Utereg SoLmanTours €249,- 11 Gregg Allman 1947-2017 VINCENT LUISTERT RADIO Miami PLana Qüi Herman van Veen breekt zijn pols De 92ste minuut van de voetbalthriller Utrecht-AZ in de kokendhete Gallegewo- art. Ze spelen voor een ticket voor de tweede ronde van de Europa League. Ik luister naar Radio M Utrecht. Lekker, goed, gedreven, par tijdig, enthousiast verslag, dat overigens zeer rea listisch is. As de gaasten van Utereg slechte poases geven, zullen ze het weten ook. Ik luister voor de lol, denk ik, ik ga er niet over schrijven, ik schrijf al zo vaak over sport. 92ste Minuut. Stand 3-0 voor Utrecht. 3-0. Dat is een wonder. De heenwedstrijd eindigde in 3-0 voor AZ, kansloze missie voor Utrecht, dachten de deskundigen vantevoren. Maar dan kennen ze Utrecht nog niet. 3-0, als het zo blijft gaat er ver lengd worden. Maar dan, een penalty voor Utrecht. Haller staat oog in oog met AZ-doelman Krul. Pe nal tykiller Krul, die onsterfelijk werd toen Van Gaal hem in het Nederlands Elftal tijdens het WK van 2014 de penalty's tegen Costa Rica liet keepen. Hij hield Nederland in het toernooi. Haller legt aan voor zijn penalty. Als hij scoort gaat Utrecht Europa in. Aanlooooop.Het stadion houdt de adem in.Oo, mijn god, de verbinding valt weg. Nog nooit heb ik online radio luisteren zo gehaat als nu. Buffering, staat er op mijn tele foon. 10 procent, 15 procent, 20 procent... Tegen de tijd dat ik weer verbinding heb, hoor ik dat de kip filet bij de Aldi in de aanbieding is. Ik kan maar één conclusie trekken, Krul heeft Hallers penalty ge stopt en we gaan verlengen. Als-ie had gescoord stond Radio M nu vol met uitzinnige Utrechters. Utrecht speelt tegen tien man van AZ, maar de spelers vallen om. Walking football is het, ze strompelen van grasspriet naar grasspriet. Het gaat op penalty's aankomen, de schaduw van Krul hangt over de radio. Ik heb er inmiddels een ou derwets FM-toestel bij gepakt, als de verbinding nog een keer wegvalt, ontwaakt de huishooligan in mij, dat kunnen we niet hebben. Tien minuten later en twee liter zweet verder staat Nacer Barazite achter de bal. AZ heeft twee penalty's gemist, Utrecht één. Als hij scoort, gaat Utrecht Europa in. Jaaaaaaaaaaaaaaaa, hij doet het, Barazite, Barazite, Barazite, vaak deed hij het niet, maar nu wel, Barazite! Zo, nu is het seizoen voorbij, voetbalhaters, slaak gerust een zucht van opluchting. Klaar. Gregg Allman richtte in 1969 met zijn oudere broer Duane The All man Brothers Band op, de pioniers van de southern rock met blues, jazz en coun- try-invloeden. Na twee studioal bums volgde in 1971 At Fillmore East, dat volgens velen tot de beste live platen ooit behoort. Daarop staan on der meer uitgesponnen versies van de songs In Memory of Elizabeth Reed en Whipping Post. Ze verwierven er internationale faam mee. Leadgitarist en bandleider Duane Allman kon maar kort genieten van het succes. Hij kwam, 24 pas, dat zelfde jaar om het leven door een motorongeluk. De plaat Eat a Peach (1972) werd aan hem opgedragen. In verschillende bezettingen - bassist Berry Oakley overleed eind 1972 op dezelfde wijze als Duane - nam de band nog veertien albums op, waar onder Brothers and Sisters (1973) met de hitsingle Ramblin'Man en Jessica, hun grootste hit die werd gebruikt als tune van het autoprogramma Top Gear van de BBC. Later veranderde Gregg de naam van zijn band in Gregg Allman Band. Hij bleef optreden en toerde met zijn band in de jaren 80 met de Rolling Stones. Allman was ook politiek actief. Zo hield hij in de jaren 70 benefietconcerten voor presidents kandidaat Jimmy Carter. Gezondheid Vanaf 1999, toen bij Gregg hepatitis C werd geconstateerd, sukkelde Gregg met zijn gezondheid. In 2010 onder ging hij een levertransplantatie. Des ondanks bleef hij met zijn band op treden tot eind 2014. Gregg was van 1975 tot 1979 ge trouwd met zangeres Cher, die ge schokt reageerde op het overlijden. „Ik heb het geprobeerd", schreef ze op Twitter. „Woorden zijn onmoge lijk." Cher plaatste een paar gebroken hartjes bij haar tweet. De zangeres was niet de enige die op het overlij den van de 69-jarige muzikant re ageerde. Melissa Etheridge schreef dat haar 'southern rock-hart' is ge broken. Daarmee refereert de zange res naar de muziekstijl waarvan Gregg Allman een van de belangrijk ste exponenten was. „Je zal gemist worden", schrijft Charlie Daniels, die net als Allman uit de hoek van de southern rock komt. Beste prijs, goede reis! SPANJE Appartementen Tropikana'"™ 3 juli 2017 10 DAGEN LG 0495-588740 maandag 29 mei 2017 THEATER Herman van Veen heeft zijn pols gebroken tijdens een val op het podium. Hij kon zaterdag zijn optreden in theater vanBe- resteyn in Veen- dam niet afma ken. De 72-ja- rige artiest viel over een krukje. Maar ik moet wel, ik moet, want wat gebeurt! Ik heb gelijk. De verlenging wordt een hel. Reageren? vincent@persgroep.nl Afscheid van een 'southern rocker' De Amerikaanse zanger, gitarist en toetsenist Gregg Allman is in zijn huis in Savannah, Georgia, op 69-ja- rige leeftijd overleden. Hij kampte al verscheidene jaren met gezond heidsproblemen. Gregg Allman, een jaar voor zijn overlij den. FOTO AP Allman in de jaren 70 met zijn toenma lige vrouw Cher. FOTO ANP Zin in Zon? Appartementen Tropikana Geschikt voor 6 personen, 4e t/m 6e persoon betalen slechts 135,- 4 Incl. Royal Class bus Qtü Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2pk, evt vroegboekkorting reeds verwerkt, kind(eren) gratis geldt bij bijplaatsing extra bedden op een 2pk, betalen alleen busreis. Adm kst€ 10,-/€ 15,-. Voor voorwaarden www.solmar.nl Typefouten voorbehouden. WWW. SO LIT) dT. Hl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10