Er is geen Filmfreak Ah Zagt en popjournalist Stefan Raatgever draaien door Donderdag is het klassieke album Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band precies 50 jaar oud. Stefan Raatgever luisterde naar de jubileum-remix en werd wéér verliefd op de Beatles. achter staan nool te horen De eerste dag van de Summer of Love viel op donderdag juni 1967. Het hoogseizoen van het hippietijdperk brak offi cieus aan met het verschijnen van de Beatles' Sgt. Peppers. Uiteraard kende het tijds gewricht van love, peace en understanding al een flinke soundtrack. Daarop: Jefferson Airplane, The Mammas the Pappas en natuurlijk Scott McKenzies San Francisco. Maar toen ook de grootste band ter wereld de tijdsgeest van vrije liefde en drugs omarmde, brak de zon in de speeltuin van de bloe menkinderen pas echt door. Terwijl de hippies in de parken van de wijk Haight- Ashbury in San Francisco hun stickies rookten, maak ten de Beatles hun meest ex perimentele album ooit. Niet in zonnig Californië, maar zoals gebruikelijk in de Abbey Road Studio's in grijs Lon- Beatles Paul McCartney en Ringo Starr, maar hij had uiteraard wel hun goedkeuring nodig voor het eindresultaat. „Er is geen noot te horen waar Paul en Ringo niet achter staan", zo hield hij de op Abbey Road verzamelde pers voor. McCartney woonde de presen tatie niet bij. Hij is - bijna 75 jaar oud - op wereldtournee. Aan het Britse muziekblad Mojo gaf hij zijn enige interview over het project. Daarin vertelde hij onder meer dat de naam Sergeant Pep per tot hem kwam toen hij een tafelgenoot op zoek naar 'salt and pepper' verkeerd verstond. „Vanaf dat moment moést ik iets be denken bij dat personage. Een liedje, of een nieuw album of een hele band." Onder het pseudoniem Sgt. Pep per's Lonely Hearts Club Band voelden de vier Beatles meer dan ooit de vrijheid om hun fantasie te volgen. „We wilden uitvinden den. In Studio 2 en - letterlijk - onder toeziend oog van producer George Martin, die in de controlekamer boven aan de trap de opnamevloer overzag. In dezelfde studio presen teerde Giles Martin, zoon van de vorig jaar overleden George, zijn gisteren ver schenen nieuwe versie van Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. De Beatles namen het album op in origineel monogeluid, in 2009 volgde een stereo-uitvoering. Mar tin noemt zijn remix een '3D- versie van de orginele mono-opname'. Hij maakte de nieuwe versie niet samen met de nog levende Krachtiger dan ooit 301 zaterdag 27 mei 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 88