18 Salar Azimi geeft NAC een premie van 110.000 euro als de Bredase club promoveert. Wie is deze weldoener? „We feesten graag, maar verkijk je niet op de champagne." Hij besproeit het gras van zijn kasteel in Aardenburg met champagne, wil een Airbus van het Belgische leger ko pen om er een hotel in te vestigen en wanneer een speciale uitlaat voor zijn Lamborghini 30.000 euro kost, dan ligt Salar Azimi daar echt niet van wakker. Niemand zal de Zeeuws- Vlaamse zakenman en miljonair Salar Azimi (34) op een calvinisti sche levensstijl kunnen betrappen. Zijn laatste uitspatting: spelers en staf van NAC krijgen een premie van 110.000 euro wanneer de club uit Breda naar de eredivisie pro moveert. En de fans? Die krijgen bier en champagne. Het mag wat kosten, maar hoe rijk Azimi en zijn vier jaar jongere broer Sasan zijn is niet helemaal duidelijk. Zelf zegt hij: „Ik kan ei genlijk met pensioen. Mijn geld krijg ik de rest van mijn leven niet op." Naar eigen zeggen was hij vo rig jaar 6 miljoen euro waard. Het blad Quote betwijfelt dat; het komt niet verder dan 3 mil joen, tot ergernis van Azimi, die zich meet met 'de beste boekhou ders van Nederland': „Ik durf te zeggen: wij zijn 6 miljoen euro waard. En dan ben ik nog conser vatief!" Hoe dan ook, de Zeeuwse za kenman doet geen enkele moeite om zijn rijkdom te verbergen voor de buitenwereld. In België is hij zodoende al een BV'er, een Be kende Vlaming. Met dank aan zijn deelname aan realityshow The Sky is the Limit, waarin het uitbundige leven van steenrijke Vlamingen tot in detail wordt gevolgd. Het decadente tv-programma valt niet bij iedereen in goede aarde. 'Salar Azimi is de koning van de blingbling, de keizer van de wansmaak', zegt een criticaster. „Lege vaten die zichzelf prostitue ren", is de omschrijving die oud presentator en politicus Jan Be- caus geeft aan de show. Azimi nuanceert het extrava gante gedrag: „We feesten graag, maar verkijk je niet op de cham pagne en dure auto's. We werken ook ontzettend hard." En over z'n Lamborghini van vijf ton is hij ei genlijk een beetje teleurgesteld: „Ik voel me niet lekker in die op zichtige wagen. Geef mij maar een Mercedes S-klasse. Veel comforta beler." In alle opzichten is Azimi een nouveau riche. Hij is niet in bittere armoede opgegroeid, maar heeft wel degelijk zware tijden gekend. Die begonnen in 1995, toen zijn vader zei: „Jongens, we gaan weg uit Iran, naar het Westen. Op zoek naar een betere toekomst voor jul lie." Na een barre tocht komen ze aan in Zeeuws-Vlaanderen. De broers gaan studeren en ont groeien het 'kippenhok' in Schoondijke dat doorgaat voor wo ning. Nu wonen ze in een kasteel in Aardenburg, maar de vluchttijd maakt een blijvende indruk. Eerder dit jaar nam de Zeeuws- Vlaamse zakenman het daarom op voor reizigers die dreigen te stran- ln m'n eentje heb ik het salaris van Geert Wildersen zijn rechtse bende betaald Voor ons hotel bestellen we pakken melk bij deAldi den op vliegvelden, vanwege het inreisverbod voor moslims naar Amerika. Ze mogen in zijn hotel de ontwikkelingen afwachten. Over vluchtelingen is Azimi ook duidelijk: „Dat zijn de pensioen betalers van later." Daar blijft het niet bij: „In 2014 heb ik twee miljoen euro aan be lasting betaald. In m'n eentje heb ik het salaris van Geert Wilders en zijn rechtse bende betaald." Maar het is de extravagante ma nier van zaken doen die beklijft. Salar en Sasan zijn eigenaar van Hotel De Elderschans in Aarden burg, maar willen ook een Airbus A310 kopen. Dat moet een luxeho tel met twintig kamers worden. Verder hebben ze hun zinnen ge zet op een aftandse partyboot. Daar willen de broers een drij vende disco van maken, inclusief buikdanseressen. Ondanks zijn extravagante le vensstijl let Salar wel degelijk op de kleintjes. „Voor ons hotel be stellen we pakken melk bij de Aldi", verklapte de ondernemer eind vorig jaar. „Die kost 49 cent per liter, inclusief btw. Bij de Sli- gro is het 89 cent, ex btw. Dat kan op jaarbasis duizenden euro's ver schil maken." Van asielcentrum tot kasteel heer, Salar Azimi en zijn broer Sa san hebben het helemaal gemaakt. Dat laten ze weten ook. Nu duiken ze in Breda op, om met hun ver mogen NAC naar de eredivisie te juichen. De reden volgens Salar: „We zijn weldoeners." zaterdag 27 mei 2017 GO 3ii/ffi* V* - Salar Azimi let ondanks zijn rijkdom wel op de kleintjes, fotos peter nicolai Nico Schapendonk Breda Salar en zijn vier jaar jongere broer Sasan. - Salar Azimi - Salar Azimi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54