OZCAN AKYOL Schippers Tot UMM..IUI! vakantiegeld Y\)e ket gevooon voeg... Boek vóór 5 juni of bel ons 088 - 70 70 600 StlP 6 de formatie Column In een land waar doorgaans niets gebeurt, raken we soms ver zeild in totaal onnavolgbare de batten, vol agressie en haat, die da genlang worden uitgevochten op social media en in de opiniekater nen van de belangrijkste kranten. Deze week gebeurde het weer: de NTR heeft besloten om het Groot Dictee Der Nederlandse Taal niet meer uit te zenden - weinig belangstelling en te oubollig. Wat daarop volgde, waren surrealisti sche klaagzangen van verontruste burgers die het besluit stevig af keurden. We zouden alwéér een beetje van onszelf moeten inleve ren. Aan wie? Dat werd me niet hele maal duidelijk. Maar het leek erop alsof de buitenlanders en moslims het weer hadden gedaan. Diederik Smit, mijn zeer ge waardeerde collega, schreef zelfs op Twitter: 'Alles wat met de eigen cultuur te maken heeft, moet ken nelijk weg.Ik las het bericht drie of vier keer. Diederik is nor maal van de grapjes, dus ik twij felde, maar deze keer meende hij het bloedserieus: we hadden weer een deel van onze identiteit inge leverd. Schande! Ik snap dat het vervelend is als tra dities verdwijnen, vooral als ze in het verleden een prominente rol speelden, bijvoorbeeld tijdens de opvoeding. Maar in dit specifieke geval, het failliet van hét dictee, zou de woede zich op andere din gen moeten richten, na melijk de totale des interesse in taal - in nagenoeg alle lagen van de samenleving. proef schriften worden barstens vol fouten ingele verd en zelfbenoemde patriotten schelden alles en iedereen op internet hele maal verrot, maar dan wel zonder interpunctie en met minimaal drie spelfouten per zin. De litera tuur verliest steeds meer terrein, de communicatie verloopt via emoticons. Als we al onze eigen cultuur inleveren, dan is dat vooral aan hardnekkige luiheid. En trouwens: de NPO heeft on langs het programma De Tafel van Taal in het leven geroepen, onder bezielende leiding van de immer charmante Margriet van der Lin den. Geen hond die ernaar kijkt. En ook geen przewalskipaard, trou wens. Als ik in een havoklas vraag wie vrijwillig een boek leest, gaan er doorgaans maar vier vingers om hoog. Dat lijkt me het probleem, de vervreemding van boeken, de on derwaardering van iets wat zo be langrijk is. Niet het schrappen van het Groot Dictee Der Nederlandse Taal. Als we al onze cultuur inleveren, dan is het vooral aan luiheid Dag 73 Informateur Edith Schippers is ervan overtuigd dat de formatie komende week in beweging komt. Daar was gisteren in elk geval nog weinig van te merken. Edith Schippers ziet wat niemand ziet. Alle fractieleiders die gisteren kwamen opdraven bij de informa teur zeiden na afloop wat ze nu al weken zeggen: niet zij, maar an dere partijen moeten de stap zet ten waar Schippers op Hemel vaartsdag nog zo hartstochtelijk om had gevraagd. De impasse in deze formatie duurt zodoende voort. Toch denkt Schippers dat haar advies 'de boel' komende week in beweging zal zetten, zo zei ze monter na afloop. Waar ze dat op timisme op baseert, blijft nog even een raadsel. Hebben fractie leiders binnenskamers meer be reidheid getoond dan voor de ca mera's? Maandag komt ze met haar verslag, dinsdag is het debat in de Tweede Kamer. Wat opvalt: VVD en CDA trek ken nog altijd gebroederlijk samen op. Zij blijven zeggen dat de SP moet ophouden de VVD uit te sluiten, dat de PvdA ondanks haar megaverlies gewoon zou moeten regeren en dat D66 een eerlijke kans moet geven aan de Christen- Unie. De reacties zijn al even voor spelbaar: SP en PvdA blijven de boot afhouden, voor D66 heeft de optie met de Christenunie defini tief afgedaan. Deur op kier Op de achtergrond sluimert nog altijd de mislukte combinatie met GroenLinks. D66-leider Alexan der Pechtold hoopt vurig dat die herleeft. Opvallend is wel dat GroenLinks-leider Jesse Klaver, die eerst nog sprak over een 'punt en geen komma', de deur op een kier zet. Hij suggereert dat hij best weer wil komen praten als de WD en het CDA openlijk een ge baar maken. Maar dat zijn Mark Rutte noch Sybrand Buma van plan. „Jesse Klaver maakt het niet makkelijker door te zeggen: ik wil Zonvakantie Autovakanties Cruises Kijk voor alle aanbiedingen op onze website (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) (§1 zaterdag 27 mei 2017 @ÖzcanAkyol Soellen Studenten op de pabo kunnen amper spellen, Deborah Jongejan Laurens Kok Den Haag 10% éxtra Canarische Eilanden Madeira 8 dagen November t/m maart 5% korting Kunuku Aqua Resort Curasao 7 t/m 23 dagen Mei '17 t/m oktober '18 €75 korting per boeking Koningssteden Marokko 8 dagen November t/m maart 5% korting Hotel Paradiso - Rimini 4 t/m 15 dagen Juni t/m september 10% korting Cruise 'La Dolce Vita' 439 8 dagen Juli t/m maart 395 10% korting All Inclusive Middellandse Zee 739 8 dagen Juni t/m oktober 665 10% korting Grand Voyage van Dubai naar Europa 1399 21 dagen Maart 1324 €150 korting per boeking Verrassingsreis Rhodos 199 8 t/m 15 dagen Juni t/m oktober 189 5% korting Marble AMA Andalucia Spanje 399 8 t/m 22 dagen Juni t/m oktober 374 €50 korting per boeking Savoy Saccharum Resort Spa Madeira 449 8 t/m 22 dagen Juni t/m oktober 426 5% korting Roemenië Bulgarije 599 10 dagen Juli t/m oktober 539 10% korting Highlights of Sri Lanka 999 16 dagen Juni t/m december 924 €150 korting per boeking Hoogtepunten van Vietnam 1379 17 dagen Augustus t/m oktober 1241 10% korting Alpenhotel Tauernkönig - Obertauern 149 4 t/m 8 dagen Juni t/m september 134 10% korting Hotel Maraschino - Gardameer 99 4 t/m 15 dagen Juni t/m november 89 10% korting Andei's by Vienna House Berlin - Berlijn ,43f 2 t/m 8 dagen Mei t/m december 39 10% korting Bovengenoemde vanafprijzen zijn reeds incl. korting. stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. De korting is uitsluitend geldig voor nieuwe boekingen. Zie onze website voor alle voorwaarden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Let op: de bovenstaande prijzen zijn vanafprijzen. De prijzen kunnen per vertrekdatum variëren. V reizen *nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6