nigheid en afgepastheid een vuur smeult dat met de juiste wind en de juiste brandstof op kan laaien tot grote hoogten. Wielrennen is zo'n brandstof die het vuur doet aanwakkeren. Ie dere Zeeuw moest ooit op een fiets met windkracht tien naar huis in deze provincie en snapt dat wielersport een echte sport is. Wielerfans zijn er hier overal, en overigens ook de wielerfanaten. We halen de Tour, de Giro en de Cyclocross naar Zeeland onder het mom van economisch voordeel, maar zelfs als het geen cent zou opleveren, zouden we het nog doen. Zeeuwen fietsen en ze zijn er dol op.Vijf mei was de start van de Giro en Eurosport bezat de exclu sieve rechten. In Zeeland was die Giro niet te volgen. Op onze nationale tv en op de Vlaamse tv evenmin. Voor een volkssport is dat uiteindelijk de dood in de pot. Vele rekensommen laten vermoedelijk zien waarom het nu voordelig of gunstig is za ken zus of zo te doen. Exclusieve rechten verkopen, uit het zender pakket halen, etc. Maar niet alles laat zich vangen in rekensommen. Zeeuwen fietsen en ze zijn er dol op DESTELLING Vandaag: Loterijwinnaars moetje met rust laten Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters T3- U L-1 t>E IMA60SCHA&E IS NIET TE OVER^IE^^OÓ^ Strandplanken zitten vol splinters Roeiers herdenken tocht naar Chatham Duitsers willen af van Doel KOUDEKERKE Koud Iedereen wilde zaterdag een hand tekening van Bas Dost. Rijendik stonden ze bij de Oranje Fandag in Zeist voor de krabbel van de topsco rer van Sporting Lissabon. Nou ja, iedereen... Levi Boon (7 jaar) uit Goes had een andere missie. Hij zocht de keepers van Oranje. Niet omdat hij zelf keeper is. Welnee, hij vindt keepers gewoon cool. En hij vond zijn keepers. De rijen waren niet zo dik voor Jeroen Zoet van PSV en al helemaal niet voor Sergio Padt van FC Groningen. Dus behalve de handtekening scoorde Levi ook een babbeltje met de goalies van Oranje. Ze hadden immers alle tijd. Missie geslaagd. Levi was samen met enkele an dere kinderen uitgeloot door de PZC om deel te nemen aan de Oranje Fandag in Zeist. In de Zeis ter bossen konden ze handtekenin gen en selfies scoren met een tien tal aanwezige internationals en ook voetbalspelletjes op het kunstgras doen. Ook Noa Remijnsen (6 jaar) uit Goes was erbij, toevallig het ploeg- maatje van Levi bij SSV'65 JO9-2. De handtekening van Feyenoorder Steven Berghuis zat al in de pocket, maar hij maakte vooral jacht op die van verdediger Bruno Martins Indi. De rij wachtenden voor diens handtekening was wel heel lang. Dat ging 'm niet worden. Maar later op de middag trof hij Bruno Martins Indi plots 'in het wild' op het terrein. Dapper stapte hij op hem af en natuurlijk wilde 'BMI' zijn krabbel op Noa's shirt zetten, naast die van Berghuis. Dat shirt gaat vandaag aan naar school en vervolgens nóóóóóit In de Zeister bossen selfies scoren met internationals. Missie geslaagd! meer in de was. Dag geslaagd voor Noa. Na een groepsselfie met de hon derden aanwezige kinderen ver trokken de spelers van het Neder lands elftal om twee uur weer. Woensdag wacht in Agadir immers de interland tegen Marokko. Dan zullen Levi en Noa aan de buis ge kluisterd zitten. VLISSINGEN Beginnend filmma ker Gijs Suy zoekt acteurs en crewleden voor de korte film die hij mag maken in het kader van het programma Filmstarz. Op 10 juni is er een cast- en crewdag. De film wordt in Zeeland opgenomen. Geïnteresseerden kunnen op cavak.nl lezen wat voor rollen er zijn en zich inschrijven voor cast of crewlid. Direct mailen kan ook: eendagaanhetstrand@gmail.com. Een dag aan het strand is de naam van Suy's korte film. Naast Suy mo gen ook Joran van Heest en Reno Maenhout een film opnemen. Op 13 november gaan de films in première inCinecityXL. Filmstarz is een ini tiatief van de stichting Cavak. maandag 29 mei 2017 v Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik wil het ge slacht van mijin kind zo vroeg mogelijk weten 780 reacties VLISSINGEN De Strandwacht Vlissin- gen waarschuwt voor splinters die van de hou ten loopplanken op de stranden af kunnen komen. Verschillende mensen heb zich al moe ten laten behandelen bij de strandwacht omdat er tientallen splinters in hun voet zaten. De strand wacht roept daarom via Facebook op om niet blootsvoets over de plan ken te lopen. VLISSINGEN Roeiers van sloeproepver- eniging De Bestevaêrders en Maritiem en Logistiek College De Ruyter gaan naar Londen om de tocht naar Chatham van Michiel de Ruyter te herdenken. Zij roeien tegen Nederlandse oud-mariniers en de En gelse marine, met als fi nishlijn een veertig meter lange ketting. De Ruyter bracht de Britten daar 350 jaar geleden een zware slag toe. DOEL 'Rommelreactoren': zo noemt de Duitse CDU-lei- der Armin Laschet de kerncentrales in Tihange en Doel. Ze vormen een regelrecht risico voor de veiligheid en gezondheid van heel Noord-Rijnland- Westfalen, zegt de ge doodverfde nieuwe minis ter-president. De kernre actoren zijn de deelstaat, die aan België grenst, al langer een doorn in het oog. CDU en FDP, willen af van het financiële belang dat de staat heeft via zijn pensioenfonds. Vrijdag werd bekend dat kernre actor Doel 4 onverwacht is stilgelegd. Doel 3 viel eer der vorige week onver wacht uit na een probleem met een stoomklep in het niet-nucleaire deel. Onbekenden hebben een 'grap' uitgehaald met het plaatsnaambord van Koudekerke in de buurt van de Plompe Toren. Doordat een aan tal letters weggekrast is staat er nu 'koud op het plaatsnaambord. De beschadiging van het bord werd zaterdag ont dekt. Rudy Boogert Zeist Levi met Jeroen Zoet. Noa met Steven Berghuis. -JS8M KNS DM -0IMKE VAN HELLEMAN "3 GIIS SUY CAVAICNL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2