Winnend Lotto-lot komt uit Zeeland t Tom Dumoulin is de eerste Nederlandse winnaar van de Giro MCP 300 Met angst in het lijf aan de start van de Manchester Run »P8 Ik ga naar het strand en neem mee...zeeland 16 Walcheren Maastricht viert feest met Tom, na de tranen om MVV 'Kampioen? Je zou het bijna denken' Tom werd eerder een icoon dan hij zelf verwachtte De nieuwe multimiljonair hoeft overigens helemaal geen Zeeuw te zijn. „Wij krijgen hier veel toeris ten", zegt Harry van Hal van de Pri- mera in Vlissingen. Daar, aan de Lange Zelke 2, vielen de afgelopen jaren opvallend veel prijzen. Van Hal heeft geen idee of het win nende lot - met de nummers 1-2-5- 6-10-21 en de kleur groen - bij hem gekocht is. „Er zijn zes Primera's in Zeeland. Het is logisch dat de meeste prijzen vallen bij de Pri- mera waar de meeste loten ver kocht worden. Maar dat wil niet zeggen dat je hier als individu meer kans maakt op een winnend lot. Ik geloof dat je meer kans hebt om met een vliegtuig neer te storten. Toch komen mensen speciaal naar deze winkel omdat ze hier meer ge luk denken te hebben. Bijgeloof speelt een grote rol, weet de ondernemer. Erg rationeel zijn de overwegingen niet. „Zo ko men veel mensen op de laatste dag voor de trekking een kaartje kopen. Die wachten bewust tot de laatste dag omdat ze denken dat de laatste nummers het eerst eruit komen, of zoiets." Van Hal hoeft er dit keer niet op te rekenen dat hij een telefoontje van Lotto krijgt. „Bij zo'n groot be drag willen we absoluut geen infor matie geven die naar de winnaar kan leiden", laat een woordvoerder van de Lotto weten. Van geld word je niet gelukkig, maar het helpt natuurlijk wel. Van Hal: „Ik zal nooit dat vrouwtje ver geten dat moest rondkomen van een minimum en duizend euro won. Ze was zó blij dat ze eindelijk Vijfentwintig miljoen? Dat slaat toch nergens op een nieuw bankstel kon kopen! Aan de andere kant was er die vrouw die goed in de slappe was zat en in drie maanden tijd twee keer ro.ooo euro won. Na een halfjaar kwam ze kla gen dat het op was." Hoe groter de prijs, hoe groter het zwijgen, kun je zeggen. „Ik hoor van de grote prijswin naars niet vaak iets terug. Een keer wel: dat was een prijs van een mil joen, gewonnen door een groepje van tien man. Zo'n grote prijs gooit je leven overhoop, daar ben ik stel lig van overtuigd. Maar deze werd opgedeeld en iedereen kon er iets leuks mee doen: een stukje hypo theek afbetalen, autootje kopen, lekker op vakantie... Dat zijn de leukste dingen. Maar deze prijs? Vijfentwintig miljoen? Dat slaat toch nergens op." 31°C Nieuwsmedia Pv Historisch! EH-ERG^' rg.uk/mancflesff P4 SPORT 2 SPORT4 ANDY punin^ Wie heeft hem gewonnen, de Lotto Jackpot van 25.400.000 euro? De prijs is zaterdag 27 mei gevallen op een lot uit een Zeeuwse Primera-vestiging. Dat is in ieder geval zeker. Op Face- book komt de geruchtenmachine al op stoom en worden mensen getagd als 'gelukkige winnaar'. Ondine van der Vleuten Vlissingen -Harry van Hal, Primera maandag 29 mei 2017 Tropisch, later onweer pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1