Niet mediteren, maar gewoon goed luisteren Hitte geen excuus om te drinken tijdens Ramadan LEES HET OP (y tweakers 20 ZE Ibrahim Eryürük ziet af op soccertoernooi se De titel (Mediteren met Bach en Part) van het concert door Musica Zelandica zette de toe hoorder op het ver keerde been. Het werd geen con frontatie tussen Part en Bach en mediteren was er ook niet bij. Wel zijn de werken van beiden spiritu eel en daarom paste het dat er wer ken van Daan Manneke waren toe gevoegd. Ook zijn composities zijn gebaseerd op religieuze teksten. Het was een uitvoering waarbij mediteren niet nodig was, er moest gewoon goed en aandachtig geluis terd worden. Elisabeth Blom bereidt haar vo calisten goed voor en zij streeft naar maximaal haalbare resulta ten. Zij weet dus dat niet alles per fect zal klinken. Zij loodst haar zangers met plastische gebaren door de composities, vol prachtige zeer doordachte harmonieën; ken merken van zowel Bach als Part. Voor Daan Manneke is zingen de meest primaire vorm van muziek. Hij maakt gebruik van aparte inter vallen, sterke contrasten en bijna tastbare klankkleuren. Beide koren vertolkten werken van hem en bij het Projectkoor viel de frisheid van de stemmen op en het grote en thousiasme. Er werd niet altijd (vooral de hoge tonen) perfect geïntoneerd, maar mede door de dwingende leiding van Blom, werd er goed gelet op het dynamisme en kwamen vooral de zachtere passa ges overtuigend over. De Est Arvo Part ontwikkelde een heel eigen stijl die wel geba seerd was op de polyfone structuur met elementen van zowel middel eeuwse als van Barokmuziek. Bij hem smelten de tonen vaak prach tig samen, schieten de hoge tonen er soms pregnant uit en klinken de korte toontjes heerlijk. Als toehoor der kun je in de muziek van Part gezogen worden en daar slaagde Musica Zelandica in. Er werd een knappe prestatie geleverd en ik ben er van overtuigd dat er aan de zwakke technische tekortkomin gen gesleuteld zal worden. Bach is een fenomeen op zich. De twee motetten werden begeleid door Jos Vogel (orgel)en violone (Zhou Feng). In het vierstemmige motet 'Komm Jesu komm' wordt de zwakheid en de moeheid van het lichaam bezongen en de weg naar Jezus. Vandaar die kreten 'Komm, kom' in een echovorm en dalende muzikale zinnen. De be rusting en overgave kwamen mooi over in het tweede deel. Heel apart klonk het motet 'Sei Lob und Preis'. Met een interessante cantus firmus partij en kleurrijke harmonieën. Het geheel werd transparant ge bracht. Van mij hadden er meer werken van Bach op het pro gramma mogen staan. Voor sporters is het spelen bij deze zomerse temperaturen een uitdaging. Als je moslim bent en het is Ramadan, wordt het nog intensiever. Het was een zwaar weekeinde voor Ibrahim Eryürük en de an dere twee islamitische sporters in zijn team die dit weekeinde deel namen aan het internationale Be ach Soccer Toernooi, op het snik hete strand in Vlissingen. In de nacht van vrijdag op zaterdag be gon de Ramadan, de islamitische vastenmaand. Van zonsopgang tot zonsondergang is eten, maar ook drinken verboden. Even rust. Een wissel. Ibrahim veegt zich het zweet van het voor hoofd. Om hem heen heffen zijn teamgenoten van Beach Soccer Zeeland de waterflesjes en nemen gulzig een slok. „Goed water drin ken, jongens", zegt Ibrahims broer en teamcoach Veli Eryürük. Ibra him mag pas vanavond om 22.10 - na zonsondergang - weer drinken. Of hij dorst heeft? „Best wel. Ik heb Geen water voor hem. Al vallen de mussen dood van het dak sinds 4.00 uur vanmorgen niks meer gedronken." Vasten is niet verplicht voor zie ken, zwangeren, kinderen en mensen die zwaar werk doen. „Maar dit is sport, hobby. Daar kies je zelf voor", zegt de coach. „Dus geen water. Al vallen de mussen dood van het dak." Na afloop van het duel is de stand 6-5 voor de Duitsers en 7-5 voor de Belgen. Verloren, dus. Coach Velik: „Het vasten heeft invloed op de presta ties. Ze hebben minder energie, ze vragen vaker om een wissel. Ge lukkig is het een vriendschappe lijk duel. Want ze zijn dramatisch slecht nu. Nee, dat is een grapje." De Ramadan eindigt dit jaar op zaterdagavond 24 juni.SPORT 16 PZC ONLINE Mensen in Maastricht hebben de laatste 3 jaar meer te vieren gehad dan de mensen in Amsterdam. #DUMOULIN maandag 29 mei 2017 Jeanette Vergouwen RECENSIE Koorzang Werken van Bach, Part en Daan Manneke. Door The Zed Chamber Choir, Projectkoor Mu sica Zelandica o.l.v. Elisabeth Blom. Gehoord zaterdag 27 mei in de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg. Ondine van der Vleuten Vlissingen -Veli Eryürük, coach ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Zeeuw wint de Lotto Jack pot: 25.400.000 euro 2. Kattencafé in Goes geopend 3. Zo'n jackpot gooit je hele leven overhoop 4. Autowrak aangetroffen op carpoolplaats bij Zierikzee 5. Di-rect knalt na minuut stilte op Klomppop TWITTER FRGerardo @FRGerardo UW REACTIE De provincie is een multimiljo nair rijker. Op zaterdag 27 mei viel de Lotto Jackpot van maar liefst 25.400.000 euro bruto in Zeeland. Marian van den Broecke-Verkeste vindt dat dat veel te veel geld is: „Beter 1 miljoen en meerdere winnaars zou veel beter zijn! Hoop dat hij zijn hoofd er bij houdt en zich niet gek laat maken door al dat geld." Astrid de Jong vindt dat de Zeeuwse econo mie gestimuleerd moet wor den: „Lekker spenderen bij alle kleine Zeeuwse ondernemers en familie en vrienden." Job Si mons tagt twee vrienden en zegt: „Misschien hebben jullie dat lot ook nog aan hem ver kocht, als ik jou was zou ik mijn deel ophalen." Kijk op www.pzc.nl of Tom Dumoulin heeft als eerste Nederlandse ren ner ooit de Giro d'ltalia ge wonnen. Hij reed in de af sluitende tijdrit leider Quintana uit de roze trui. @pzcredactie fjj facebook.com/depzc I®) @pzcredactie Terwijl zijn teamgenoten de hitte te lijf gaan met flesjes water, neemt Ibrahim Eryürük (tweede van links) niets. TWEAKERS .NET NIEUWS GEPOST OVER EEN TELEFOON WAAR JE GEEN HOESJE OMHEEN WILT #HTCU11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19