'Hiermee heb ik mijn droom verwezenlijkt' 3 nu thuis in rijtje met Jan Janssen en Joop Zoetemelk ALiJ had dit echt niet verwacht. Ik had heel erg gehoopt tussen plek vijf en tien te eindigen. Dan had ik het voor mijn gevoel super gedaan, maar ik win hem gewoon." Zijn leven zal nooit meer het zelfde zijn. Dumoulin is sinds gis teren de eerste Nederlandse win naarvan de Giro. En dat ben je voor altijd. Terwijl het leven als publiek figuur hem juist zo tegenstaat. „Het is nog te snel om te realiseren wat er is gebeurd. Om te beseffen hoe het nu in Nederland is. Maar ik blijf dezelfde persoon en ik hoop dat de mensen om me heen dat ook blijven. Dat ik in Maastricht kan blijven lopen zonder een soort su perheld te zijn. Ik kan snel fietsen, maar ik ben ook een normaal mens." Dumoulin. Een normaal mens, die de Giro wint. „We hebben in Nederland alleen Zoetemelk en Janssen gehad die de Tour en de Vuelta wonnen. Ik ben de eerste die de Giro wint. En ik hoop dat er meer volgen in de toekomst. Het is ongelooflijk, als je al die namen op de trofee ziet. Ik ben ontzettend vereerd. Ik voel me nog geen kam pioen, maar als je deze lijst zo ziet, zou je bijna gaan denken dat ik er een ben." TRANEN VAN GELUK BIJ TIJDRITWINNAAR VAN EMDEN /- 1 maandag 29 mei 2017 ;Ï"Z58 Tom Dumoulin omhelst vriendin Thanee van Hulst. Rechts, van boven naar bene den: Dumoulin komt over de fi nish, wacht in spanning af en ontlaadt als de winst zeker is. MILAAN In de scha duw van Tom Dumou lin leverde Jos van Emden een toppresta tie van formaat met winst in de slottijdrit in de Giro. „Ik ben op deze vierkante meter de gelukkigste man op aarde." Daar staat Jos van Emden dan. Handen in de zij, trillende lip, vocht in zijn ogen. Tom Dumoulin is nog onder weg en er volgen nog een aantal favorieten, maar gezien de tussen tijden gaat hij hier hoogstwaarschijnlijk de tijdritzege boeken waar hij al jaren van droomt. Dan valt hij bij Laurens ten Dam in de armen. Gebroeder lijk knuffelen ze. Van Emden huilt. Even later mag hij echt jui chen. Hij is de snelste gebleken in de eenzame race tegen de klok tussen Monza naar Milaan. Hij laat Dumoulin en Ma nuel Quinziato achter zich. „Na al die tweede en derde plaatsen heb ik mijn droom verwe zenlijkt", zegt de 32-jarige tijdrit specialist die na het uitvallen van Steven Kruijs- wijk op za terdag alsnog de Giro van Lotto-Jumbo kleur geeft. Ondertussen duikt iedereen op eind winnaar Dumoulin. „Maar ik ben op deze vierkante meter de ge lukkigste man op aarde", zegt Van Emden. „Dit is het mooiste wat ik als ren ner heb bereikt. Ik wist dat het mogelijk was, maar had het nog nooit eerder gedaan." «s. „Na Janssen en Zoetemelk komt Du moulin. Kijk ook eens naar wat de con currentie deze keer was, dat gebeurt niet elk jaar. Van de kanshebbers had Dumoulin volgens mij de minste ploeg waardoor hij in de belangrijke fases veel alleen heeft moeten doen. Ik denk dat hij één van de slimste renners is, dat brengt hem verder. Ik heb heel veel respect hiervoor." -Bert van Marwijk (oud-bondscoach) „Fantastisch. Uniek dat een Nederlander een grote ronde heeft gewonnen. Dumou lin is een renner die weet wat hij moet doen en hij heeft een specialiteit - de tijd rit - waarmee hij het verschil kan maken. In het wielrennen is een aantal dingen dat er toe doet: de Tour, de Giro, de Vuelta en het WK. Als je één daarvan wint, ben je van grote klasse. Hier mogen we wel trots op zijn, zeker als Limburger." -Mark van Bommel (ex-international) „Ik zit met mijn meissie in een Wei nesscentrum op de Veluwe, maar we zijn even naar de hotel kamer gelopen om de laatste tijdritten te bekijken. Ik zat met kippenvel in mijn badjas." -Kjeld Nuis, schaatser „Een Neder lander die de Giro wint is sporthistorie. Dat doet mij zeker iets. Daar ben ik toch mooi bij geweest." -Stef Clement (wielrenner)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27