Mijn moeder was ervan overtuigd dat ik jong zou sterven. Jill kennen we van het knutselen, koken, make-uppen en vooral: het tekenen, tekenen, tekenen. Onlangs verscheen haar fictiedebuut. a je mee met Elvy naar Ibiza? Love, Jill' sprankelt de knal roze strook om Elvy's eigen wereld: So Boho, het fictie debuut van Jill Schirnhofer (Amsterdam, 1991). Tekentalent, cup- cakekoningin en knutselfenomeen Jill werkt al sinds haar 15de aan wat inmid dels een klein imperium is. Jill zit nog op het vwo als ze een agenda ontwerpt. Als 17-jarige publiceert ze Van keukenmeid tot dinerdiva, vol recepten, (knutsel)tips en tekeningen. Inmiddels is er een Jill-lijn met knutselboeken, feest artikelen en gadgets, maar haar grote doorbraak is de tv. In Jill (Zapp) knutselen we mee met de opgewekte Jill en legt ze uit hoe je - zij - met wat eenvoudige lijnen de snoezigste schrijfster. „Maar er zit ook veel van mij in Joy hoor. Ik ben een hippie at heart." Elvy maakt Joy met haar rituelen een beetje belachelijk. Is dat niet tegenstrij dig? „Hmm. Joy doet ook dingen die niet in dat hippiehokje passen. Ik dacht eerst dat Elvy het dichtst bij mij lag, maar ik herkende steeds meer in Joy. Zo ben ik ook bijgelovig. Ik lees horoscopen en vraag naar je Chinese sterrenbeeld. Dat vind ik best belachelijk aan mezelf." So Boho! Is een feelgoodroman, waarin onze heldinnen zelfs internationaal gaan met hun kledinglijn. Te mooi om waar te zijn, maar hé: Jill-fans zullen popelen om ook T-shirts te gaan dipdyen of Joys vol- lemaankoekjes te bakken. Jill wil haar lezeressen een hart onder de riem steken: „Ontdek je talent, net als Elvy. Puber meisjes kunnen 'Elvy lijkt op mij. Tekenen is wat ik ook het liefste doe' meisjes tekent. Dat is niet alles. „Ik plaats video's op YouTube, heb een site met instructiefilmpjes en ben druk op Insta- gram", vertelt de alleskunner. Daarnaast heeft ze een Duitse site en schrijft ze een column voor het blad Madchen. Want ook de oosterburen zijn dol op Jills koekjes recepten, smoothies en make-uptips. Jill vond tijd om nóg een droom te verwezenlijken. Ze schreef een boek voor meisjes van 10+, over de dromerige Elvy die de hele dag tekent. Haar cijfers lijden eronder. Haar ouders sturen haar naar Ibiza, waar ze de zomer doorbrengt bij haar hippiezus Joy. Met buurmeisje Kate begint ze een kledinglabel. „Elvy lijkt op mij. Tekenen is wat ik het liefste doe. En net als Elvy zit ik dan in mijn eigen wereld", bekent de jonge zich heel onzeker voelen, maar neem van mij aan: iederéén zit in dat schuitje." Denk niet dat Jill nu stil zit. Ze werkt al aan Elvy deel 2. Lacht: „En ik heb nog één wens: een verfilming! En modeontwerp ster worden, dat is ook een droom." Tot het zover is, bedenkt Jill jurkjes en rokjes voor de snoezige meisjes die uit haar tekenpen vloeien. <l BESTE BOEKEN schrijver leest Ik lees nu... Als ik schrijf, lees ik... Het boek dat ik niet uitkrijg... wg magazine 23 TOMBE De briljante magiër Setne wil in Het vervloekte graf het koninkrijk van Ram ses II redden. (Xan- der Uitgevers, €15) CINEMA Na zijn filmdebuut in 1914 groeit Char lie Chaplin al gauw uit tot 'beroemdste man van de wereld'. (Bezige Bij, €25) RECONSTRUCTIE Couperus reisde in 1921 rond in Algerije en Tunesië. José Buschman volgt zijn spoor. (Bas Lubberhuizen, €20) EERSTE ZIN De wonderjaren van Billy Marvin, Jason Rekulak Nu nog een film Teksl ANNET DE GROOT G Elvy's eigen wereld: So Boho! (10+, Gottmer, €15). elvyseigenwereld.nl Alle boeken op deze pagina's zijn te koop bij debesteboeken.nl. Van Joop van Riessen ver scheen onlangs Staatsgeheim. Zondagochtend breekt aan van Nicci French, de laat ste van de Frieda Klein- serie. French is in staat om de dreiging van een afwezig personage de hele reeks in stand te houden. Erg knap. boeken vrijwel alleen tech nisch. Dan kan ik niet meer ontspannen lezen. Ik kijk naar opbouw, dialogen, inkleuring van personages. Detectiveschrijvers blijken vaak geen idee van het politiewerk te hebben. heb ik niet. Ik begin sowieso niet aan een boek dat ik niet zie zitten. Mocht een boek toch tegenvallen, dan gooi ik het weg. U wilt een naam horen? Sorry, ik geef geen commentaar op andere schrijvers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81