Inmiddels kan hij zeggen dat hij zijn verslaving niet meer nodig heeft. „Na tuurlijk heb ik nog altijd vragen over de ex-verslaafde die ook in mij schuilt: ik heb regelmatig getwijfeld aan mijn verstandelijke vermogens, ik vraag me nog altijd af waarom ik niet kon ontsnap pen aan die vicieuze cirkel. Daarom wilde ik een boek schrijven. Ik hoop dat andere mensen iets hebben aan mijn ervaringen, dat ik het gesprek over versla ving open kan breken. Ik realiseer me dat de details over mijn verslavingen sommige mensen zullen choqueren, Soortgenoten maar ik heb mezelf beloofd eerlijk te zijn en om dat te zijn moest ik ook deze donkere kant van mezelf belichten." Hoe donker zijn boek ook is, Don sluit af met een boodschap van hoop. „Er bestaat geen verslaving die je niet kunt overwinnen. Ik ben het levende voor beeld. En ik heb duizenden mensen ge holpen en dat zien doen. Het vergt een nederige opstelling, enorme toewijding en kracht. Maar uiteindelijk bepaal jij." 41 wg magazine 29 Tweetaktmotor Met zijn reclameachtergrond weet 'de Don' heel goed hoe hij zijn boek aan de man moet brengen. Hij schreef het samen met Renee Kelder (links). Renee Kelder (32) is de schrijver van De Don. Ze werkte er anderhalf jaar aan, en bouwde in die tijd een bijzondere vriendschap op met Don Schothorst. Dat hij juist haar vroeg zijn levensverhaal op te teke nen, mag geen verbazing wekken. Kelder debuteerde driejaar geleden met De parttime-junkie (uitgeverij Prometheus), een autobio grafie over haar GHB-ver- slaving terwijl ze zelf in de verslavingszorg werkte. „Zij weet waarover ze praat", zegt Don Schothorst. Hij be wondert haar inzichten en schrijfstijl. Naar aanleiding van haar boek, haar ervarin gen en studie heeft Renee Kelder zich gespecialiseerd in verslaving en terugval- problematiek. Ze geeft lezingen over verslaving, veerkracht en doorzettings vermogen voor het bedrijfs leven, de politie, gemeenten en op scholen. De Don, Renee Kelder en Don Schothorst (Boekerij, €20)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 87