'IK HOOPTE DAT HET VADERSCHAP ME ZOU ONTNUCHTEREN' Hij heeft geen idee dat zijn dochter die dag 11 jaar is geworden. Als gescheiden vader belandt hij per ongeluk op haar ver jaardagsfeestje. Een cadeau heeft hij niet, dus stopt hij, onhandig en aangeschoten, een paar biljetten van honderd gulden in het tasje om haar schouder. Even later neemt het meisje hem apart. Ze geeft hem de biljetten terug. „Ik wil je geld niet, papa. Ik wil dat je stopt met drinken." Als hij eraan terugdenkt, voelt hij de schaamte nóg door zijn lijf jagen, zegt Don Schothorst (68). Op dat moment is hij 45, en het is de eerste keer in zijn ver slaafde leven dat hij serieus overweegt te stoppen met coke en drank. Zijn voor heen immer gepoetste, handgemaakte schoenen glanzen niet meer, zijn ooit zo succesvolle zaak is op sterven na dood, hij is de tel kwijt waar het relaties betreft en als hij zijn kinderen al ziet, voeden zij hem op in plaats van andersom. „Maar mijn verslaafde brein wilde natuurlijk niet alles meteen opgeven. Gewoon: iets minder van alles, dat leek me al heel wat." Niet lang daarna treft hij zijn voltallige familie ineens in zijn huis aan: zijn moe der, zussen en broer. Ze vertellen dat ze op de BBC een reportage hebben gezien over een afkickkliniek in Londen. „Als die goed genoeg is voor Michael Jackson, is die ook goed genoeg voor jou", zegt zijn moeder. De volgende dag vliegt hij naar Engeland. Hij zal er, met tussen pozen, meer dan twee jaar verblijven. Welbespraakt Bij vlagen is zijn stem helder. Dan geeft zijn Gooise accent extra cachet aan de zorgvuldig geformuleerde, vaak geestige zinnen. Dan maakt de breekbare, oudere man in zijn rolstoel even plaats voor de welbespraakte branieschopper die hij ooit moet zijn geweest. Heel even lijkt 261 zaterdag 27 mei 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 84